Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Online Pazaryeri E-ticaret Sitenize Kaliteli Satıcı Seçme

Online Pazaryeri E-ticaret Sitenize Kaliteli Satıcı Seçme

Başarılı bir online pazaryeri e-ticaretinin merkezinde büyük bir ürün kataloğu bulunmaktadır; bu da, bu modelden yararlanabilmek için çok sayıda satıcıya ihtiyacınız olması gerektiği anlamına geliyor. Online Pazaryeri E-ticaret Sitenize Kaliteli Satıcı Seçme işi gerçekten bu işin en zor kısımlarından biridir.

Pazaryeri e-ticaret sitenize kaliteli satıcılar seçerken dikkatli olmalısınız çünkü bu satıcılar e-ticaret sitenize gelen müşterilere mümkün olan en iyi seçenekleri sunmalı ve en iyi müşteri deneyimini yaşatmalıdır.


 

Online Pazaryeri E-ticaret Sitenize Kaliteli Satıcılar Seçerken Temel Hedefeniz Müşteri Memnuniyeti Olmalı.

Yakında piyasaya çıkacak olan pazaryeri web sitesi için proaktif olarak satıcıları işe almaya başlamak hiçbir zaman erken değildir. Bununla birlikte, fazla sayıda satıcı bulabilmek için kaliteyi feda etmemeye dikkat edin. Satıcılarınız, alıcılarla doğrudan temas halindeyken beklenen müşteri seviyenizi desteklemelidir. Satıcılarınız ürünler oluşturur, müşteri siparişlerini yönetir, ürünlerini gönderir ve müşteri hizmetlerini yürütür. Onların çabaları markanızın bir uzantısıdır ve nihayetinde tam müşteri deneyimini oluşturmaktadı . Bu nedenle, güvenilmez satıcıların platformunuzda satmasına izin vermemek kritik önem taşır.

 

Başarılı bir satıcı stratejisinin üç bileşeni:

  1. Miktar : Ne kadar çok satıcı ürün satarsa, katalog her zamankinden daha büyük ve operatör her satıcıda o kadar az bağımlı olur.
  2. Alakalılık : Satıcılar, ürün kataloğu, fiyatlandırma ve hizmet kalitesi bakımından operatörün global stratejisine uygun olmalıdır.
  3. Hesap Yönetimi : Satıcıların Pazarlamada başarılı olma şanslarını maksimuma çıkarmak için iyi eğitilmiş ve iyi yönetilmiş olmaları gerekir.

 

İşlemin doğru aşamasında doğru satıcıları hedefleyin.

Çevrimiçi pazaryeri e-ticaret gelişimi sırasında hedeflediğiniz satıcıların türleri, nerede olduğunuza bağlı olarak değişir.

Aşama 1: Pazarın başlatılması ve geliştirilmesi

Bu aşamada, belirli ürünler yerine belirli satıcıları bulmak için daha fazla odaklanın. Büyük ürün kataloğuna sahip deneyimli pazaryeri satıcılarına bakın. Büyük katalog çeşitliliği ve tecrübesinin birleşimi, daha kaliteli ürün ve daha büyük ürün seçimi sağlamaya yardımcı olacaktır.

Deneyimli satıcılar zaten işin karmaşıklığını biliyorlar ve bunları pazaryeri e-ticaret sitenize eklemek, e-ticaret satış deneyimine sahip olmayan bir satıcının işe alınmasından çok daha az zaman alacaktır.

Aşama 2: İyi Kurulmuş Pazar Alanı

Yeterli sayıda, deneyimli satıcılar işe alındığında, stratejiniz daha ürün odaklı olmaya doğru değişmelidir. Büyümenin bu aşamasında, amacınız, pazaryeri e-ticaret sitenizin, kategorinizin bir müşterisinin aramak istediği tüm olası ürünleri ve hizmetleri kapsadığından emin olmaktır.

Bu noktada, aynı zamanda yerleşik yeterliliklerinizin olması ve az deneyimli satıcıları başarılarını sağlamak için olabildiğince verimli bir şekilde eğitmeniz gerekir.

Odak biraz kaymış olmasına rağmen, deneyimli ve daha büyük satıcılar için araştırma yapmaya devam etmeniz önemlidir, zira pazaryerinizi sürdürülebilir bir şekilde büyütmek için sabit bir görev olmalı.

Hangi aşamada olursanız olun online pazaryeri stratejisi, birçok işletmeye kanıtlanmış avantajlar sunar. Araştırmalar, pazaryeri e-ticaret satışlarının doğrudan satışlardan genellikle iki kat daha karlı olduğunu gösteriyor.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
Online Pazaryeri E-ticaret Sitenize Kaliteli Satıcı Seçme ve daha fazla ayrıntı için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Online Pazaryeri E-ticaret Sitenize Kaliteli Satıcı Seçme yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek