Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Neden Web Sitenizi Yenilemelisiniz?

Neden Web Sitenizi Yenilemelisiniz?

Bir web siteniz varsa ve yine de telefonlarınız çalmıyorsa veya gereğinden az çalışıyorsa ortada yanlış giden bir şeyler var demektir. Web sitenize sahip olduktan sonra kesinlikle eskisine oranla daha fazla müşterinizin olması gerekir. Web sitenizin başarısını büyük ölçüde artırabilmek için sıfırdan yeni bir web sitesi yaptırmaya ihtiyacınız olmayabilir. Bunun yerine küçük ama bilinçli bazı değişikliklere internetteki başarınızı arttırabilirsiniz. Neden Web Sitenizi Yenilemelisiniz? yazımızı okuyarak web sitenizin bakıma veya yenilenmeye ihtiyacı olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Neden Web Sitenizi Yenilemelisiniz? 

1. Görsel açıdan iyi, temiz ve sade bir web siteniz olmalı.

İlk izlenim bir web sitesi için ölümcül öneme sahiptir. Bir kişi web sitenize girer ve en fazla 3 saniye içinde web sitenizde kalmaya veya sitenizden çıkmaya karar verir. Web siteleri, işletmelerin potansiyel müşterilere, müşterilere ve yatırımcılara bağlanması için hayati öneme sahiptir. Web sitenizin görsel çekiciliğini ve işinizi nasıl temsil ettiğini düşünmelisiniz. İşlevselliklerini korurken yaratıcı ve görsel bileşenlere ihtiyacınız vardır. Web sitenizin güncel olduğundan emin olun ve harika bir görsel tasarıma sahip olduğundan emin olun. Kötü ve karışık görünen bir web sitesinde kimse kalmak istemeyecektir.

2. Mobil-Uyum

Özellikle 2017 ve sonrasında bir web sitesinin farklı cihazlarla uyumluluğu, genel başarı sağlamak için önemli bir bileşendir. İstatistikler, kullanıcıların mobil aygıtlarındaki sitelere masaüstü bilgisayarlardan daha fazla eriştiğini gösteriyor . Web sitesi, mobil cihazlarla uyumlu değilse, markanız hedef kitlenize ulaşmak için büyük fırsatları kaçıracaktır. Siteniz yalnızca cihazlarla uyumlu olmalı aynı zamanda sitenizi mobil cihazlar için optimize ederek mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunmanız önemlidir.

Uyumluluğun arama sıralamasındaki etkisini de anlamak önemlidir. Web siteniz mobil cihazlara uygun değilse, çeşitli arama motorlarında arama sıralamanız olumsuz etkilenir. Profesyonel tasarımcılar günümüzde mobil dostu özelliği yalnızca isteğe bağlı olan bir özellik değil önemli bir bileşen olarak kabul etmektedir.

3. İçerik

Web sitelerinin bir diğer temel özelliği web sitenizdeki içeriğidir. Kullanıcıların web sitenizde gezinmesi ve ihtiyaç duyduğu içeriği bulması kolay olmalıdır. Bu içerik aynı zamanda işinizle de alakalı olmalı ve düzenli olarak sürdürülmelidir. İnsanlar geçmişi umursamazlar, günümüzü önemsiyorlar. İşletmeler, kullanıcılarıyla etkileşim kurmak için yalnızca iki ila dört saniye arasında bir zamana sahip olduklarından, bulması kolay, hedeflenmiş ve güncel içerik hazırlanması önemlidir.

Mobil uyumlu olması gibi içerik, arama motoru sıralamalarını etkileyen diğer bir özelliktir. Arama motorları, sitelerde ne kadar içeriğin sunulduğuna göre siteleri sıralamaktadır. Yalnızca biraz içeriğiniz varsa arama motorları kalitesizlik nedeniyle düşük sıralamayı yapar. Dediğimiz gibi düzenli olarak 600-1200 kelime arasında taze ve özgün içerik girişi yapmalısınız.

Arama motorları için optimize edilmiş eniyileştirilmiş ve alakalı içerik, hem kullanıcılar hem de işletmeler için faydalıdır. Kullanıcılar, mükemmel bir kullanıcı deneyimi ile ödüllendirilebilirken, işletmeler daha fazla trafik elde edebilir. İçerik yüksek kaliteli ise, içeriğin büyük bir olasılıkla başka bir bonus olan sosyal medyada paylaşılacaktır.

4. Etkinlik ve Analiz

Web sitenizin etkinliğini ölçmek, web sitesi tasarımında önemli bir bileşen oluşturur. Sitenizin şirketiniz için ne kadar iyi çalıştığını, sitenin günlük olarak ne kadar trafik aldığını ve ziyaretçilerin dönüşüm oranlarını ölçmelisiniz. Çevrimiçi araçlar, işletmelerin bu metrikleri elde etmesini çok daha kolay hale getirir. Bu veriler, sitenin genel etkinliğini analiz etmek için çok önemlidir. Böylece, ihtiyaç duyulan yerlerde iş geliştirme yapabilirsiniz.

5. Hız

İnternet bugün çok hızlı olduğu için bir sayfanın yükleme süresi hızlı olmalıdır. Site yavaş yüklendiyse, kullanıcıların web sitesini terk etmeleri muhtemeldir. Bu özellikle mobil cihazlarda geçerlidir.

Yükleme süresi, iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak açısından özellikle önemlidir. Neyse ki, tasarımınızı tehlikeye atmadan hızınızı optimize etmenin birkaç yolu vardır.

Mobil kolaylığa ve içeriğe ek olarak, arama motorları sıralamada hız düşünmektedir. Özellikle, arama motorları, mobil kullanıcılarınıza etkili bir şekilde sıralamak için web sitelerinin mobil cihazlara yüklenme hızını inceler.

6. Güvenlik

Eski web siteleri kullanıcıları güvenliklerinden emin kılacaktır. Günümüzde ve günümüzde sitelerin saldırıya uğraması çok kolaydır. Güvenlik sorunları yeni veya eski web sitelerinde oluşabilirken, eski teknolojiye dayanan sitelerde bu sorunların ortaya çıkma olasılığı çok daha yüksektir.

 

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Neden Web Sitenizi Yenilemelisiniz?  yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek