Logo

Mobil Uygulama QR Kod


paylaş
Mobil Uygulama QR Kod

Mobil cihazların kullanımının artmasıyla hayatımıza bununla birlikte yeni teknolojiler girmeye başladı. Mobil Uygulama QR Kod da bu teknolojilerden birisi.

Vitrinlerde, billboardlarda hatta seçim kampanyalarının afişlerinde bile gördüğümüz kare beyaz font üzerine siyah motifler, yani Mobil Uygulama QR Kod nedir ve ne işe yarar?

Mobil Uygulama QR Kod Quick Response (çabuk tepki) kelimesinin baş harflerinden oluşur. Kodların hızlı bir şekilde okunacak şekilde tasarlandığı için "hızlı yanıt" anlamına gelir.

Japon Denso firması tarafından 1994 yılında patentlenmiştir. Mobil Uygulama QR Kod için mobil cihazların kameralarından okutulabilen barkod tanımlamasını yapabiliriz. QR kodları, birçok cep telefonu ve akıllı telefon tarafından okunabilen iki boyutlu barkodlardır. Siyah ve beyaz desenli küçük kareler olan kodlar, dergi ve gazete ilanları gibi çeşitli yerlerde görüntülenir. QR kodu, metin veya URL gibi birtakım bilgileri kodlamak için kullanılır.

Mobil Uygulama QR Kod bugün farklı sektör ve amaçlarda kullanılsa da ilk olarak otomobil sektöründe kullanılmak için tasarlandı. Bugün ise afişlerde, reklamlarda, panolarda, cafe ve restoranlarda çeşitili amaçlarda kullanılıyor.

Mobil Uygulama QR Kod ile yapabileceklerinizin sınırı yok. Mobil uygulamaların pazarlama aracı olarak kullanılmasında büyük işleve sahip.

Mobil Uygulama QR Kod ile filmin afişini kod olarak hazırlayabilirsiniz. İnsanlar kod okuyucuyla kodu okuttuklarında filmin fragmanını izleyebilirler.

Mobil Uygulama QR Kod küçük ya da orta ölçekli işletmelerin tabelalarında da kullanılabilir. Örneğin elektrikçiler ve tesisatçılar telefon numaralarını tabelalarına yazmayı tercih ediyor. İnsanlar gelip geçerken numarayı görüyor ama kaydetmeye ya da oradan bakarak numaraları yazıp aramaya üşenebilirler. Tabelada bulunan kod okutulduğunda iletişim bilgileriniz telefona direkt kayıt olabilir.

Aynı mantık kartvizit tasarımlarında da geçerlidir. Kartvizite konulan kod ile adres ve telefon numaranız gibi bilgiler telefona okutularak alınabilir.

Mobil Uygulama QR Kod çalışmanız için Medanis Bilişim AŞ olarak ekonomik mobil uygulama paketleri hazırladık. Yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle kaliteli ve uygun fiyata mobil uygulamalar ve web siteleri yapıyoruz. Bizimle iletişime geçerek profesyonel bir mobil uygulama sahibi olabilirsiniz.

Mobil Uygulama QR Kod yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden destekleriniz için teşekkür ederiz.

Mobil Web Sitenizle QR Kodu Tarama

QR kodlarını taramak için yerel bir telefon uygulamasına ihtiyacınız yoktur - kendi QR kod okuyucunuzu oluşturmak oldukça kolaydır. Web siteniz, bir fotoğraf makinesiyle donatılmış ve küçük bir JavaScript çalıştıran bir akıllı telefon üzerinde çalışıyorsa, aynı hile yapabilirsiniz.

İşte bir dahili QR düğmesi olan bir metin alanının bir demosudur. Kullanıcılar, alana metin yazabilmenin yanı sıra, kamerayı etkinleştirmek için bir düğmeyi de tıklayabilir.

Tarayıcı Gereksinimleri:
Kullanıcılarınızın iOS 6 veya daha üst bir sürümü çalıştıran bir iPhone'da veya Android 3.0 veya sonraki bir sürümü çalıştıran bir Android telefonda olması gerekir. Diğer cihazlar test edilmemiştir.

 

Desteklenen bir cihazdaysanız, devam edin ve tıklayın. Telefonunuza bağlı olarak, kamera hemen başlatılır veya fotoğraf makinesini açıp açmayacağınızı veya fotoğraf kitaplığınıza göz atmayı isteyip istemediğinizi sorar. Desteklenmeyen cihazlarda, tarayıcı normal bir dosya gezgini penceresi açacaktır.

Taranacak kullanışlı bir QR kodunuz yoksa, burada Pi'nin ilk 8 basamağını gösteren bir QR kodu bulunur.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip.

Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız. Mobil Uygulama QR Kod için 444 5 698 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. 

Mobil Uygulama QR Kod yazımıza yorum bırakabilirsiniz.


Etiketler: QR kod mobil uygulama mobil uygulama QR kodu mobil uygulama QR kod

paylaş

İlgili YazılarYorumlar