Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Mobil Uygulama Analizi

Mobil Uygulama Analizi

Bir mobil uygulama, web sitesi veya reklamlarınızda kullanıcı profilini yakalamak önemli bir yere sahip. Mobil Uygulama Analizi mobil siteleri, uygulamaları ve web özellikli mobil cihazlardan (hem ileri teknoloji telefonlar ve gelişmiş özellikleri olmayan telefonlar hem de tabletler dahil) gelen ziyaretleri ölçmenize olanak tanır.

google-analytics-100-100

Özellikle Google Analytics sayesinde pazarlamayla uğraşan kişiler müşterilerinin önemli anlarını yakalayabilir ve Mobil Uygulama Analizi sayesinde çeşitli ekranlarda başarıya ulaşırlar.

Mobil Uygulama Analizi sayesinde uygulamanızı kaç kişi kullanmış, ne sıklıkta kullanmış gibi sorulara cevap bulursunuz. Ayrıca uygulamanın içinde en çok hangi bölümleri bile daha çok kullandıklarını tespit ederek bu bölümleri daha çok geliştirebilirsiniz.

Mobil uygulamanızdan en iyi verimi almak, güncelleştirmeleri doğru şekilde yapabilmek, uygulamanızı daha çok kişinin kullanmasını sağlamak için Mobil Uygulama Analizi çalışmasından yararlanmalısınız.

flurry-100-100

Mobil Uygulama Analizi için çok kullanılan sistemlerden biri de Flurry’dir. Tek bir SDK üzerinden birçok hizmet sunan Flurry ile uygulamanızdaki kullanıcı davranışlarını analiz edebilir, uygulamanızın reklamını yapıp reklam performansınızı ölçümleyebilir ya da hata raporlama aracı olarak kullanabilirsiniz.

Mobil Uygulama Analizi için başka çeşitli sistemler de mevcut. Hepsinin ortak özelliği mobil uygulamanızın kullanım oranlarını, en çok kullanılan bölümlerini, telefona indirme oranlarını vb göstermesi.

Bu analizler sayesinde örneğin kaç kişinin uygulamanızı indirdiğini ama bir kullanımdan sonra bir daha kullanmadığını öğrenebilirsiniz. Burada bir sorun olduğu ortaya çıkıyor. Neden insanlar uygulamanızı kullanışlı bulmuyor? Bunun cevabınızı bulmanız lazım. Veya kimse uygulamanızı indirmiyor. Belki daha çok reklam yapmanız lazım ya da insanların daha çok kullanacağı bir konu üzerine çalışma yapmalısınız. Mobil Uygulama Analizi sayesinde eksik noktalarınızı belirleyebilir ve uygulamanızı yaptırdığınız ajansla bu eksiklikleri güncellemelerle giderebilirsiniz.

Google, kişilerin uygulamalarını bulmalarına ve kullanmalarına yardımcı olmak için Mobil Uygulama Analizi Google Asistan’ı temel alan bir dizi yeni özellik sunduğunu açıkladı . Ayrıca, geçen kullanıcıların Asistan ile tekrar etkileşime girmesine yardımcı olmak için çaba göstermektedir.

Belirli bir fonksiyona sahip uygulamaları bulmayı kolaylaştırmak için Asistan uygulamaları için yeni alt kategoriler vardır (örneğin, Yiyecek ve İçecek kategorisi altında, menüleri gösteren veya yemek sipariş eden uygulamalar ayrılmıştır.). Yenilikler ve Eğilim Nedir adlı iki yeni bölüm yeni ve ilginç uygulamaları vurgulayacak.

Arama çubuğunu uygulama adlarıyla otomatik olarak doldurmanın yanı sıra, uygulamalar, sağlanan hizmetin açıklamalarını kullanarak keşfedilebilir – örneğin ulaşım bulma – artı aile dostu appsların kendilerine özel bir Families rozeti eklenir. Google, İspanyolca, İtalyanca ve Hintçe İngilizce de dahil olmak üzere Asistan uygulamaları için yeni diller ekledi; artı Birleşik Krallık’ta işlemler başlatıldı.

Kullanıcıların ilgisini çekmesi ve uygulamalarla etkileşimde kalmasına yardımcı olmak için Asistan, uygulamanızın performansı hakkında daha iyi bir fikir edinmek için günlük güncellemeleri, itme bildirimlerini ve dizin analizlerini sunabilir.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle Mobil Uygulama Analizi konusunda size yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek uygulamanızın eksikliklerini belirleyebilir ortaya daha kullanışlı, yenilikçi ve rakiplerini geride bırakacak bir uygulama çıkarabiliriz.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Mobil Uygulama Analizi yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek