Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Lojistik Yazılımı

Lojistik Yazılımı

Şirketinize gelen yeni müşteriler harika bir kaynaktır ancak önemli olan elinizdeki sadık müşterileri memnun etmek ve sizinle çalışmaya devam etmeye ikna etmenizdir. Bunu yapabilmek için Lojistik Yazılımı gibi son teknolojileri kullanarak birçok işlemi otomatikleştirebilir ve müşterilerinize hızlı ve güvenli hizmet akışı sağlayabilirsiniz. Lojistik Yazılımı ile hem maliyetleri düşürür hem de müşterilerinizi memnun edersiniz.

Lojistik Yazılımı: Mal Hareketini Planla ve Denetle

Lojistik Yazılımı, tedarik zinciri yönetim yazılımının bir alt kümesidir. Siparişten teslimat aşamasına kadar emir alma işlemini en üst düzeye çıkarmak için zorunlu bir ihtiyaçtır. Aslında mallar, hizmetler ve diğer ilgili bilgilerin dolaşımını planlamaya ve kontrol etmeye odaklanmanızı sağlayan genel sürecin bir parçasıdır. Lojistik Yazılımı kullanılmasının amacı, tüm süreçlerin verimli bir şekilde hareket etmesini sağlamak ve müşterilerinizin beklentilerini ve vaat edilen hizmet seviyelerinizi karşılamaktır. Hareketi otomatikleştirmenize ve kaynaklarınız ile müşterileriniz arasındaki akışı izlemenize yardımcı olacak lojistik yazılımını seçerken, bu akışın çevrenizde nasıl çalışması gerektiğini düşünmelisiniz.

Lojistik Yazılımı Özelleştirmeli Mi?

Lojistik Yazılımı  firmaların sattığı ürünlere, çalıştırdığı eleman sayısına ve bulunduğu çevreye göre özelleştirilebilir. Örneğin sürekli hareket halindeki elemanlarınızın rahat kullanabilmesi için web tabanlı yani bulut sistemine uygun bir yazılıma sahip olmalısınız. Çalışanlarınız akıllı telefonlarından bile rahatlıkla verilere ulaşabilirler. Bugün mevcut lojistik yazılım çözümlerinin birçoğu endüstriye özgü olduğundan, benzersiz ortamınıza uyacak doğru seçenekleri seçebilirsiniz.

Maliyetli Hataların Azaltılması

Lojistik Yazılımı ile entegrasyon ve adres defterinize erişim gibi otomatik lojistik otomasyon özellikleri, otomatik depolama ve yakıt dolaşım ücretleri ve aksesuarları girişi gibi konularda yanlış bilgi girilmesinden bir daha asla endişe duymanıza gerek yok.

Ulaşım Modu Seçimi ve Gerçek Zamanlı Taşımacılık Oranlarının Kullanılabilirliği :  

Artan ulaşım maliyetleri ile mücadele etmek için bir Lojistik Yazılımı ‘ndaki lojistik otomasyon özellikleri, ülke genelindeki kullanıcılar için nakliye tasarrufu sağlar. Lojistik Yazılımı ile internet üzerinden canlı olarak taşıcıyıcılarınızı takip edebilir ve veri girişlerini anında takip edebilirsiniz. Gerçek zamanlı piyasa oranlarını canlı olarak takip edebilirsiniz. Böylece teorik olarak değil verilere dayalı şekilde tasarruf stratejileri oluşturabilirsiniz.

Müşteri Hizmetinde Artış:

Bir müşterinizi kaybetmenizin  maliyeti nedir? Lojistik Yazılımı ile gerçek zamanlı yük takibi, otomatik toplama, uygun sigorta ve özel şartnamelere göre kurulmuş muhasebe takibi gibi birçok veriyi otomatikleştirerek müşteri memnuniyeti sağlarsınız ve müşterilerinizi kaybetmezsiniz.

Gerçek Zamanlı Yük Verilerine Erişim ve Analiz:

Lojistik Yazılımı gerçek zamanlı yük verilerine ve raporlarıns ulaşmanızı sağlar ve böylece trendlerinize ve geçmişinize dayalı olarak daha iyi iş kararları verebilirsiniz. Örneğin çok uygun fiyata olduğu için A firmasını taşıyıcı olarak seçmiş olabilirsiniz. Ancak raporlara baktığınızda bu firmanın malları sürekli geç teslim ettiğini fark ederek müşteri memnuniyetinin sağlanmadığını görebilirsiniz. Kısa vadede size tasarruf ettiren A firması uzun vadede birçok müşterinizi kaybetmenize ve işlerinizin kötüye gitmesine neden olabilir. Analiz ve raporlarla birçok hatayı fark edebilir ve düzelterek işinizi sağlam temeller üzerine oturtabilirsiniz.

Örgütsel Kontrol:

Lojistik Yazılımı içindeki otomasyon özellikleri ile nakliye yönetimi, mal maliyetleri ve riskler üzerinde kontrol edebilirsiniz. Lojistik Yazılımı  tüm ihtiyaçlarınıza göre özel olarak düzenlenebilir. Sistemin kullanılabilirliği, kontrollerin, bilgisayar teknisyenleri tarafından değil, uzun yıllardır lojistik deneyimi olan lojistik uzmanları tarafından tasarlanıp uygulanabileceği şekilde olmalıdır.

Ölçeklenebilirlik ve Hız:

Lojistik Yazılımı içindeki güçlü lojistik otomasyon  özellikleri ile işiniz büyüdükçe ve daha fazla yük gönderirken bile , lojistik, nakliye ve ulaştırma departmanlarınızı yönetmek için ek bir kaynağa gerek kalmaz. Şirketiniz büyüdükçe ve daha fazla yük taşımaya başladıkça, Lojistik Yazılımı yeni kullanıcıları kolayca sisteme girip kolayca yönetmenizi sağlar.

Lojistik Yazılımı Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle web tabanlı yazılım konusunda yardımcı olabiliriz. Lojistik Yazılımı  için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik yazılım ekibimizle birlikte projenizi hayata geçirebilirsiniz.

Lojistik Yazılımı yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz.

 

About Author

WMwcZ9zI1x

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir