Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Logo Tasarım Programı

Logo Tasarım Programı

Süper satışlar elde edebileceğiniz harika bir ürününüz var ancak ürününüzü pazarlamaya başlamak için önce harika bir pazarlama stratejisine ihtiyacınız var. İyi bir pazarlama stratejisinin temelini profesyonelce tasarlanmış bir logo oluşturur. Logo Tasarım Programı ile kendi logonuzu profesyonelce tasarlayabilirsiniz .

 

 

Logo Tasarım Programı

Logo Neden Markanız İçin Önemli?

Logolar , işinizin yüzü gibi davranır. Logo markanızı hem çevrimiçi hem de çevrimdışı tanıtmak için kullanılabilir.

Logo Tasarım Programı

Aşağıda, logo tasarım araçlarından biriyle logonuzu tasarlarken göz önüne almanız gereken araştırma konusundaki bazı temel bilgiler verilmiştir:

 • Dünyanın en iyi marka logolarının %95’i bir veya iki renk kullanıyor.
 • Bu markaların %41’i logo olarak stilize edilmiş tür kullanıyor.
 • %93’ü çok daha küçük boyutlarda tanınacak kadar basittir.

Logo Tasarım Programı dalmadan önce hatırlanması gereken birkaç önemli tasarım kuralları da vardır :

 • Bir logo basit olmalıdır : Basit bir logo tasarımı, kolay tanımayı sağlar ve logonun çok yönlü ve unutulmaz olmasını sağlar. Etkili logolar, aşırıya kaçmadan beklenmedik veya eşsiz bir şey sunar.
 • Bir logo unutulmamalıdır: Sadelik prensibinin ardında takiben hatırlanabilirlik söz konusudur. Etkili bir logo tasarımı unutulmamalıdır ve bu basit ancak uygun bir logoya sahip olmakla sağlanmıştır.
 • Bir logo kalıcı olmalıdır: Etkili bir logo zaman testine dayanmalıdır. Logo, ‘gelecekteki kanıtı’ olmalıdır; yani, 10, 20, 50 ve sonraki yıllarda hala etkili olması gerekir.
 • Bir logonun çok yönlü olması gerekir: Etkili bir logo, çeşitli ortamlarda ve uygulamalarda çalışabilir olmalıdır.
 • Bir logo uygun olmalıdırLogoyu nasıl konumlandırdığınız, amacına uygun olmalıdır.

Logo Tasarımında Kaçınılması Gereken Hatalar

Binlerce e-ticaret logosunu araştırırlen rastladığımız yaygın hatalar aşağıda verilmektedir. Aşağıdaki çevrimiçi logo tasarımcılarından birini kullanırken bu kritik tasarım hatalarından kaçınmaya dikkat edin.

 • Çirkin, küçük resim kullanmaktan kaçının .
 • Logonuzu aşırı karmaşık hale getirmeyi .
 • Siyah beyazken de iyi göründüğünden emin olun.

Hatchful

Logo Tasarım Programı Hatchful, iOS ve Android için, sıfırdan ve elinizin avucundan sağa, görsel bir kimlik oluşturmanıza yardımcı olan bir mobil uygulamasıdır.

Sadece işinizle ilgili birkaç soruya cevap verin ve Hatchful, yüzlerce logo şablonunu size önerir. Buradan, markanızın renklerini ve yazı tiplerini özelleştirebilir ve tüm sosyal medya platformlarınız için mükemmel boyutlu resimler de dahil olmak üzere ihtiyacınız olan tüm marka varlıklarını indirebilirsiniz.

1.  Logoday

Logojoy

Logo Tasarım Programı Logojoy , sanki bir tasarımcı gibi, size soru sormak ve cevaplarınıza dayalı logolar üretmek suretiyle logo oluşturma sürecini çok daha kolay hale getiriyor. Önerilerden herhangi birinden memnun değilseniz, seçim yapmak için daha da fazla Logo Tasarım Programı logo isteyebilirsiniz.

Bir logo seçtikten sonra, istediğiniz şekilde değiştirene kadar tutmak kolaydır.

2.  Ucrafta Logo Maker

Logo Yapıcı

Logo Tasarım Programı Ucraft’ın Logo Maker, gizli tasarım becerilerini kullanmak isteyenler için ücretsiz bir uygulamadır. Farklı yazı tipleri, simgeler ve şekiller yardımıyla bir logo oluşturursunuz.

Sonuç olarak Logo Tasarım Programı, şeffaf, yüksek çözünürlüklü  PNG dosyası elde edersiniz, böylece her yerde yeniden kullanabilirsiniz.

En iyisi, tamamen ücretsizdir.

3.  GraphicSprings Logo Oluşturan

GraphicSprings

Logo Tasarım Programı GraphicSprings , listenin en güçlülerinden biridir. Onların çevrimiçi logo yaratıcısı kullanarak yapabileceğiniz özelleştirme miktarı olağanüstü. Bilgisayarınızda profesyonel bir resim düzenleme aracı bulundurmak kadar neredeyse aynı derecede sağlamdır. 

Sahip oldukları en harika özelliklerden biri, işletmenizle ilişkili olarak logo türlerini parçalama becerisidir. İşte bazı örnekler: 

 • Yiyecek ve içecek
 • soyut
 • Harf Tabanlı

Kendi logo yaratıcısıdan memnun değilseniz kendi ekibinizde sizin için tamamen özel bir logo oluşturmak için birilerini kiralayabilirsiniz.

Logo Tasarım Programı ile Logo jeneratörü kullanmakta özgürsünüz, ancak tasarım dosyalarını kaydetmek için 19,99 USD ödemeniz gerekecek.

4.  Logoshi

Logoshi

Logo Tasarım Programı Logoshi, diğer logo tasarım araçlarında olduğu gibi, girişlerinize dayalı logolar üretir. Harika olan şey, üretilen logardan memnun değilseniz, kendi özel logonuzun taslağını çizebilmenizdir.

Tek yapmanız gereken kabaca, logonuzun benzeyeceği şeyleri çizmek ve e-ticaret mağazanızın adını girmektir. Saniye içinde sizin için çarpıcı bir Logo Tasarım Programı logo otomatik olarak yaratacaktır.

Büyük fiyat etiketi olmadan gerçekten özel bir şeyler arıyorsanız bu mükemmel bir yöntem.

5.  Logaster

Logaster

Logo Tasarım Programı Logaster, önceki araçlar kadar güncel olmayabilmesine rağmen, jeneratörleri aracılığıyla halen çok miktarda logosu vardır.

Her biri ad, slogan, işletme türü ve renk bakımından son derece özelleştirilebilen yüzlerce logoda göz atabilirsiniz.

Ücretsiz ve yüksek çözünürlüklü düşük çözünürlüklü logoları yaklaşık 9.99 dolara indirebilirsiniz.

Logo İlham Kaynakları

Şimdi bazı fantastik Logo Tasarım Programı logo üreticilerine baktık, şimdi esinlenmenin zamanı geldi. Yaratıcı sularınızın akmasını sağlamak için çevrimiçi olmanız için en iyi yerlerden bazılarının bir listesini derledik:

Sonuç

Artık markanızın logosuyla nereden başlayacağınız konusunda harika bir fikriniz var. Bu yüzden ilham alın ve oluşturun!

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, Profesyonel Tasarım: Ankara Web Tasarım, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
Logo Tasarım Programı için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Logo Tasarım Programı yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

About Author

Medanis Destek