Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
LetGo İş Modeli İncelemesi ve  LetGo Nasıl Para Kazanıyor?

LetGo İş Modeli İncelemesi ve LetGo Nasıl Para Kazanıyor?

Alec Oxenford’un yeni girişimlerinden birisi olan LEtGo yapay zeka, coğrafi konum listelemeleri ve diğer gelişmiş özellikleri bir araya getirilerek yeni bir iş modeli oluşturmuştur. LetGo Amerika’da olduğu gibi ülkemizde de faaliyet göstermektedir. Şirketin kurulması üzerinden iki yıl geçti ancak kullanıcılar hala LetGo’nun nasıl para kazandığını merak ediyor. LetGo İş Modeli İncelemesi ve  LetGo Nasıl Para Kazanıyor? sorusunu cevaplamadan önce LetGo’nun işletme modelini analiz etmemiz gerekiyor.

LetGo nedir?

LetGo, öğeleri yerel olarak satın almak ve satmak için ücretsiz ve kullanımı kolay bir dijital sınıflandırılmış platformdur.

LetGo İş Modeli

LEtGo mobil uygulaması, 35’ten fazla ülkede kullanılan malları alıp satmak için kullanılan basit bir dijital sınıflandırmadır. Alec’e göre :

Letgo, dünyanın bir numaralı problemini çözmeye yardımcı oluyor – aşırı kaynak tüketimi ve çevre kirliliğinin sürdürülebilirliği üzerinde çok olumsuz etkilere neden olan ve gezegen üzerindeki yaşamı risk altına sokan kirlilik.

Aleks, OLX gibi  bu şirketten de para kazanmak için ağ etkisini kullanmak istiyor. 20 milyondan fazla kullanıcısı olan şirket premium özelliğini ekledi.

LetGo nasıl çalışır?

LetGo, tıpkı diğer reklam platformlarında olduğu gibi, reklamları kullanıcılarla alakalı bölümlerde listeleyerek çalışır. Platform, reklamların kullanıcının tercihine ve konumuna göre listelenmesi için yapay zeka, görüntü tanıma ve coğrafi konum teknolojisini kullanır. Platform, yalnızca bir ödeme ağ geçidi olarak değil ilanları sunarak da hareket ettiği için, reklamlar, işlemlerin ve kişinin kişi değişiminin olasılığını artırmak için kullanıcının 50 mil yarıçapında listelenir. Ödeme çevrimdışı gerçekleşir.

Şirketin iddia ettiği gibi, satılık bir öğe göndermek 10 saniyeden az sürer. İhtiyacınız olan tek şey, satmak isteyeceğiniz öğenin bir resmidir ve yapay zeka ve resim tanıma teknolojisini kullanarak uygulama, otomatik olarak girişiniz için başlık ve kategori belirleyecektir.

LetGo’ya ürün yayınlamak, her kategori ve bölge için tamamen ücretsizdir. Girişler alaka ve kullanıcıya olan uzaklığa göre sıralanır. LetGo’yu diğer platformlardan ayıran bir başka özelliği, platformun yalnızca malların satılmasını desteklediğini ve hizmetlerin sunulmasını desteklemediğidir.

Aramanızı, girişin kategorisine, mesafesine, fiyatına ve yeniliğine göre filtreleyebilirsiniz. Platform ayrıca listelenen ürünle ilgili sorgularınızı silmek için diğer tarafla sohbet etmenizi sağlar.

LetGo İş Modeli İncelemesi ve  LetGo Nasıl Para Kazanıyor?

LetGo’nun para kazanması sorunu, kullanıcıların çoğu arasında yaygın olarak görüldüğü için platform tamamen ücretsizdir ve ödemeleri site üzerinden almaz. Yine de, mobil mobil uygulama, bir premium özellik getirerek – para kazanmak için kesintisiz ve en uygun stratejiyi buldular.

Bump, listelenen öğeyi daha fazla dikkat çekmek için organik sonuçların üzerine koyarak spot ışığına sokan birinci sınıf bir özelliktir. Bu özellik, liste başına belirli fiyatla 24 saat sağlanmaktadır.

Bu özellik hala beta sürümündedir ve şirketin sonuçlarından (hatta reklamlar da) olabildiğince alakalı olmasını istediği için her kullanıcı tarafından kullanılamaz.

LetGo vs Diğer Pazaryeri Siteleri

Letgo, mobil dostu bir ilan uygulamasında yapay zekayı tanıtan bir devrim getirdi. Sonuçlar daha alakalı ve kullanıcılar, e-postalar değil canlı sohbet özelliği aracılığıyla diğer tarafla iletişim kurabilmesini sağladı. Bu özellikler diğer pazaryeri ve ikinci el ürün satılan web sitelerini geçilmesini sağladı. Amerika’da faaliyet gösteren craiglist pazaryeri e-ticaret sitesi 1995’te kurulmasına rağmen LetGo gelecek yıllarda rekabette öne geçecek gibi duruyor.

LetGo craigslist
2015’te kuruldu 1995’te kuruldu
25 ülkede faaliyet göstermektedir 70 ülkede faaliyet göstermektedir
20 Milyon aylık kullanıcı 55 Milyon aylık kullanıcı

Sonuç olarak bir pazaryeri e-ticaret sitesi kurmayı düşünüyorsanız diğer pazaryeri sitelerinden farkınız olmalı. LetGO bunu yapay zeka ve coğrafi listeleme ile başardı. Siz de farklı bir hedef veya özellik belirleyerek başarılı olabilirsiniz.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

LetGo İş Modeli İncelemesi ve  LetGo Nasıl Para Kazanıyor? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek