Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Küçük İşletme İşlemlerinizi Optimize Etme

Küçük İşletme İşlemlerinizi Optimize Etme

Her küçük işletme sahibi aynı anda on farklı görevi yapmak için çalışır. Günümüzde yeni yazılım ve araçlar, iş otomasyonu işlemlerini kolaylaştırmaktadır. Operasyonunuzun boyutuyla ne olursa olsun, zamanınızı optimize edecek pek çok araç ve strateji vardır. Burada, küçük işletme operasyonlarınızı optimize edebileceğiniz birkaç yol var. Küçük İşletme İşlemlerinizi Optimize Etme size hem zamandan tasarruf sağlayacak hem de daha fazla kazanabileceksiniz.

Çevrimiçi Muhasebe Araçlarını Kullanın

Küçük İşletme İşlemlerinizi Optimize Etme için küçük işletme sahipleri, genellikle, finanslarını idare etmek için gereken süreyi gözden kaçırırlar. Kağıt faturaları ve çekler gibi geleneksel yöntemleri hala kullanıyorsanız, değerli zamanınızı boşa harcıyorsunuz demektir.

Çevrimiçi ödemeler çözümlerinin çoğunluğu çevrimiçi fatura, harcama yönetimi ve hatta vergi beyanı gibi dijital muhasebe araçlarını sunar. Bu araçlar, faturalandırma işleminizi standartlaştırmanıza yardımcı olur. Buna ek olarak, mali bilgilerinizi istediğiniz zaman buluttan güvenli bir şekilde depolayabilir ve bunlara erişebilirsiniz. Medanis Bilişim A.Ş olarak bulut, web tabanlı yazılım konusunda size daha ayrıntılı bilgi verebilir ve işletmeniz için en iyi çözümü sunabiliriz. 

İster kendi muhasebesinizi kendiniz yapıyor olun isterseniz başka bir takım üyesi yapıyor olsun, kesinlikle bir çevrimiçi muhasebe çözümü benimsemelisiniz.

Sosyal Medya Katılımı

Sosyal medya, yeni müşteriler edinmek ve mevcut müşterilerle etkileşim kurmak için son derece etkili bir yoldur. Buna ek olarak, sosyal medya hesapları çoğunlukla özgürdür, bu nedenle küçük işletme sahipleri hiçbir şeye yakın olmayan pazarlama kampanyaları başlatabilirler.

Hepsinin dediğine göre, başarılı bir kampanya oluşturmak istiyorsanız içeriğe uygun kalmalısınız. Oran, kendiniz bir şirket içi sosyal medya yöneticisine sahip olmamanız sayesinde sosyal hesapları kendiniz yönetmeniz gerekecek. Bu iş günü boyunca aşırı derecede zaman alıcı ve sıkıcı olabilir.

vKüçük İşletme İşlemlerinizi Optimize Etme için Buffer ve Hootsuite gibi hizmetler sayesinde sosyal medya güncellemelerini ve yayınlarını önceden programlayarak gününüzü diğer görevlere odaklayabilirsiniz.

Müşteri Desteği

Yeni müşterileri hedeflemenin ve kazanmanın en iyi yollarından biri, mevcut müşterilerinizin ürün ve hizmetlerini sevmesini sağlamaktır.

Ürününüzle ilgili sorunlar olsa bile, büyük bir müşteri destek deneyimi, sorunu kesinlikle yumuşatabilir. Müşterileriniz kendilerini emanet ediyorsa istekleri ele alınır ve geribildirim kullanılırsa işler her seferinde daha iyi hale gelene kadar dolaşırlar.

ZenDesk ve Salesforce Yardım Masası gibi platformlar, mevcut destek sisteminize entegre olabilmeniz için harika araçlardır. Süper küçük bir destek görevlisine sahip olsanız bile, bir destek platformu memnun ve memnuniyetsiz müşteri arasındaki farkı oluşturacaktır.

E-posta Pazarlama

İşletmenizin niteliğine bağlı olarak, müşterilerin nişanlanmasını sağlamak için e-posta pazarlama kampanyalarından yararlanmak isteyebilirsiniz. Mailchimp ve Sendgrid gibi hizmetler890, yeni özellikler tanıtmak, güncelleme yapmak ve daha pek çok şey yapmak için kullanılabilecek özel pazarlama kampanyaları oluşturmanıza izin verir. Bu kampanyaların kurulumları biraz zaman alıyor ancak buna değer.

Takım İşbirliği

Ekibiniz etkili bir şekilde işbirliği yapamıyorsa, o zaman zorda kalabilirsiniz. Kuruluşunuz ne kadar büyük olursa, işbirliğini daha da zorlaştıracaktır. Bu nedenle bu işlemi yapmaya erken başlamak çok önemlidir.

Her iş ekibe, ürüne veya hizmete ve piyasanın mevcut ihtiyaçlarına göre farklı şekilde çalışır. İşletmenizin işleyiş biçimini gerçekten anlamanın tek yolu, süreçler oluşturmaktır.

Ekip işbirliği için, çalışanlarınızı süreçinizi kabul etmeye teşvik etmek için Slack ve Basecamp gibi hizmetleri kullanmalısınız . Ayrıca bu hizmetler iletişim ve verimliliği en üst düzeye çıkaracaktır .

Son düşünceler

Küçük bir işletme sahibi olarak yalnızca bir işiniz olduğunu düşünüyorsanız, o zaman çok yanılıyorsunuz. Her işin var. Başarılı işletme sahiplerini, başarısız olan işletme sahiplerinden ayıran şey, her göreve harcanan zamanlarını en iyi şekilde nasıl optimize edebilecekleri bilmeleridir. Bunu yapmadıysanız, yukarıdaki önerilerden bazılarını uygulamanızı şiddetle öneririz.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, Profesyonel Tasarım: Ankara Web Tasarım, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
Küçük İşletme İşlemlerinizi Optimize Etme için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Küçük İşletme İşlemlerinizi Optimize Etme yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek