Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Kişisel Antrenörler İçin Mobil Uygulama Geliştirme

Kişisel Antrenörler İçin Mobil Uygulama Geliştirme

Son yıllarda sağlıklı beslenmeye ve spora olan ilgi dikkat çekici şekilde artıyor. İnsanlar düzenli olarak spor salonlarına gidiyor. Peki tatile çıktıklarında veya bir sebepten ötürü salona gidemediklerinde, salonu bırakmak zorunda kaldıklarında egzersizleri ne olacak? Kişisel Antrenörler İçin Mobil Uygulama Geliştirme işte burada devreye giriyor. Sonuçta, spor uygulamalarını her yere götürebilir ve herhangi bir eğitimi kaçırmadan düzenli olarak yapabilirsiniz.

Şu anda kişisel antrenör uygulamalarına çok fazla yatırım var ve pazar sürekli olarak artıyor. Research2 rehberine göre, fitness uygulamalarıyla ilgili pazar 2020 yılına kadar yüzde 210 oranında artacak: yani pazar payı 10 milyar dolardan 31 milyar dolara çıkacak.

Bugün, neredeyse tüm en iyi fitness uygulamalarının sıralamasında adlandırılan en popüler uygulamalarından birini inceleyeceğiz: – Johnson & Johnson’ın Resmi 7 Dakikalık Egzersiz programı .

Bu uygulama, Google Play Market’te 5 milyondan fazla ve Apple App Store’da 2 milyondan fazla dosya indirme kapasitesine sahip. Bu uygulama, son iki yılda en çok indirilenlerden biri olarak üst sıralarda kaldı.

JOHNSON & JOHNSON’IN 7 DAKİKALIK EGZERSİZ UYGULAMASI NASIL ÇOK POPÜLER OLDU?

Birçok fitness yayını ve antrenörü kısa aralıklı eğitimin avantajlarından bahsediyor. Ancak 2013 yılına kadar, etkinliklerinin bilimsel bir kanıtı yoktu. 2013’te Chris Jordan , ACSM Health & Fitness Journal’da vücut ağırlığını kullanarak yüksek yoğunluklu devre eğitiminin etkililiğini kanıtlayan bir araştırma yayınladı .

Bu rapor, uzun araştırmanın ve Johnson & Johnson için bir uygulama oluşturma sürecinin sonucuydu. Araştırmaya göre, kısa, yoğun aralıklı egzersizler kalp atış hızınızı, tansiyonunuzu ve metabolizmanızı arttırıyor ve vücudunuz kalori yakmaya başlıyor.

 

7 dakikalık bir egzersiz programı nedir ve uygulama nasıl çalışır?

7 Dakika Egzersiz uygulamasıyla çalışmalar için, herhangi bir profesyonel ekipmana ihtiyaç duymuyorsunuz: yalnızca vücut ağırlığınız, bir duvar ve bir sandalye yeterli olacaktır. Kullanıcılar, herhangi bir eğitim seviyesinde uygun bir program bulabilmeleri için karmaşıklık ve süre bakımından farklı 72 farklı egzersiz ve 22 ek egzersiz programına erişebilir.

 

7 dakikalık bir egzersiz beş ana bileşenden oluşur:

  1. Aerobik ve direnç egzersizleri. Aerobik ve direnç egzersizleri kombinasyonu, sağlık ve zindeliğinizi en etkili biçimde etkileyen dengeli bir egzersiz programı oluşturmanızı sağlar.
  2. Yüksek yoğunluk. Yüksek yoğunluklu egzersizler, daha az zaman alan bir egzersiz programı yaratmanıza izin verir. Egzersiziniz ne kadar yoğun olursa, arzulanan sonuçlara ulaşmak için bunu yapmak için ne kadar az zaman gerekir.
  3. Egzersiz emri. Programlar, yükü farklı kas gruplarına yaymak için belirli bir düzende organize edilmiştir.
  4. Minimal dinlenme. Egzersiz sırası, yükü farklı kas gruplarına düzenli olarak dağıtır ve egzersizler arasında dinlenme süresini kısaltmanızı, böylece genel eğitim süresini azaltır.
  5. Sadece vücut ağırlığı. Egzersizler mümkün olan en az ekipman gerektirdiğinden neredeyse her yerde yapılabilirler.

Yine de pek çok uzman, en iyi sonucu elde etmenin ancak iki veya üç defa üst üste programı tekrarlayarak vücudunuzda metabolizmayı düzgün bir şekilde artırmak ve yeterli kaloriyi yakmak için gerekli zamana sahip olacağına dikkat edin.

7 DAKİKA EGZERSİZ UYGULAMASININ TEMEL ÖZELLİKLERİ NELER? SİZ UYGULAMANIZDA BUNLARI NASIL KULLANABİLİRSİNİZ?

Ses kontrolü

Ses kontrolü fitness uygulamalarını daha kolay hale getirir. Kullanıcılar eğitimleri duraklatıp sürdürebilir, egzersizler arasında geçiş yapabilir ve müzik çalmayı denetleyebilir. Tüm bu eylemler bir uygulamada sesli komutlar kullanılarak gerçekleştirilebiliyorsa, kullanıcıların egzersizlerini duraklatmaları gerekmez.

Sesle kontrol mümkün kılmak için sırasıyla iOS ve Android için Siri’yi veya Google Asistan’ı entegre edebilirsiniz.

VİDEO OYNATICI

Elbette, uygulamanızda alıştırmaların resimlerini ve metin açıklamalarını kullanabilirsiniz. Ancak uygulamanızın gerçekten harika görünmesi için kullanıcılarınıza video açıklamalarıyla yönlendirmek harika olur. 7 Dakika Egzersiz uygulaması kısayolları atladı ve bir video oynatıcı uyguladı.

Bir Android uygulamasında bir medya oynatıcı uygulamak için Android multimedya çerçevesini kullanabilirsiniz. Bu çerçeveyle, uygulamanız ham kaynakları ve bağımsız dosyalardan video ve ses dosyalarını dosya sisteminde veya ağ üzerinden yürütebilecektir.

IOS sürüm 9 ve önceki sürümleri için MPMoviePlayerController kullanabilirsiniz . Daha sonraki sürümler için bu denetleyicinin resmi olarak önerilmemesi. Bunun yerine, AVPictureInPictureController’ı veya AVKitFramework’ten AVPlayerViewController sınıfını kullanabilirsiniz.

AKILLI EGZERSİZ

Akıllı Egzersiz, hazırlık düzeyine ve tercihlerine göre kullanıcılar için en uygun eğitimi oluşturan 7 Dakikalık Egzersiz özelliğidir. Egzersiz bittikten sonra uygulama, kullanıcıların egzersizlerin zorluğunu tahmin etmelerini ve hangilerinin tercih ettiğini belirtmelerini sağlar.

Bu geribildirime dayanarak, algoritma her belirli kullanıcı için alıştırmaların ve dinlenme aralıklarının en uygun dengesini hesaplar ve gelecekte daha etkili egzersiz planlar. Yaklaşık 1000 farklı eğitim kombinasyonu var.

Böyle bir algoritmanın uygulanması, uygulamanın yetenekleri ve tercihlerine bağlı olarak egzersizleri ayarlayan bir eğiticiyi değiştirmeyi öğrendiğinden, mobil uygulamanızı “kişisel eğitmen” kavramına yaklaştırmanıza olanak tanır.

Uygulamanızı, her kullanıcının kişisel ihtiyaçlarını karşılayan egzersiz formunu oluşturmanın iki yolu var.

Elbette, eğitimler oluşturmak için kendiniz bir algoritma yazabilirsiniz. Ancak kendiniz yapamıyorsanız, algoritmalar için pazar yerleri kullanabilirsiniz veya profesyonel bir ajanstan destek alabilirsiniz.

KRONOMETRE

7 dakikalık egzersiz fikri, titizlikle egzersiz süresini ve dinlenme aralıklarını hesaplamakla ilgili olduğundan zamanlayıcı, 7 Dakika Egzersiz uygulamasının temel işlevlerinden biridir.

Bir Android uygulamasında zamanlayıcı uygulamak için CountDownTimer sınıfını kullanabilirsiniz ; IOS için NSTimer kullanabilirsiniz .

MÜZİK

7 Dakikalık Egzersiz, eğitimler sırasında kullanıcıların müzik dinlemelerini sağlar.

Bir iOS uygulamasında müzik çaları uygulamak için en kolay yol AVFoundation Framework’ünbir parçası olan AVAudioPlayer sınıfını kullanmaktır . Android için, daha önce bahsedilen Android multimedya çerçevesine başvurabilirsiniz.

Giyilebilir Cihaz

7 Dakika Egzersiz uygulaması, akıllı telefonlar için uygulamanın hemen hemen tüm işlevlerine sahip olan giyilebilir ürünler için bir sürümü vardır.

Uygulamayı bir giyilebilir cihazla senkronize etmek egzersiz verimliliğini izlemeyi ve kalp hızı, yanan kalori ve temsilcilerin sayısı dahil olmak üzere kullanıcı verilerini toplamayı kolaylaştırır.

 

KİŞİSEL BİR EĞİTMEN UYGULAMASI İÇİN EN İYİ SEÇİM NEDİR?

Fitness uygulama endüstrisinin toplam değerinin artıyor olmasına rağmen, yalnızca birkaç uygulama yüksek kazanç elde etmeyi başarıyor.

Fitness uygulamalarını oluşturan bazı geliştiriciler, kullanıcıları çekmenin yüksek maliyetini sorumlu tutuyor. Bununla birlikte, bu nişteki yeni kurulum sayısı sürekli olarak artıyor. Şansınızı kişisel bir eğitimci uygulaması oluşturarak denemek istiyorsanız, uygulamanızdan nasıl para kazanacağınıza ilişkin bazı örnekler verilmiştir.

Birçok mobil uygulamada olduğu gibi, 7 Dakikada Egzersiz gibi uygulamaların yaratıcıları genellikle üç temel para kazanma modelinden birini seçer (veya bunları birleştirir).

ÜCRETLİ UYGULAMA

Ücretli bir uygulama, kullanıcının yüklemeden önce bir ödeme yapması gerektiği anlamına gelir. Pratikte bu model çok iyi çalışmıyor. İşe yaramamasının ana nedeni, mağazalarda dolaşan çok sayıda doğrudan ücretsiz rakibin var olmasıdır. İnsanlar ücretsiz seçenek dururken sizi seçmeyeceklerdir.

UYGULAMA İÇİ SATIN ALMA İŞLEMLERİ

7 Dakikalık Egzersiz programı uygulamadan para kazanmak için uygulama içi satın alma işlemlerini kullanıyor. Ayrıca fazldan para ödeyerek farklı egzersiz çeşitleri satın alınabiliyor.

ÜCRETSİZ SÜRÜM

Ücretsiz sürüm para kazanma modeli, kullanıcıların ücretsiz sürümü ile temel işlevleri ve temel egzersiz planlarına sahip oldukları, ancak tam işlevselliği elde etmek için profesyonel sürüme geçmeleri gerektiği anlamına gelir.

REKLAMLAR

Eski moda reklamlar, uygulamalardan para kazanmanın popüler bir yoludur. P4P 7 Minute Workout ve Cardiio gibi uygulamalar , reklamları diğer para kazanma modellerinin öğeleriyle birleştirir. Kullanıcılara, reklam kaldırma, ek egzersiz paketleri ve pro sürümlerine yükseltme de dahil olmak üzere uygulama içi satın alma teklifleri sunar.

Kişisel fitness eğiticisi uygulamalarını oluşturmak yükselen bir eğilimdir. Dalgayı yakalamaya ve yükselen endüstriye girmeye çalışıyorsanız, üzerinde durulması gereken ana şeyler doğru iş stratejisini seçmek ve seçkin bir ürün oluşturmaktır.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Kişisel Antrenörler İçin Mobil Uygulama Geliştirme yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek