Logo

Kaliteli Web Sitesi


paylaş
Kaliteli Web Sitesi

Bir işe başlıyorsanız mükemmel ürün ve hizmet sunmanız yeterli olmayacaktır. Aynı zamanda markanızın tanıtımıyla da ilgilenmenizi sağlayarak müşterilerin dikkatini çekmeniz gerekir. Günümüzde en popüler pazarlama stratejilerinden biri güçlü bir Kaliteli Web Sitesi sahibi olmaktır.

Kaliteli Web Sitesi Hakkında Her Şey

Sitenizden olumlu sonuçlar almak, sunduğunuz ürünü veya hizmeti desteklemek için Kaliteli Web Sitesi 'ne sahip olmakla ilgilidir. Peki web tasarımı nedir? Bir web sitesi tasarlama konusundaki pek çok yanılgıya rağmen, pahalı ama etkisiz stratejilere kanmak çok kolaydır.

Web tasarımı, sitenizin çalışma biçimini oluşturma ve planlama sürecidir. Web sitesinin neye benzediğini ve ne kadar etkili olduğunu içerir.

2 milyardan fazla internet kullanıcısı ile sitenizin görsel açıdan çekici olduğu kadar kullanımı ve anlaşılması da kolay olduğundan emin olmak istersiniz. Örneğin, ayakkabı işiniz varsa, farklı açılardan resim göndererek ürünlerinizle ilgilenen müşterilere ulaşabilirsiniz. Müşterilerin yalnızca bakmak istedikleri ürünleri belirleyebilmelerini sağlayarak daha keyifli bir çevrimiçi deneyim kazanabilirsiniz.

Resimler, arka plan rengi, yazı tipi boyutları ve benzeri diğer özellikler, Kaliteli Web Sitesi 'nin görselliğini oluşturmaktadır. Kaliteli Web Sitesi site ziyaretçilerinizin ihtiyaç duydukları şeyi kolayca bulabilecekleri anlamına gelir. Bu, içeriğin alakalı olduğundan ve web sayfalarının kolayca gezilebileceğinden emin olmayı içerir.

Bir web sitesi tasarlamak doğru bir şekilde çok beceri gerektirir. Çoğu kişi, yaratma ve tasarımın aynı şey olduğuna inanıyor olsa da, tasarımcılar gerçek teknik yönü değil, çoğunlukla tasarım ve içerik odaklıdır. Bununla birlikte, en iyi profesyonel web tasarım firmaları, sitenizi başarmak için teknik ve pazarlama unsurlarını birleştirmenin önemini anlıyor. Gerekli beceriler aşağıdakileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

 1. Web Dilinin Yeterli Olması - Çevrimiçi bir web tasarım kaynağı olan SitePoint'e göre , CSS, Java Script ve HTML gibi kullanılan dili bilmeniz gerekir. Gerekli kodlamayı sağlayabilecek geliştiricilerle çalışabilecekleri için tasarımcılar programlama bölümünde uzman olmak zorunda değildirler. Bununla birlikte, web dilini temel bir anlayışa sahip olmak büyük bir yardım.
 2. SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Bilgisi - SEO'nun başlangıçtaki çevrimiçi varlığınızı artırmada önemi yeterince vurgulanamaz . Sitenizdeki bilgiler yeterli trafik yoksa faydasız olur. Ziyaretçileri sitenize çekmek için, arama motoru sonuç sayfasında veya ara sayfalarda yüksek sıralamaya ihtiyaç duyacaksınız.
 3. Bilgi Mimarisi - Sitenin başarısında kilit rol oynayan kullanıcının gezinme tecrübesi sayesinde, bir web sayfası tasarımında bilgiyi doğru şekilde yerleştireceğini bilmek çok önemlidir. Lojistik olarak yapılandırılmış ve kullanımı kolay bir tasarım oluşturmak için tasarımcıların bilgi mimarisinde yetenekli olmaları gerekiyor.

İşletmenizin ihtiyaçlarına göre kullanılan farklı web sitesi tasarımı türleri vardır.

 1. Sabit Tasarım - Bu tür tasarım tam da adından da anlaşılmaktadır. Sitenin genişliği, göz atmak için kullanılan tarayıcı veya ekipmana bakılmaksızın statik kalır. Site sadece masaüstlerinde veya dizüstü bilgisayarlarda görülecekse idealdir. Bununla birlikte, bir tabletle veya bir akıllı telefonla izlemek daha zorlayıcı olacaktır. Genişlik sabit olduğundan mobil cihazların ekran boyutlarına uyum sağlamaz.
 2. Sıvı veya Sıvı Tasarımı - Tarayıcı yeniden boyutlandırıldığında düzen ayarlandığı için bu tür biraz daha esnektir. Izgara tasarım sütunları yüzdeler üzerinde çalışır, böylece ekran tarayıcı boyutuna göre ayarlanır. Pencere büyütüldüğünde, ek alanı dolduracak şekilde metin ve resimlerin ayarlandığını göreceksiniz.
 3. Responsive Tasarım (Duyarlı Tasarım) - Bu tür, farklı platformlarda görüntülenmek üzere tasarlanmış siteler için idealdir. Genişlik ve yerleştirme, kullanılan ekipmana göre ayarlanır. İşletmeler daha sonra mobil ve masaüstü kullanıcıları için farklı siteler tasarlamaya ihtiyaç duymazlar. Kaliteli Web Sitesi responsive tasarım olarak tasarlanır.

Web Tasarımı'nın Avantajları Nedir?

İşletmeler için Kaliteli Web Sitesi, avantajlar getirir. Aşağıda, şirketinizin sitesinin düzgün şekilde optimize edildiğinden emin olarak yararlanabileceğiniz bazı avantajlar bulunmaktadır.

 1. Trafiği En Üst Düzeye Çıkarın - Kaliteli Web Sitesi ile trafiği veya sitenize daha fazla ziyaretçi getirmek kesinlikle markanız hakkında daha fazla farkındalık yaratmanıza yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, trafik tek başına kazançlı olmanız gereken geliri oluşturmaz. İstediğiniz şey, bu ziyaretçilerin sitenizde sizinle iş yapmaları için cesaretlendirilecek kadar uzun kalmalarını sağlamaktır.
 2. Geliştirilmiş Kullanıcı Deneyimi -Kaliteli Web Sitesi tasarlanmışsa, siteyi görüntüleyen kullanıcıların deneyimini geliştirir. Örneğin, hedef pazarınız hareket halindeyken genç profesyoneller ise, o zaman sitenizin mobil kullanıcılar için oluşturulduğundan emin olmanız gerekir. Potansiyel müşterileriniz, dizüstü bilgisayarlarda veya tabletlerde olup olmamanıza bakılmaksızın sitenizi gezinmeyi kolaylaştırırsa, onları müşterilere dönüştürme şansını artırabilirsiniz.
 3. Markayı Güçlendiriyor - İyi bir izlenim bırakmak iş dünyasında çok yol kat ediyor. Bu nedenle, milyonlarca insan neredeyse herhangi bir sektörde pazarlama ve reklam kampanyalarına harcanmaktadır. Kötü tasarlanmış bir siteyi sunmak şirkete kötü bir üne sahiptir. Markanız için olumsuz bir etki yaratmamak için, sitenize gelen ziyaretçilerin çekici görünen ve ihtiyaç duyduklarını sağladığından emin olmanız gerekir.

Kaliteli Web Sitesi firması incelemeleri, çoğu şirketin uzmanlarla çalışmayı tercih etmesinin nedeninin bu olduğunu göstermektedir. Ancak, bu faydalar başlangıç ​​aşamalarını nasıl etkiler?

Yeni Başlayanlar için Kaliteli Web Sitesi Yatırımları

Kaliteli Web Sitesi, sitenizi güçlü ve etkili bir pazarlama aracı yapmakla alakalıdır. Önceden bahsedilen avantajlar, kesinlikle işinizin tadını çıkarmak isteyeceğiniz bir şey gibi görünüyor. Aşağıda, avantajların başlangıç ​​aşamasına getireceği faydalar bulunmaktadır.

 1. Kapıda bir adım önde olun - Müşterileri almak muhtemelen başlangıç ​​işlemlerinin yapacağı en zorlu zorluklardan biridir. Web siteniz düzgün tasarlanırsa, pazarlama kampanyalarınızı güçlendirecek ve müşterilere yardımcı olacaktır. SEO çalışması ile, sitenize trafik kazandırabilirsiniz.

Örneğin, düğün pastalarında uzmanlaşmış yerel bir fırın çalışıyorsanız, özel günlerinde kek aramaya çalışan herkes işinizi bulabilir. Bu, iyi tasarlanmış bir sitenin bir parçası olan yerel SEO'nun yararıdır. Potansiyel müşteriler web sitenize geldikten sonra zaten işlerini kazanma şansına sahipsiniz.

Kaliteli Web Sitesi tasarımcıları, sitenizin, fiyatlardan yapmış olduğunuz diğer düğün pastalarından fotoğraflara ihtiyaç duydukları bilgiye sahip olabilmelerini sağlayabilir. Ve web sayfalarında kolaylıkla dolaşabildikleri için, daha fazla bilgi edinmek için sitenizde kalırlar. Bu sonunda onların düğün pastasını sipariş vermeyi tartışmak için onlarla iletişime geçmelerini sağlayabilir.

 1. Daha Güçlü Marka Oluşturma - İşletmenizin karşılaşacağı başlıca engellerden biri daha kurulmuş işletmelerle rekabet etmektir. Tüketiciler tanıdıkları bir markayla iş yapmaya eğilimlidirler. Amacınız, daha güçlü bir çevrimiçi varlığınız olduğundan emin olmaktır. Kaliteli Web Sitesi geceleri bunu sunmazken, profesyonelce tasarlanmış bir siteyi korumak iyi bir başlangıçtır.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle Kaliteli Web Sitesi çalışmalarınızın her aşamasında size yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik takım arkadaşlarımızla birlikte fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Kaliteli Web Sitesi yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

 

Etiketler: kaliteli web sitesi kaliteli web site kaliteli web siteleri

paylaş

İlgili YazılarYorumlar