Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
İyi Bir Emlak Web Sitesinde Olması Gereken 6 Özellik

İyi Bir Emlak Web Sitesinde Olması Gereken 6 Özellik

Çoğu emlakçının bir emlak web sitesi var, ancak çoğu, bir kenarda durmuş birilerinin gelmesini bekliyor ve kimse görmüyor ya da çok az kişi tarafından fark ediliyor. Ev arayanların çoğu artık interneti daha çok kullansa da rekabetin fazla olması nedeniyle web sitenizin görülmemesi olasılığı daha yüksek.  Web siteniz yılda 365 gün, haftada 7 gün 24 saat çalışmalı ve müşteri üreten makine gibi davranmalıdır. İyi Bir Emlak Web Sitesinde Olması Gereken 6 Özellik yazımızı okuyarak bu özellikleri web sitenize uygulamalısınız.

Web sitenizin amacı, pazarınızda bir yer edinmek ve ev alıcıları, satıcıların aradıkları bilgileri bulmalarını kolaylaştırmak olmalıdır. Çevrimiçi varlığınızı nasıl değerlendiriyorsunuz? Web siteniz ziyaretçileri cezbetmeye yetiyor mu ve daha da önemlisi, onlara ihtiyaç duydukları şeyi sağlıyor mu?

Eğer ciddiye alınmak istiyorsanız, görünmezlik pelerinini çıkarmanız ve çevrimiçi bir varlık oluşturmanız gerekir. Sizi ve evlerinizi bulmaya hazır ev alıcılarını yakalamak ve onlarla etkileşimde bulunmak için İyi Bir Emlak Web Sitesinde Olması Gereken 6 Özellik yazımızı hazırladık.

İyi Bir Emlak Web Sitesinde Olması Gereken 6 Özellik

Özel Markalama

Emlak web sitenizin görünümü sizin nasıl bir emlakçı olduğunuzla ilgili insanlara bir mesaj veriyor. Kullanıcılarınıza, sizi ve eşsiz değer teklifinizi temsil eden temiz, görsel açıdan çekici bir deneyim sunun. Temalar, en iyi mobil uygulamaları ve görüntüleri, tasarımları, renkleri ve daha fazlasını hazırlama becerisini içermelidir. Uzman pazar nişinize odaklanın ve potansiyel müşterilerin aradıklarını bulmalarını sağlamak için pazar bölümünün titiz çalışmaları etrafında web sitenizi tasarlatın.

Mobil-Duyarlı

Bu günlerde, kullanıcılar birincil arama işlemini mobil cihazlarda yapıyor, bu nedenle web sitenizin çeşitli mobil cihazlara hitap etmesi gerekiyor. Ev arama ve harekete geçirici mesajlar vurgulayın ve mobil yanıt veren ev aramasını ekleyin. Emlak sitelerine gelen ziyaretçilerin geçen yıl %40’a yakını mobil cihazlardan geldi. Siteniz mobil cihazlara duyarlı değilse muhtemelen potansiyel müşterilerinizi kaybediyorsunuz demektir.

Müşteri Bilgileri

İnsanları web sitenize yönlendirdiğinizde bunları nasıl satışa dönüştürebilirsiniz? Potansiyel müşterinizin gayrimenkul web sitenizde alanınıza ilişkin bir alıcı veya satıcı rehberi gibi ücretsiz bir kaynaktan kaydolma yeteneğini elde etmek istiyorsunuz. Satıcı ve hedef kişileri yakalama formları web sitenize kurulmalı ve belirli müşterileri hedeflemek için özelleştirilmelidir. Örneğin ev alırken nelere dikkat etmelisiniz? gibi bir e-kitap hazırlayarak e-posta adreslerini veren kişilerin indirmesini sağlayabilirsiniz. Bu insanlar büyük ihtimalle ev almayı düşünüyor ve siz de artık onların e-postaları var.

Kelime Odaklı wp_betawpposts

İçerik pazarlaması, güçlü bir çevrimiçi varlık için gereklidir. Web sitenizi insanlar tarafından bulunmasını istiyorsunuz, değil mi? Unutmayın trafiğin %51 sitenize organik aramalardan gelmektedir. İdeal müşterilerinizin, ev alanlarını satın almak ya da satmak istedikleri şehir alanının bir listesini yapın. Bu evin fiyat aralığı nedir? Bu ideal olasılık ev nerede? Bunların hepsi, potansiyel müşterilerinizin sizi bulmasını sağlamak için başlıklarınızda, yayınlarınızda ve wp_betawpposts kategorilerinde veya etiketlerinde kullanmak isteyeceğiniz harika anahtar kelime fikirleridir.

 

Video ve Medya Entegrasyonu

Giderek daha çok emlakçı mesajlarında video ve medya kullanıyor. Çünkü içerik, SEO ve istemci iletişiminin en güçlü biçimlerinden birisi. Günümüz dünyasında tüketiciler, hareketsiz resimler ya da sözcük açıklamaları yerine video izlemek isterler. Video entegre edilerek gayrimenkul tüketicilerini gayrimenkul web sitenize %90 daha fazla vakit geçirmek için alabilirsiniz .

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

İyi Bir Emlak Web Sitesinde Olması Gereken 6 Özellik yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

About Author

Medanis Destek