Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
İstanbul Maltepe Web Tasarım Firmaları

İstanbul Maltepe Web Tasarım Firmaları

Profesyonel bir web tasarım ajansıyla çalışmanızın size birçok faydası olacaktır. İstanbul Maltepe Web Tasarım Firmaları ile çalışmadan önce profesyonel ve deneyimli bir ajans seçimi yapmanız web sitenizin uzun yıllar kullanılabilir olması ve web sitenizin insanlara güven vermesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Profesyonel İstanbul Maltepe Web Tasarım Firmaları ile çalıştığınızda web sitenizde en son kullanılan teknolojilere ve yöntemlere yer verilir. Örneğin responsive tasarım. Web sitenizin responsive tasarıma uygun olarak yapılmasının size birçok avantajı olacaktır.

Akıllı telefonlarını ve tabletlerini internete göz atmak için kullanan birçok kişi ile birden fazla platformda çalışan bir web sitesi oluşturmak önem kazanmaktadır. 2012 yılının başında görkemli bir yangınla sahneye patladıktan sonra, duyarlı web tasarımı (veya RWD) artık bir web sitesi mobil ziyaretçilerini sevmenin en iyi yolu olarak kullanılıyor. 2017’ye geldiğimiz şu günlerde İstanbul Maltepe Web Tasarım Firmaları ile çalışarak responsive tasarıma sahip olmayan bir web sitesi rakiplerinizin gerisinde kalacaktır.

İstanbul Maltepe Web Tasarım Firmaları ile bu yüzden çalışmalı ve web  sitenizde son teknolojileri kullanmalısınız.

Basit bir ifadeyle, responsive tasarım, bir web sitesinin sayfalarının hangi aygıt üzerinde görüntülendiğine bağlı olarak yeniden biçimlendirilmesi, içeriğin bir telefon, tablet veya masaüstü bilgisayarda görüntülenip görüntülenmeyeceğine bağlı olarak web sitesi kullanıcı dostu kalacağı anlamına gelir. Bu, ayrı bir mobil site veya dinamik olarak sunulan bir mobil site oluşturma ile ilgili önceki mobil çözümlerden oldukça farklıdır.

 Google,  Responsive Tasarımı Seviyor

Ve Google, web sitenizle etkilemeye çalıştığınız ilahi varlık olduğundan, Google’ın sevdiği şeylere dikkat etmek akıllıca olacaktır. Google, yalnızca mobil kullanıcıları hedeflemenin en iyi yolu olarak responsive tasarımı önermekle kalmıyor , aynı zamanda bir mobil cihazda yapılan aramalarda sonuçlar sunduğunda mobil cihazlar için optimize edilmiş sitelerin kullanılmasını da öneriyor. Bu, mobil kullanıcılar yerel hizmetleri aradığında özellikle geçerlidir.

Ayrı bir mobil web sitesinin mi, yoksa yanıt veren bir sitenin en iyi güzergah olup olmadığı konusunu tartışan bir tartışma var ancak SEO açısından bakıldığında, ikincisi daha iyi bir seçenek. Ayrı mobil web sitelerinin kendi URL’leri ve masaüstü sürümleriyle farklı HTML’ları bulunurken, duyarlı siteler bir URL ve bir sayfa kümesi ve dosya kullanır; bu da Google’ın içeriği taramasını ve dizine eklemesini kolaylaştırır. SEO açısından uyumlu bir web sitesi için de profesyonel bir İstanbul Maltepe Web Tasarım Firmaları çalışmak önemlidir.

Bir Web Sitesi, Bir URL

Ayrı bir mobil web sitesi oluşturmak kendi avantajlarından birkaçına sahiptir ve bazı durumlarda bağımsız bir mobil sürüm oluşturmak iyi iş görür. İstanbul Maltepe Web Tasarım Firmaları ile bir web sitesi çok sayıda içeriğe (örneğin, bir haber sitesi) sahip olursa, web sitesinin yanıt veren bir sürümü yakında “kaydırma sürümü” haline gelebilir; kullanıcılar, endeks parmaklarını içeriğin içinden geçmek için ciddi bir çalışma yapmak zorunda kalırlar. Burası, mobil tarama için özenle rafine edilmiş içeriğe sahip bir mobil sitenin kullanışlı olabileceği yerdir.

SEO İçin Yararları

SEO perspektifinden bakıldığında, ayrı bir mobil siteye sahip olmakla ortaya çıkan ana zorluklardan biri, bu sitenin otoritesini sıfırdan oluşturmak zorunda kalacağınızdan ve çoğu mobil sitenin arama motorlarında iyi sıralama yapmadığıdır.  Öte yandan, İstanbul Maltepe Web Tasarım Firmaları ile web sitenizi duyarlı olarak yeniden tasarlamak, geri bağlantınızı korumanıza olanak sağlayacak ve SEO’yu tek bir sitede odaklayabileceğiniz anlamına gelecektir. Bu, bağlantılarınızın tümünün tek bir alana (bir mobil web sitesinin ve bir masaüstü sitesinin aksine) yönlendirileceği anlamına gelir; böylece duyarlı web sitenize Google sayfalarında daha fazla destek verilir.

 

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle İstanbul Maltepe Web Tasarım Firmaları çalışmalarınızın her aşamasında size yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik takım arkadaşlarımızla birlikte fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

İstanbul Maltepe Web Tasarım Firmaları yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

About Author

WMwcZ9zI1x

Önceki Yazı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir