Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
İşinize Uygun Web Tasarım Seçimi

İşinize Uygun Web Tasarım Seçimi

İşinize Uygun Web Tasarım Seçimi, tam olarak ne anlama geliyor? Tüm web siteleri aynı değil mi? Peki, tam olarak ne diyor demek. Web siteleri bu günlerde aynı görünme eğilimi gösteriyor ancak değil. Tasarım bir web sitesinin yalnızca bir yönüdür. Duyarlı tasarım, modern web sitesi tasarımının kritik bir unsuru haline geldi.

Düz tasarım bugün en popüler tasarım stili olma eğiliminde. Bu, esas olarak mobil kullanımın hızlı bir şekilde yükselmesinden kaynaklanıyor. Minimalist görünüm ve düz tasarım, akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazlarda doğru ekran ve görünürlük özelliklerine sahip markalara yardımcı olur. Bu, web sitelerinin benzer görünümüne katkıda bulunur.

Web sitelerine baktığınızda aynı gibi gelebilir, ancak siteler halen birbirinden çok farklı. Pek çok şirket ve marka, web sitesi uygulamaları , teknoloji ve mimarlık arasındaki farkları tam olarak anlamıyor. Bir web sitesi tasarlamak ve geliştirmek için yeni bir ajans bulmak isteyen şirketler, durum incelemelerini yapmalıdır. Her web sitesi tasarım firması, belirli endüstriler için sonuç odaklı web siteleri üretmek için uygun bilgi ve beceriye sahip değil.

Sonuç odaklı web siteleri üretmek için bir web sitesinin aşağıdaki alanları dikkatle incelenmeli ve kararlaştırılmalıdır. İşinize Uygun Web Tasarım Seçimi diyoruz çünkü tüm web sitelerinin aynı değildir.

 Açık kaynak

Yapılacak en önemli kararlardan biri web sitesinin ana platformu olarak işlev gören İçerik Yönetim Sistemi (CMS) ‘dir. E-ticaret web siteleri ile bu daha da önemlidir. Kiralanmış web siteleri, önceliğe göre daha düşük maliyetle, ancak aylık ücreti daha yüksektir. Artı ve eksiler vardır. Açık kaynaklı web siteleri daha yüksek önceliğe sahip olma eğilimindedir, ancak aylık ücretleri çok daha düşüktür. Açık kaynaklı artı ve eksileri de var.

Özelleştirme ve Uygulama

Web sitesi uygulaması özelleştirme, bilgi ve beceri gerektirir. Web sitelerini geliştiren tüm profesyoneller aynı beceri düzeyine sahip değildir. Web sitesi nasıl özelleştirilir ve belirli uygulamaların nasıl yapıldığı web sitesinin performansı için büyük önem taşır. Bu web siteleri, özelleştirmenin ne kadar iyi yapıldığına bağlı olarak daha iyi veya daha kötü performans gösterebilir.

Sunucu Kurulumu ve Web Sitesi Dosyaları

Birçok şirketin anlamadığı bir diğer önemli husus, sunucunun nasıl kurulduğu ve web sitesi dosyalarının nasıl düzenlendiği ile ilgilidir. Hızlı yüklenen web siteleri daha iyi geliştirilmiş ve daha iyi sunucu kurulumlarına sahip.

Arama ve Dönüşüm Optimizasyonu

Bir web sitesi, arama motorları ve dönüşüm için optimize edilmelidir. Optimize edilmemiş bir web sitesi daha az etkili ve daha az sonuç üretiyor. Tüm web siteleri, ana anahtar kelime öbekleri ve site sayfalarındaki metin için optimize edilmelidir. Bir web sitesi, dönüşümler için optimize edilmeli ve bu da, eylemler ve teşvikler için bol bol çağrı içermelidir.

Bir web sitesinin sonuç üretmesini ve amaçlanan şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak için incelenecek başka alanlar da vardır. Web sitelerinin buluştuğundan emin olmak isteyen şirketler için beklentiler her zaman profesyoneller ve uzmanlarla birlikte çalışabilir. Uzman web sitesi tasarım ve geliştirme firmaları mevcut web sitelerini hızlı bir şekilde gözden geçirebilir ve iyileştirmeler için öneriler sunabilirler.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle web tasarım çalışmalarınızın her aşamasında size yardımcı olabiliriz. 13 yılı aşkın tecrübemizle İşinize Uygun Web Tasarım Seçimi ile doğru kararlar vermeniz konusunda yanınızdayız.

İşinize Uygun Web Tasarım Seçimi yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

About Author

Medanis Destek