Logo

İlgi Çekici 4 Sosyal Medya İçerik Fikri


paylaş
İlgi Çekici 4 Sosyal Medya İçerik Fikri

Herkes sosyal medyada paylaştığı içeriklerin yüzlerce kişi tarafından beğenilmesini ve paylaşılmasını ister. Paylaşımlarınız ilgi çekmiyorsa taktik değiştirmeniz gerekebilir. İlgi Çekici 4 Sosyal Medya İçerik Fikri size bu konuda ilham verebilir.

Amacınız ne olursa olsun, sosyal medya paylaşımlarınızın daha fazla ilgi görmesi için bu yöntemleri kullanabilirsiniz. Görüyorsunuz ki, daha fazla tüketici bağlanmak ve en sevdikleri markalarla sosyal ilişkiler kurmak istiyor. İçeriğinizle yaratıcı olmanız, sayfalarınızda etkileşimde kalmalarının anahtarıdır.

İyi haber, yayınınızı beğenerek paylaşmaları, yorum yapmaları ve tıklamalarını sağlayan şaşırtıcı bir sosyal medya içeriği fikirleri var. Yayınlarınızı güzelleştiren ve cazip kılan bu dört türü sosyal stratejinizle karıştırmayı düşünün.

İlgi Çekici 4 Sosyal Medya İçerik Fikri

# 1 Blog Yazılarınız

Bloglama, markanızı bir lider ve endüstrinizdeki uzman olarak konumlandırmak için kullanılan en iyi stratejidir. Bloglar bilginizi vitrine koymak ve tavsiyeler paylaşmak için müthiş araçlardır. Kitleniz, sorunlarına çözüm önermek için verilen değeri takdir edecektir.

Sosyal medya ağlarınız, blog içeriğinizi tanıtmak için mükemmel platformlardır. Paylaşırken, artan pozlama yani görülme sayınızın artması için metninizi tamamlayan bir görüntü ekleyin.

Ayrıca mesajınızı uygun kitleye uyarladığınızdan emin olun. Örneğin, Facebook daha fazla aile ve arkadaş odaklı iken LinkedIn profesyonellere yöneliktir. Postanızı bu izleyiciye konuşacak şekilde değiştirirseniz, sosyal içeriğiniz etkili olur.

# 2 Canlı Yayın Akışı

İnsanlar canlı içeriğe, önceden kaydedilmiş olanlardan 3 kat daha uzun süre harcıyor. Periscope, Instagram Öyküleri ve Facebook Live gibi araçlar, gazete kupürlerine çok sayıda ilgi katıyor. Markalar, gerçek bir şekilde takipçileri ile bağlantı kurmak ve önemli ölçüde farkındalık yaratmak için canlı videoyu kullanıyor.

Sorularınız ve hızlı yanıtlarınız için zemin açarak takipçilerinizle oturumlar düzenleyin. Not almak. Bu sorular daha sonra blog konularında ve diğer sosyal medya içerik fikirlerinde izleyenlerinize tam olarak ne istediklerini sürdürebilmek için kullanılabilir.

Son dakika haberlerinizi bildirin, takipçilerinizi sahneye alıp onları şirketin etkinliklerine davet edin. Canlı yayın yapan videoyu kullanırken seçenekler sonsuzdur!

# 3 İlham Verici İçerik

Herkes, insanları harekete geçiren motivasyonel teklif ve mesajları sever. İlham verici içerik, o nedenle sosyal medyada büyük bir öneme sahiptir. Onları paylaşmak, markanız ve değerleriniz hakkında çok şey bilinmesini sağlayacaktır.

Markanızın amaçlılığını ve kişilikini sosyal medyada sızdıran teklifleri paylaşın.

# 4 Müşteri Yorumları

İnsanların %88'lik bir kesimin çevrimiçi incelemelere kişisel öneriler kadar güvenebileceğini biliyor muydunuz? Görüşler strateji için çok büyük bir değerdir, çünkü yaptığınız şeyin çalışmakta olduğunun sosyal kanıtıdır! Takipçiler, diğer ürünlerin olumlu deneyimleri nedeniyle ürününüzü veya hizmetinizi denemek konusunda oldukça isteklidirler.

Müşteri referanslarının ve kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin tonunu oluşturmak için bir hedef  oluşturun. Bu tür içerik, günlük olarak sosyal paylaşım ağlarınızda paylaşılmalıdır. Markanızın doğruluğunu ne kadar çok hale getirirseniz, daha fazla kişi mesajlarınıza daha fazla yanıt verecektir.

Sonuç

Sayfada daha iyi etkileşim sağlamak ve sesli görüş oluşturmak için bu yayın fikirlerini sosyal stratejinize ekleyin. Tutarlılıkla bu yanıt verme, pazarlamanızdaki trafik, potansiyel satış ve işletmeniz için satışlar üretme gibi diğer temel hedeflerini destekleyecektir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

İlgi Çekici 4 Sosyal Medya İçerik Fikri yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Etiketler: sosyal medya dijital pazarlama

paylaş

İlgili YazılarYorumlar