Logo

Hukuk Yazılım Programları


paylaş
Hukuk Yazılım Programları

"Bulut bilgi işleminin" ortak bir tanımı, bir organizasyonun verilerini internet üzerindeki bir sunucuda, istemci kuruluşundan ayrı bir organizasyon olan bağımsız bir veri merkezi tarafından depolanmasıdır. Hukuk Yazılım Programları, artık müşterilerin bünyesinde bulunan sunucularda, çoğunlukla dahili olarak veri saklama maliyetinden çok daha düşük bir maliyetle, ev verileri yerine, istemci verilerini, finansal kayıtları, yasal belgeleri ve diğer bilgileri internette saklar.

Hukuk Yazılım Programları sayesinde özellikle küçük ve orta ölçekli hukuk firmaları daha rekabetçi duruma geçecektir ve profesyonelce çalışarak büyük hukuk firmalarının karşısına çıkmakta güç bulacaktır.

 Örneğin, indirimli bir ücret karşılığında çevrimiçi olarak "ayrıştırılmamış" yasal hizmetleri sunmak isteyen bir hukuk firması ancak, bir müşterinin internet üzerinden hukuki hizmet satın almasını sağlayan çevrimiçi bir "müşteri portalı" oluşturarak bunu gerçekleştirebilir.  Bu web mimarisinin doğası gereği, bu "istemci portalı" inernette mevcut ve veriler hukuk firması dışında harici olarak saklanmaktadır. Hukuk Yazılım Programları ile istemci portalı ile hukuk firması arasında iletilen veriler, bankanız ya da hisse senedi brokeriniz arasında masaüstünüze akan verilerle aynı şekilde şifrelenir.  Bir kişinin kişisel çevrimiçi banka alanıyla olduğu gibi, müşteri portalı, müşterinin hukuki hizmetleri kullanabileceği güvenli ve kişiselleştirilmiş bir yasal alan sağlar.

Çoğunlukla, bireylerin ve küçük işletmelerin yasal sorunlarını çözmek için hukuk hizmetleri sunan solo ve küçük hukuk firmalarıdır. Büyük hukuk firmaları, kurumsal müşterileri için portallar yaratmak ve firma içinde bulunan sunucularda veri depolamak için kaynakları olabilir, ancak sololar ve küçük hukuk firması bunu yapmaz.

Hukuk Yazılım Programları sunmak için neredeyse tanım gereği, hukuk firması müşterinin bir kullanıcı adı ve parola ile erişebileceği güvenli bir "müşteri portalı" yaratmalıdır.   Bu güvenli dahilinde   müşteri portalı,   çevrimiçi hukuki hizmetler gibi çevrimiçi belge derleme olarak, teslim edilir, müşterilerin yasal faturaları ödeyebilirsiniz ve   müşterilerin  yasal belge çevrimiçi saklanabilir.

Bu çevrimiçi yasal teknoloji gelişmek için sermaye yoğun olduğundan, çok az sayıda solo ve küçük hukuk firmaları kendi başına bir sanal hukuk firması teknolojisi geliştirmiştir. Bunun yerine, SaaS tedarikçileri olarak bilinen genişleyen bir yazılım satıcıları grubuna baktılar SaaS, "İnternetteki Tarayıcılar" aracılığıyla internet üzerinden sunulan bir yazılım olan "Software as a Service" anlamına geliyor. Bu, yalnız ve küçük hukuk firması nispeten ucuz bir aylık ücret karşılığında hem yazılım uygulamasını hem de firmanın verilerini bir sunucuda barındıran bir satıcıdan internet üzerinden sağlanan karmaşık yazılım teknolojileri grubuna abone olabilir demektir. Bu firmanın fiziksel tesisi içinde değil.

Hukuk firmalarının "bulut bilgiişimi" kavramına dayalı bir çevrimiçi hukuk hizmeti stratejisi benimsemesine olanak tanımak için önemli stratejik avantajlar vardır.

Hukuk Yazılım Programları kullanmanın avantajları:
  • Gerçekçi olarak, karmaşık yazılım uygulamalarının solo ve küçük hukuk firmalarına ekonomik olarak ve karşılayabilecekleri bir fiyata sağlanabilmesinin tek yolu budur. Komplike yazılım uygulamaları, normalde geliştirmek veya kullanım için küçük bir hukuk firmasının yeteneği ötesinde, hukuk firmalarından sınıf için kullanılabilir hale getirilebilir. Web üzerinden belge otomasyonu gibi bu yazılım, hukuk firmasının verimliliğini artırmasına, marjlarını artırmasına ve fiyatları düşük ve makul seviyede tutmasına olanak tanır.
  • Araştırmalarımız, genç nesil bir müşterinin internet üzerinden avukatlarla iş yapmak istediğini gösteriyor. Tek çalışan avukatlar ve küçük hukuk firmaları bu demografik terimlere cevap vermezlerse, bu istemci tabanını alternatif sağlayıcılara daima kaybederler.
  • "Hukuk Yazılım Programları" olarak sunulan yazılım uygulamaları, herhangi bir donanımın veya yazılımın yüklenmesini ve güncellemelerin aylar yerine günlerde yapılmasını gerektirir. Yıllık bültenleri beklemeksizin abone olan tüm hukuk firmalarına yeni özellikler katlanabilir.Şirket içi yazılım kurulumu yoktur. Avukat, internete güvenli bir şekilde erişen her yere verilere erişebilir.
  • Hukuk büro verilerinin güvenliği ve düzenli veri yedeklemesi otomatiktir. İnternetteki veri yedeklemelerinin aslında ofiste veri yedeklemeleri daha güvenilir olduğu tartışmalıdır.

"Hukuk Yazılım Programları", sololarla küçük hukuk firması ve İnternet dünyasının LegalZoom'ları arasındaki oyun alanını düzenlerken, değişen hukuki ortamda rekabetçi kalmalarını sağlarlar. Tüketici hukuki çözümler piyasası, başta internetin üstünlüğü nedeniyle temel yoldan değişiyor.

"Bulut" ta sunulan "Hukuk Yazılım Programları", hukuk firmalarının üretkenliğini arttırma konusundaki yasal hizmetlerin sunumunda yenilikçiliğe doğru atılan önemli bir adımdır; bu da hukuk firmalarının bu tüketici tarafından karşılanabilecek fiyatlarla daha geniş bir tüketici grubuna hizmet etmesini sağlar. AslındaHukuk Yazılım Programları, birçok birey ve küçük işletme sahipleri için adalet konusuna erişim olur.

Tüketiciye yönelik hizmetler arasında ayrım yapan bazı tartışmalar yapılmış ve zaman işleyişi ve faturalandırma, vaka yönetimi ve diğer iç işlevler ile sınırlı olan hukuk firmalarının iç işlemleri üzerine odaklanan bulut tabanlı hizmetler sunulmaktadır.  Bu ayrımın anlamı yok.  Her iki "Hukuk Yazılım Programları" müşterinin gizli bilgilerini Bulut'da depolamayı gerektirir.

Hukuk Yazılım Programları Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle web tabanlı yazılım konusunda yardımcı olabiliriz. Hukuk Yazılım Programları için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik yazılım ekibimizle birlikte projenizi hayata geçirebilirsiniz.

Hukuk Yazılım Programları yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz

 

Etiketler: hukuk yazılım programları hukuk yazılımı programı hukuk yazılımları programı

paylaş

İlgili YazılarYorumlar