Logo

Hukuk Yazılım


paylaş
Hukuk Yazılım

Bilişim kaynaklarını web üzerinden uzaktan teslim eden Bulut Hukuk Yazılım, birkaç yıldır sıklıkla kullanılan yöntemlerden birisi halini almıştır. Hukuk Yazılım yapan firmalar her sektörde olduğu gibi avukatların da ihtiyaçlarına özel yazılımlar yapmaktadır.

 

Hukuk Yazılım kullanım alanları

Firmalar Hukuk Yazılım buluta hangi uygulamaları taşıyor? Ekstra veri depolama alanından, e-posta yönetimi gibi kişisel uygulamalara, bir hizmet olarak büyük yazılımlara, bir hizmet olarak platforma, bir altyapıya  dış kaynak kullanımına kadar birçok firma küçük adımlar atıyor.

Hukuk Yazılım genellikle iletişimle başlar. E-posta internet üzerinden gönderildiğinden buluttaki e-posta büyük bir risk gibi görünmüyor. Bulut yazılımı sayesinde kendi e-posta sunucunuz üzerinden rahatlıkla paylaşım yapabilirsiniz.

Hukuk Yazılım Faydaları 

Hukuk Yazılım bulutun başlıca avantajları, daha büyük bir işletme çevikliği ve esnekliktir. Bulut hizmetleri çözümlerle aynı kurulum sorunlarına sahip değildir. Kurum içi sistemler çok hızlı çalışır durumda. Ölçeklenebilirler ve coğrafi ayırımı aşıyorlar, birleşme ve satın alma aktivitelerini ve müteakip entegrasyonu destekliyorlar ve firmaların müşterinin talebine yanıt olarak hızlıca farklı yerlerde ofis açıp kapatabilmesini sağlıyorlar. Kullanıcılar için bir başka önemli avantaj da bulut bilişiminin mobil ve esnek çalışmayı desteklediğidir.

 

Kalite standardı

Bulut tabanlı veri depolamasını ve yönetilen hizmetleri kuran şirket içi sistemlere kıyasla en az güvenlidir; firmalar bulut sağlayıcısı düşünürken neyi aramalıdır? Buluta geçmek kolay ama veri ve hizmetleri buluttan nasıl geri alacağınızı veya bulut sağlayıcısını değiştireceğinizi düşünmemiz önemli. Basitçe saklama ise, şartlar ve koşullar üzerinde fazla seçeneğiniz yok.

Bununla birlikte, eğer sipariş edilen, hibrid veya özel bir bulut ise, müşteri sözleşmeye dayalı ilişkide daha fazla söz sahibidir. Her iki durumda da, müşterinin dışarıya taşınamaması için hiçbir neden yoktur. Aşağıdaki konular iş yapmadan önce yazılım ajansıyla konuşulmalıdır:

  • Müşterinin, tedarikçinin fiyatlarını yükseltme yeteneğini de içeren bir asgari vadeli sözleşmeyi imzaladığı yasal bir kilitleme. Sözleşmenin ticari şartlarına ve fiyat artışlarının içeride olup olmadığına ve sözleşmeyi sözleşmeyi feshetme becerisine bakmak önemlidir.
  • Sistemi veya işlevselliği rakip bir sağlayıcıya taşımak zorlaştıran tescilli bir kilitleme. Satıcı, müşteriye özel yazılım veya işlevler sunuyorsa, başka bir yerde aynı hizmeti elde etmede bir sorun olabilir.
  • İnsanların sağlayıcıyı değiştirmesinin bir sorun yaratmasını hissetmesi psikolojik bir kilittir. Bu, esneklik etrafında dönen bulut bilgi işleminin yararlarına ters düşüyor. Bu durumda, göç koşullarına bakmak önemlidir. Sağlayıcı, göç konusunda yardımcı olmayı ve hangi ücretin dahil edilmesini üstleniyor?
  • Diğer hususlar, yedekleme düzenlemeleri ve verilerinizin nerede olduğunu bilmek gibi güvenlik ve iş devamlılığını içerir; bunlar, haklarınızı ve uygunluk yükümlülüklerini etkiler.
 

Değişimi yönetme

Değişim yönetimi önemli bir konudur. İnsanlar sıklıkla değişim masraflarını unutuyor ve eski sistemlerden, süreçlerden ve çalışma yöntemlerinden uzaklaşıyor. Çoğu kullanıcı veri merkezinin nerede olduğunu bilmiyor. Değişimi işe satmak önemlidir.

Bulut bilişim stratejik bir araçtır, bu nedenle BT departmanı için güvenlik, uyumluluk ve risk yönetimi için firma genelinde kullanılan cihazlar ve uygulamalar üzerinde belli bir düzeyde kontrol sağlamanız gerekmektedir. Yönetim açısından, başkalarını korumakla birlikte bazı kontrolleri bırakmaya karar verme konusundadır. Firmanın büyüklüğü, profili, kültürü ve paydaşları için doğru seçenekler, bir şirketin çevikliğini değişen ve zorlu bir pazarda destekleyerek bir firmanın rekabet avantajını destekleyebilir veya hatta temsil edebilir.

Hukuk Yazılım Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle web tabanlı yazılım konusunda yardımcı olabiliriz. Hukuk Yazılım için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik yazılım ekibimizle birlikte projenizi hayata geçirebilirsiniz.

Hukuk Yazılım yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz

 

Etiketler: hukuk yazılım hukuk yazılımı hukuk yazılımları

paylaş

İlgili YazılarYorumlar