Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Hazır Web Sitesi

Hazır Web Sitesi

Bugün birçok web sitesi, ücretsiz, ucuz, Hazır Web Sitesi tasarımı sunmak için çeşitli şablonlar sunuyor. Bazıları Hazır Web Sitesi için SEO optimize edilmiş Hazır Web Sitesi yapmaya söz verir ve çoğu size hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlayacak basit bir tasarım vaadeder. Web siteniz için düzinelerce paketlenmiş seçenek arasından seçim yapabilirsiniz. Ve bir saate kadar kısa sürede Hazır Web Sitesi sahibi olabilirsiniz.

Bütün bunlar gerçek olamayacak kadar iyi şeyler. Bu siteleri sunan kişiler muhtemelen size yalan söylemiyor ancak işinizi özel sitelerin yapabileceği şekilde temsil etmeyecek vasat bir ürün sunuyorlar. Hazır Web Sitesi sunan firmalar tek boyutta uyan çözümler üretmeye çalışırlar ve bunu yaparken bir siteyi kalabalığın önüne çıkarabilecek türden bir ürün sağlamazlar. Daha da kötüsü, bu çerez kesici Hazır Web Sitesi SEO çabalarınızı engelleyebilir, bu da işinizin hak ettiği kitleye ulaşmanızı engeller.

İşletmeniz için bir web varlığı oluştururken, içeriğiniz birincil odaklanmanız olmalıdır. Ancak Hazır Web Sitesi, içeriğinizin platformu ihtiyaçlarınıza gerektiği kadar etkin hizmet etmez. 

 

Dikkat Etmiyorsunuz

Web tasarımının yerine Hazır Web Sitesi şablonları sunan web sitesi sağlayıcıları, hacimle çalışır. Başka bir deyişle, iş modelleri web siteleri için her bir şablonu kullanan yüzlerce veya binlerce kişiye bağlıdır. Sadeliği ve başkalarının sizin tarafınızdan kullandıkları ve başkalarının kullandıkları bir tasarımla kendiniz yapabilme yeteneği satıyorlar. Çerçeveyi alıp, kendi kelimelerinizi ve resimleri ekleyin! Siteniz doğar ve bir tıklama ile işe başlarsınız.

Bu formül, kurabiye ve hamburgerler için çok iyi çalışır. Fakat bir çerez veya bir hamburger satın aldığınızda, mutfak seçimlerinin pazardaki öne geleceği beklentisiyle bunu yapmazsınız. Aksine, beklediğinizle tutarlı bir deneyim istiyorsanız. Web sitesi tasarlamak tamamen farklı bir işlemdir. Web sitenizi ziyaret edenlerin daha önce orada oldukları gibi hissetmesini istemezsiniz. Birisi sitenizi ilk ziyaret ettiğinde rakiplerinizden uzak durmak istersiniz. Çevrimiçi bir kullanıcı web sitenizde dolaşırken, kullanıcının dikkatini çekmek için sınırlı bir süre kalmış ve tek boyutta uyan bir deneyim sunmaz.

Kullanım kolaylığı bu alandaki deneyime sahip olmayanlar için cazip bir şey olabilir, ancak deneyimli bir web tasarımcısı ile çalışmanın getirdiği muazzam yararı kaçırırsınız. Web tasarımı, iyi görünen basit bir çerçeveden daha fazlasını gerektirir. Sitenizin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için, çevrimiçi dünyanın geri kalan kısmından sizi ve işletmenizi iyi şekilde temsil edecek bir tasarım istiyorsanız. Hiçbir Hazır Web Sitesi şablonu bunun yanı sıra benzersiz, özel bir tasarım imkanı sunmaz.

 

Grafikler Sizin İçin Optimize Edilmiyor
SEO pazarlama dünyasında, web tasarımı, güzel görünen bir çevrimiçi alan oluşturmaktan çok daha fazlasını ifade eder. Web siteniz çevrenizde, işinizde ve içeriğinizde oluşturulmalıdır. Yüzlerce başka web sitesiyle aynı kodlamayı ve meta verilere dayanan, herkesle aynı Hazır Web Sitesi grafikleriniz olduğunda, izleyicilerin size yardım etmesine yardımcı olacak hiçbir şey yapısında bulunmaz. Yazılı içeriğinizi iyi bir şekilde optimize ederseniz bu eksiklik sitenizin performansını düşürecektir.
 

Oyunda iki faktör sizi benzersiz web tasarımı çalışmalarına itmelidir. İlki alakalı olmayı gerektirir. Sitenizin içeriği birlikte çalıştığında arama motorlarıyla daha iyi performans gösterir; Görsel içeriğiniz kavramsal ve tematik olarak sağladığınız yazılı içeriğe uymalıdır. Şablon tasarımı kullandığınızda, yerine yerleştirilen grafiklerden birçoğunuz belirli işletme ve site içeriğinizle hiçbir ilgisi olmayacak, bunun yerine SEO çabalarınızdan yararlanmayan pencere pansumanları olarak ayarlayın. Site görsel olarak tutarlı görünse bile, Google ve Bing öyle okumaz ki bu da arama sıralamasında yükselme kabiliyetinizi engeller.

İkincisi, bir Hazır Web Sitesi şablonu kullandığınızda, yerinde olan grafiklerle ilişkili kodlama ve meta veriler amaçlarınız için optimize edilmeyecektir. Yüzlerce farklı şirket ve kişisel kullanıcı aynı şablonu kullandığında, stok grafiklerinin her birinin kullanacağı sayısız terim etrafında optimizasyona doğru yönlendirilmesi imkansızdır. Arama motorlarının tarayacakları herhangi bir metin, işinizle veya diğer içeriğinizle benzersiz veya belirli ilişkilere sahip olmayacaktır. Bunun sonucunda izleyicileri ve site sıralamalarını kazanmak için fırsatları kaybedersiniz.

 

Web siteniz işletmenizin aynasıdır

Hazır Web Sitesi tasarımıyla başlayıp ve sonra işletmenizin görsel ve yazılı içeriğinizi buna uydurmaya çalışırsanız, kendinizi gereksiz yere kısıtlıyorsunuz demektir. Web siteniz sizin ve işletmenizin çevrimiçi bir yansıması olarak hizmet etmekse, bunu sizinle hiçbir ilgisi olmayan önceden oluşturulmuş bir şablona dönüştürmeniz gerektiğini düşünmeyin mantıklı değil. Söyleyecek bir hikayeniz var ve bazı hikayeler diğerlerinden farklı şekillerde akıyor. İçeriği yaratmaya ve önceden hazırlanmış bir forma uydurmaya çalışmadan bunu yapmak için bir plan geliştirmelisiniz.

En iyi web tasarımcıları ihtiyaçlarınızla başlar ve bu ihtiyaçları karşılayan bir site oluştururlar. Çok miktarda görsel içeriğe sahipseniz veya belirli alan gereksinimlerini karşılayan bir siteye ihtiyacınız varsa, tasarımcı sizinle uyacak şekilde hazırlanacaktır. Bu, yaratıcılığınızın çiçek açma imkanı sağlar ve size sunmanız gereken şeylerin pazarlama ve SEO etkisini en üst düzeye çıkaran eşsiz bir çevrimiçi varlığı oluşturma fırsatı verir.

 

Markanız
Tüm bunlar Hazır Web Sitesi şablonun asla yapmayacağı bir şeyin yanısıra iyi tasarlanmış ve kişiselleştirilmiş bir web sayfası sunar: potansiyel müşterileriniz için markanızı vurgulayın ve güçlendirin. Markanız, bir logo, grafik tasarım ve içerik aracılığıyla işletmeniz için oluşturduğunuz kimliğidir. Hikayenizi anlatmalı ve sunduğunuz her şeyden, içeriğin her kelimesinde ve görüntülediğiniz her görsel işaretten tutarlı bir şekilde bunu yapmalıdır.
 

Basitçe ifade edilen bir Hazır Web Sitesi şablonu, markanızı yakalayamaz. Kendinize en etkili şekilde sunma becerinizi sınırlar, başkalarının yaratıcı vizyonunu size empoze eder. Hazır Web Sitesi ile birden fazla cephede bir kimlik oluşturmak yerine, elinizden gelen şeyi önceden belirlenmiş bir biçime ve yapıya sıkıştırmaya çalışıyorsunuz. En iyi ihtimalle, siteniz için sınırlı bir temel oluşturmasına rağmen sitenizin çoğunda gösterilen bir markanız var.

İşletmenizi pazarladığınızda, mevcut olan her avantajı kullanmanız gerekir. Harika bir web tasarımı sizin için iki şey yapabilir: potansiyel müşterilerin sizi bulmasına yardımcı olun ve bu potansiyel müşterilere gerçek müşteriler olmak için bir neden verin. Web sitenizi, SEO ve tutarlılık göz önünde bulundurarak yerden tasarlarsanız, size insanları getirmek için daha fazlasını yapabilirsiniz. Web tasarımınız markanızı güçlü, etkileyici bir şekilde yansıtıyorsa, kalabalığın içinde başka bir yüz olma ve rakiplerinizden ayrı durma arasında fark yaratabilir.

SEO’nun 1.’inde, hiçbir zaman sizin için bir çerçeve oluşturmaya çalışmıyoruz. Sizin işinizi ve amacınızı anlamak, kim olduğunuza odaklanmak için zaman ayırıyoruz. Bu noktada, markanızı dünyaya en etkili biçimde gösterecek web tasarımını planlamaya başlayabiliriz. Her müşteri farklıdır ve anlatması gereken eşsiz bir hikayesi vardır. Çevrimiçi varlığınız o hikayeyi yansıtmalı ve hikayenizin neden önemli olduğunu sitenizin ziyaretçilerine göstermelidir.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle web tasarım çalışmalarınızın her aşamasında size yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik takım arkadaşlarımızla birlikte fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Hazır Web Sitesi yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

 

About Author

WMwcZ9zI1x

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir