Logo

Hazır Web Sayfası


paylaş
Hazır Web Sayfası

Hazır Web Sayfası, çalışmalarınıza neredeyse anında profesyonel bir görünüm verebilir ve bir programı tanımak ya da bir projeyi bitirmek için fazla zamanınız olmadığında özellikle yararlıdır. Aynı zamanda, bunları sunan uygulamaların çoğunda geçerli olan Hazır Web Sayfası şablonları kullanmanın bazı dezavantajları vardır.

Orijinal değildir

Yaklaşık bir milyondan fazla kullanıcı Microsoft Office 365 Home Premium paketine abone olmuştur; bu nedenle pakette bulunan şablonlardan birini kullanacaksanız yalnız değilsiniz. Özgeçmiş gibi özgün olması gereken bir belgeyi bir araya getiriyorsanız, önceden var olan şablonlardan birine yerleşmek zorunda kalmak istemezsiniz. Hazır Web Sayfası kullanmak rakiplerinizin önüne geçmenizi zorlaştırabilir ve izleyicilerinizin daha önce aynı formatı birçok kez gördüğü takdirde gerçek dışı bir izlenim verebilir.

Temel

Kullanılabilir Hazır Web Sayfası şablonların kalitesi uygulamadan uygulamaya değişiklik gösterir, ancak çoğu durumda seçenekleri oldukça basit buluyorsunuzdur. Bazı Hazır Web Sayfası şablonlar, web sitesini geliştirmek için tamamen sizin yeteneğinize göre şekillenir. Bir şablon kullanarak, tamamen kendiniz bir araya getirebildiğinizden daha az etkileyici bir son sonuç elde edebileceğinizi ve işinizi veya yeteneklerinizi fotoğraf portföy web sitesinde gösterebilmek istiyorsanız - örneğin, - o zaman bu sana karşı gelebilir.

Meydan okuyan

Ofis veya kişisel web siteleri için sunumlar olsun veya olmasın, projelerinizi bir araya getirmek için şablonlara güvenmek, kullandığınız yazılımın içeriğini ve dışarılarını öğrenmenin faydalarını anlamıyor demektir. Kendi belgelerinizi sıfırdan koymak, söz konusu yazılımın özellikleri ve arkasındaki fikirler hakkında kendinizi eğitmeye zorlar. İş için ilgili programları kullanıyorsanız, Hazır Web Sayfası şablonu temel alan bir yaklaşım kullanmak, sizi öğrenmekten alıkoyabilir ve yazılımı başka türlü bulacağınız kadar keşfedebilir.

Kısıtlayıcı

Uygulama Hazır Web Sayfası şablonları, genellikle mümkün olduğunca hızlı ve uygun sonuçlar üretmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır, ancak birçok durumda dosyalarınızla neler yapabileceğinizi kısıtlayarak özelleştirme seçenekleri kısıtlanabilir. Söz konusu ürünü tanımıyorsanız, şablonu kendi haline getirmek için gerekli düzenlemeleri ve değişiklikleri yapmayı bilmemeniz muhtemeldir. Diğer durumlarda, şablon istediğiniz gibi kişiselleştirilemeyecek ve sonuçta mutlu olmadığınız bir sonuç elde edersiniz.

Web sitesi şablonları, basit bir web tasarım çözümü arıyorsanız sorunlara neden olabilir.

Çevrimiçi olarak satın alınabilecek birçok Hazır Web Sayfası, ortak web sitesi tasarım konularına hitap etmek için tasarlanmıştır, ancak süreç içinde çoğu zaman istemeyebileceğiniz seçenekler sunar ve bunlardan kurtulamazsınız .

Önceden yapılandırılmış Hazır Web Sayfası şablonları da genellikle sayfanın üst kısmında çok sayıda görüntüyü barındırır; etkileyici görünen ancak tüm sayfalarınızın üst kısmındaki önemli alanı tekeline alan, önemli bağlantılara veya sayfalara erişmek için dikey olarak ilerlemeye zorlayan görüntüler.

Küçük işletmeleriniz için bir web sitesi oluştururken, bir Hazır Web Sayfası şablonu kullanmayı veya size özel bir kodlanmış web sitesi oluşturmak için bir web tasarımcısı / geliştiricisi işe almayı seçme özgürlüğüne sahipsiniz. Bu yaklaşımların her ikisi de e-ticaret dünyasında çok popüler olmakla birlikte, kendilerine özgü kodlanmış web siteleri, rakiplerinden ayrı durmaya ve markaları için profesyonel bir görüntü sağlamaya çalıştıklarından, bir takım küçük işletme sahipleriyle giderek daha popüler hale geliyor. Ancak, en küçük işletme sahiplerinin farkına varmadığı şey, Hazır Web Sayfası yerine özel olarak tasarlanmış web sitelerinin bir çok avantaja sahip olmalarıdır.

Hazır Web Sayfası yerine Özel kodlanmış web sitesi tasarımının avantajları

1) Benzersiz bir tasarım sunar

Hazır Web Sayfası yerine Özel kodlanmış web sitesi tasarım tercih etmenin en önemli avantajlarından biri, orada olmayan herhangi bir benzersiz web sitesi size sağlamasıdır. Özel kodlama, markanızın özel gereksinimlerine göre web sitenizi sıfırdan oluşturmanıza olanak tanır. Bu nedenle, renkleri, metin fontunu boyutunu, tasarımını ve düzenini ve benzersiz bir son tasarım sağlayacak sayısız özelliği seçebilirsiniz. Benzersiz bir web sitesine sahip olmak, markanızın rakiplerinden öne çıkmasını sağlayacak ve size trafiği çekmenizi ve dönüşümler yapmanızı kolaylaştıracak bir rekabet avantajı sağlayacaktır.

2) Esnektir ve uzun vadeli ölçeklenebilirlik sağlar

Hazır Web Sayfası aksine, özel kodlanmış web siteleri çok esnektir ve genişlediği sırada işletmenizin gereksinimlerini karşılamak için onları değiştirebilirsiniz. Zaman geçtikçe ve ek e-ticaret teknolojisi kullanıma girinceye kadar özellik sayısını artırabilir, sayfaları daha fazla ekleyebilir ve web sitenizin görünümünü ve şeklini değiştirebilirsiniz; bu da onları uzun vadeli bir iş planı için ideal hale getirir.

3) Daha iyi arama motoru optimizasyonu sunar

Özel web sitesi tasarımları, arama motoru dostu web sitelerini geliştirmede yılların deneyimine sahip web sitesi geliştiricileri tarafından özel olarak kodlanmıştır . Web sitenizin son tasarımının SEO dostu olmasını sağlamak için geliştirme süreci boyunca bir arama motoru uzmanı kiralayabilirsiniz. Buna ek olarak, özel kodlanmış web sitesi tasarımı, web sitenizin çeşitli sayfalarının anahtar kelimeleri ve diğer SEO özellikleri hakkında karar vermenizi sağlar. Bu web sitenizin SEO dostu olması, küçük işletmelerinizin marka oluşturma potansiyelinin arttırılmasına yardımcı olur.

4) Daha iyi kullanıcı deneyimi sunar

Pek çok işletmenin özel bir kodlanmış web tasarımını tercih etmesinin nedenlerinden biri şablon tabanlı bir web sitesinden daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmesidir. Hazır Web Sayfası yerine Özel kodlama, içeriği kolayca güncellemenizi ve web sitenizin işlevselliğini artıran özellikleri uygulamayı sağlar.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle Hazır Web Sayfası veya özel tasarım çalışmalarınızın her aşamasında size yardımcı olabiliriz. Web tasarım çalışması için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik takım arkadaşlarımızla birlikte fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Hazır Web Sayfası yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

 

Etiketler: hazır web sayfası hazır web sayfa web sayfası hazır

paylaş

İlgili YazılarYorumlar