Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Haber Web Siteleri

Haber Web Siteleri

Hemen hemen bütün sektörlerde kullanılan web sitelerinin belirli özelliklere sahip olması gerekir. Haber Web Siteleri tasarımı; tanınması ve ziyaretçilerden ilgi görmesi için yeterli değil.

Haber Web Siteleri tasarımının özellikleri zamanla sektörde yer edinmesi açısından en önemli özelliktir. Bir sitenin büyümesi ve kurucularına kazanç sağlamasında en etkili özelliktir. Web sitesi kurulurken barındırması gereken özellikler, potansiyel müşteri profili, Haber Web Siteleri bölgesel mi, yöresel mi, ulusal mı olacağı gibi konular araştırılmalı. Haber Web Siteleri bu verilere göre kurulmalıdır.

Haber Web Siteleri tasarımı yapılmadan hedef kitlenizi belirlemeniz çok önemli. Genelde ulusal haber siteleri kuruluyor ve bu konuda rekabet çok fazla. Rakip web siteleri incelenerek eksik yönleri bulunabilir ve siz bu eksikleri gidererek sitenizi kurduğunuzda rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Haber Web Siteleri incelendiğinde genelde ana sayfada çok fazla içerik yüklendiğini ve aşırı derecede fotoğraf kullanıldığını görürüz. Ancak web sitenizin aslında basit ve sade tasarlanmış olması yeterli olacaktır. İnsanlar web sitenizden etkilenmek için değil merak ettikleri haberleri okumak için sitenize girecek. Bu yüzden estetik bir görünümün yanında en rahat okunabilirliği sağlayan tasarımı ve renk uyumlarını seçmeniz gerekir.

Haber Web Siteleri sıkıntılarından biri de her yerden reklam çıkması ve özellikle mobil sitelerde bu reklamların kapatılmasının sorun olmasıdır. Bu yüzden sitenize verdiğiniz reklamların mobil sitenizde sorun çıkarmayacak şekilde konulması gerekir. Hatta ayrı bir mobil site için masraf yapmak yerine responsive tasarım yaptırarak Haber Web Siteleri ‘nin tablet, her boyutta mobil cihaz ve bilgisayarlarda açılmasını sağlayabilirsiniz. Responsive tasarımda mobil sitedeki gibi ayrı bir site tasarımı yaptırmanıza gerek kalmaz. Mevcut siteniz responsive sayesinde otomatik olarak çeşitli ekran boyutlarına uyum sağlar.

About Author

WMwcZ9zI1x

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir