Logo

Haber Ajansı Üyeliği


paylaş
Haber Ajansı Üyeliği

Türkiye'de her 10 evden 8'inin internete bağlandığını düşünürsek ve klasik gazete anlayışının yerini online gazete okumaya bıraktığı göz önüne alınırsa haber siteleri sayısında yaşanan patlama çok doğal gelecektir. Haber Ajansı Üyeliği gerekli mi? Tasarım çalışmalarınız nasıl olmalı biraz bu konularda bilgi verelim.

Öncelikle haber sitesi açmak için herhangi bir yerden izin almanıza gerek yok. İsteyen kişiler istediği zaman haber sitesi kurabilir. Bu yüzden her geçen gün yeni bir haber sitesi kuruluyor. Web sitelerine trafik akışı sağlayarak bunu maddi kazanca dönüştürmek isteyen girişimciler haber sitesi açıyorlar. Ancak web sitesi tasarımında ve içerik girişlerinde ucuza kaçıldığında bu haber sitelerinin uzun süre dayanamadığını ve kapandığını görüyoruz.

Haber Ajansı Üyeliği içerik girişi açısından önemli bir yere sahip. Başka bir haber sitesine girerek haberlerini kopyala yapıştır yapamazsınız. Bu yüzden telif hakkı ödemeniz gerekir ve kazandığınızdan fazlasını mahkeme sonucunda ödeyebilirsiniz. Haber Ajansı Üyeliği yaparak bu riskten kurtulmuş olursunuz ayrıca haberler size hazır olarak geleceği için her gün rahatlıkla sitenize düzenli olarak içerik girişi yapabilir, son dakika haberlerini kaçırmış olmazsınız.

Haber Ajansı Üyeliği yaptıran birçok haber sitesi aynı hatayı yapar. Gelen haberleri noktası virgülüne kadar aynen yayınlar. Bu web siteniz için zamanla olumsuz bir duruma dönüşür. Her web sitesinin düzenli olarak özgün içerikler girmesi gerekir. Birçok sitede aynı haberlerin girilmesi sonucu Google taramalarında bunu fark eder ve Google sıralamanız gittikçe düşer. Haber Ajansı Üyeliği yapmak kısaca yeterli değil. Gelen haberleri tabi ki aslına sadık kalarak kendi cümlelerinizle yorumlayarak yeniden yazmalısınız. Böylece Google ve diğer arama motorlarında ilk sıralarda çıkarsınız ve reklam maliyetinden de kısa sürede kurtulursunuz. Web sitenizden para kazanmak istiyorsanız web siteniz için hem para hem emek hem de zaman harcamanız gerek. Bir haber sitesi kurarım gelen haberleri geldikçe eklerim diye düşünürseniz rakiplerinizi geçemezsiniz.

Etiketler: haber ajansı üyeliği üyelik haber ajans haber ajans üyelik

paylaş

İlgili YazılarYorumlar