Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Google’ın Yeni Nesil Ürünleri

Google’ın Yeni Nesil Ürünleri

Mayıs ayının sonlarına doğru Google son geliştirdiği ürünleri ve ileriki günlerde gelecek özellikleri anlattığı bir etkinlik düzenledi. Bu etkinlikteki önemli gelişmeleri sizinle paylaşmak istedik çünkü Google’ın yaptığı yenilikler ve değişiklikler dijital pazarlamayı kullanan herkesi etkileyebilir. Google’ın Yeni Nesil Ürünleri :

Google Lens

Pinterest son zamanlarda, kullanıcıların telefonlarıyla çekilen görüntülere dayanarak Pins aramasına olanak tanıyan yenilikçi Lens aracını başlattı. Örneğin telefonunuzla bir çift ayakkabı taradığınızda Pinterest görüntü tanıma teknolojisini kullanarak bu ayakkabıya benzeyen ürünleri size gösterebilir.

Google, Google G / Ç Etkinliklerinde Yeni Nesil Ürünleri Tanıttı | Bugün Sosyal Medya

 

Google’ın Lens özellikleri biraz daha karmaşık görünmesine rağmen kullanım ve yenilik için çok daha fazla kapasiteye sahip olmasına rağmen temel olarak Pinterest lens özelliğinden pek de farklı değil gibi. .

 

 
 

Bu örnekteki gibi, Google’ın Lens’i, içeriği tanımlamak ve bunları alakalı bilgilerle örtmek için Google Asistan ile resim tanıma özelliğini kullanabilecektir. Facebook da buna benzer bir yöntemi denedi ancak Google gibi geniş arama kaynaklarına sahip olmadıkları için Google lens özelliği daha yararlı olacak gibi duruyor.

Google Lens için çeşitli kullanım örnekleri arasında, vitrini tararken bir restoranın derecelendirmesini görebilirsiniz, gördüğünüz hayvanlar veya bitkiler hakkında doğrudan Google’dan bilgi alırsınız. Lens’i bir konser posterine işaret ederek bir gruptan müzik dinleyebilirsiniz.

Ve bir de bu var :

Google, Google G / Ç Etkinliklerinde Yeni Nesil Ürünleri Tanıttı | Bugün Sosyal Medya

 

Kamerayı bir Wi-Fi yönlendiricisine yöneltin, şebekeyi tarayın ve bağlanın.

AR özellikli araçlar büyük bir potansiyel sunuyor ve tüm önemli ağlar , uygulamalarına ek işlevsellik ve faydalılık sağlamak için bu gibi gerçek dünya / AR entegrasyonlarına bakıyor.

IPhone’da Google Asistan

Google SEO için önemli bir yere sahip olan Google asistan aracını yakında iOs’da Android’e ek olarak sunacağını açıkladı.

View image on Twitter
 
 
 

Google Asistanı zaten Google’ın ileti sistemine (ki bu da iOS’ta da mevcuttur ) dahil edilmiştir ve kullanıcıların ileti akışlarında Google aramaları yapmasına, buluşma planlarını hazırlamasına ve bağlam içindeki ilgili bilgilere erişmesine olanak tanır.

 

Akıllı Yanıt

Google ayrıca , Gelen Kutusu uygulamasında hali hazırda aktif olan otomatik e-posta cevaplama sistemini Gmail’de genişletiyor .

“Akıllı Yanıt” olarak adlandırılan seçenek, lansmandan beri kullanımda önemli bir artış görmüş. Gelen kutusu yanıtlarının % 12’sini mobil cihaz üzerinden yapılıyor .

Google, Google G / Ç Etkinliklerinde Yeni Nesil Ürünleri Tanıttı | Bugün Sosyal Medya

 

Burada görebileceğiniz gibi, Akıllı Yanıtlama e-postalarınızın metnini tarar ve ardından tek bir dokunuşla işlem yapabileceğiniz önerilen yanıtları sağlar. Tüm e- postalarınız için, yalnızca ‘ en uygun yanıtları verebilecekleri yanıtlar öneremez, ancak hareket halindeyken yanıtladığınızda size zaman kazandırabilir .

Akıllı Yanıt İngilizce Gmail kullanıcılarına sunuluyor ancak ilerleyen günlerde tüm dillerde sunulabilir.

Yeni Fotoğraf Araçları

Google Fotoğraflar, 500 milyon kullanıcıya sahip, aynı zamanda etkileşim geçmişine dayanan ve kimin her fotoğrafta içinde Facebook’un görüntü tanıma ve başkalarına fotoğraflarınıza erişim izni vermenizi sağlayan otomatik bir paylaşım işlevi.

Google ayrıca fotoğraf kitaplarının satışını yapmaya başlayacak seçtiğiniz görüntülerin fiziksel kopya koleksiyonları.

Google, Google G / Ç Etkinliklerinde Yeni Nesil Ürünleri Tanıttı | Bugün Sosyal Medya

 

Ve bu:

Google, Google G / Ç Etkinliklerinde Yeni Nesil Ürünleri Tanıttı | Bugün Sosyal Medya

Google’ın bu özelliği ile Photoshop ve Snapchat benzeri bir tür ile ortaya çıkıyor. Fotoğraflardan istediğiniz öğeleri çıkarabilir istediklerinizi ekleyebilirsiniz. Ancak bu yeni özelliğin ne zaman açılacağı konusunda bir söz yok.

Yalnız Stand VR

VR hala geniş kabul görürken bir yandan da Google ek bir sistem gerektirmeyen tek başına bir VR kulaklık seti de dahil olmak üzere gelişmiş VR araçları geliştiriyor.

View image on Twitter
 
 
 

VR’nin benimsenmesindeki en büyük engellerden biri elbette ki fiyattır, ancak VR kullanımı için başka bir seçenek sunmakta ve gelecekte VR’nin daha kompakt, kendi kendine yeten bir teklif olacağı konusunda ipucu vermektedir.

TV Setleri’ndeki YouTube 360 ​​Videoları

Google I / O’nun ilk günündeki son önemli açıklama, YouTube 360 içeriğini evinizdeki TV ekranlarında izlemek ve uzaktan kumandasını perspektif değişikliği yapmak için kullanmak gibi bir seçenektir.

Google, Google G / Ç Etkinliklerinde Yeni Nesil Ürünleri Tanıttı | Bugün Sosyal Medya

Evdeki YouTube içeriğinin izlenme zamanı göz önüne alındığında, geçen yıl TV ekranları iki katına çıktı, YouTube’un entegre TV yayıncılığına daha fazla seçenek olmasını istiyor, ancak 360 içeriğin o kadar tercüme edeceğinden emin değiliz.

Buna ek olarak – ve muhtemelen sosyal içerik yaratıcıları için daha da önemli – YouTube, canlı akışlı yaratıcıların yeni ve etkileşimli öğeler ekleyebilmesine olanak tanıyan Süper Sohbet API’sını da piyasaya sürdü.

Google, Google G / Ç Etkinliklerinde Yeni Nesil Ürünleri Tanıttı | Bugün Sosyal Medya

BuzzFeed tarafından açıklandığı gibi, yeni Süper Sohbet API’sı, genişletilmiş görüntüleyici eylemlerini kolaylaştıracaktır

Kapasite, daha canlı, daha interaktif ve ileriye dönük daha kârlı bir seçenek haline getirebilen canlı yayın için yeni bir dizi düşünceyi açıyor.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Google’ın Yeni Nesil Ürünleri yazımıza yorum yapabilirsiniz.

About Author

WMwcZ9zI1x

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir