Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Google Analytics’i Kullanma

Google Analytics’i Kullanma

Google Analytics’i Kullanma, herhangi bir web sitesinin performansını etkili bir şekilde izlemek için kullanılabilecek mükemmel bir araçtır. Google Analytics, esasen, belirli bir web sitesine giden ziyaretçilerin onunla nasıl etkileşime girdiğiyle ilgili bilgileri izlemek için kullanılabilecek ücretsiz bir araçtır. Google Analytics’i Kullanma, tüm anahtar kelimelerinizin performansını izlemek için gerekli olduğu için herhangi bir SEO kampanyasında zorunludur. Bu, başarılı bir kampanyaya yardımcı olacaktır. Üstelik, her bir anahtar kelime sayesinde web sitenize ne kadar trafik yönlendirildiğini tam olarak bileceksiniz. Google Analytics’in, daha önce hiç olmadığı gibi, site ziyaretçileriniz hakkında yepyeni zengin bilgiler toplamına erişim sağladığı bilinmektedir.

Google Analytics’i Kullanma ile Toplumsal Katılım Verimliliğini İzleyin

Sosyal analizin, Google Analytics’in en yeni özelliklerinden biridir. Sosyal analiz, mevcut çevrimiçi pazarlama senaryosunda son derece önemlidir. Sosyal pazarlama, bugünün çevrimiçi pazarlama kampanyalarının ayrılmaz bir parçası olarak görülüyor. Sosyal kampanyalarınız mutlaka Facebook, Pinterest, Instagram, Twitter, Delicious, LinkedIn ve Google Plus gibi popüler sosyal medya platformlarından birini veya bir kaçını içermelidir. Sosyal medya faaliyetlerinizle ilgili tüm bilgileri takip etmek, deneyimli kıdemli pazarlamacılar için bile zorlu bir görev olabilir. Neyse ki, çeşitli sosyal ağ platformlarındaki performansı izlemenize olanak tanıyan etkili sosyal aracı tanıtan ücretsiz aracı, Google Analytics’e erişebiliyorsunuz.

Google Analytics’i Kullanma ile Mobil Tarama Etkisini Doğru Ölçmek

Artan sayıda kişi cep telefonlarını kullanarak internete göz atıyor. Mobil internet kullanıcılarının masaüstü internet kullanıcılarının sayısından fazla olacağı tahmin ediliyor. Web tasarımcıların, web sayfalarını yalnızca mobil görünümlere dönüştürmek için bir seçenek sunarak web sitelerini daha mobil dostu hale getirmek için ikna edilmelerinin nedeni tam da budur. En yeni mobil özellik sayesinde, mobil kullanıcıların doğrudan çevrimiçi işiniz üzerindeki etkisini kolayca takip edersiniz. Google Analytics’i Kullanma ile ziyaretçilerin çoğunluğunun mobil cihazlardan geldiğini tespit ederseniz, web sitenizin içeriğini düzgün şekilde biçimlendirmeye başlamanız için yeterli nedene sahip olacaksınız, böylece mobil tarama ve mobil görüntüleme açısından çok daha kolay hale gelecektir.

Google Analytics’i Kullanma ile Web İçeriği Performansını Analiz Edin

Web içeriğinin en önemli trafik sürücülerinden biri olması gerekiyor. Çevrimiçi mağazanız herhangi bir içeriğe sahip değilse, çeşitli ürünlere sahipse, ziyaretçiler web mağazasının güvenilirliğiyle ilgili sorun yaşayacaktır. Web siteniz oldukça ticari görünebilir ve yanlış bir mesaj verebilir. Bu nedenle, benzersiz bir içeriğe sahip olmanız ve web içeriğini düzenli olarak güncellemeniz gerekir. Mesajlarınızın verimliliğini izlemeye devam etmek de çok önemlidir. Google Analytics’i Kullanma ile içerik analizi özelliğini kullanarak, artık hangi içeriğin veya yayının size maksimum sosyal katılım ve en fazla sayıda yorum getirdiğini belirleyebiliyor olmanız. Artık maksimum sayfa görüntülemelerini yakalayan yayınları takip edebilirsiniz.

Sonuç- Google Analytics’i Kullanma

Google Analytics, kesinlikle çevrimiçi pazarlama işinin etkinliğini büyük ölçüde artırabilen en yeni özellikler ve araçlar ile donatılmıştır. Üstelik, işletmenizin başarısı için hayati önem taşıyan büyük veri kaynağına erişebilirsiniz. Elde edilen veriler, herhangi bir pazarlama kampanyasının güçlü ve zayıf yanlarını belirlemenize yardımcı olur. Bu, çevrimiçi kampanyanızda gerekli tüm değişiklikleri yapmak için çok gerekli bir fırsat verecektir. Dolayısıyla, Google Analytics’i Kullanma birçok yararı var.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

About Author

Medanis Destek

Önceki Yazı

Sonraki Yazı