Logo

Etkili ve Kolay Emlak Pazarlama Fikirleri


paylaş
Etkili ve Kolay Emlak Pazarlama Fikirleri
Emlak satışında emlakçıların hala önemli bir yeri olsa da günümüzde birçok kişi bir emlakçıyla görüşmeden önce internete girerek araştırma yapmayı tercih ediyor. İnternette aktif olarak yer almıyorsanız satışlarınızı arttırma şansını kaçırıyorsunuz demektir. Etkili ve Kolay Emlak Pazarlama Fikirleri ile internette neler yapabileceğinize kısaca göz atabilirsiniz.
 
Etkili ve Kolay Emlak Pazarlama Fikirleri

1. Sosyal Medyada Yerinizi Alın

Tüm büyük ağlarda (Facebook, Twitter, Pinterest, Google+ ve Instagram) sosyal medya hesaplarınız olduğundan emin olun. Kullanıcılarla etkileşim kurun,  paylaşın ve mülklerinizi tanıtın.
 
Gerçekçi pazarlama ipuçları
 

2. Mülk Sayfalarına Sosyal Paylaşım Butonları Ekleyin.

Fırsatlar, ev alışverişlerinde en iyi konut resimlerini arkadaşlarınızla ve ailenle paylaşmaya istekli olduğunuzdan, ev alıcıların sosyal paylaşım düğmeleri ekleyerek çevrimiçi e-posta göndermelerini ve çeşitli özellikleri çevrimiçi paylaşmalarını kolaylaştırın.
 
Gayrimenkul pazarlaması için ipuçları

3. Rekabete Dikkat Edin.

Bölgenizdeki diğer emlakçılar ne yapıyor? Web siteleri neye benziyor? Sosyal medyada ne kadar aktifler? Rakiplerin neler yaptığına dikkat edin.
 

4. Her zaman ulaşılabilir olun.

İletişim bilgilerinizi web sitenizin her sayfasına ekleyin. Size gelen mesajları otomatik de olsa yanıtlar verin.

5.Kartvizit oluşturun.

Müthiş görünümlü bir kartvizit alın ve onları bir cuma gecesi pizza el ilanları gibi teslim edin.
 

6. Yerel Resimler Kullanın.

Birçok bakımdan, sadece bir ev satmak değil, bir mahalle veya bölge satıyorsunuz. Yerel mahalle yer işaretlerinin ve tanıdık sitelerin kaliteli, güzel fotoğrafları ile bölgenizin sunabileceği en iyi vitrindir.
 
Gayrimenkul pazarlaması 101
 

7. Talepleri Yakalamak İçin Dayanılmaz Bir İçerik Teklifi Yaratın.

"Satın almadan önce yeni ev sahiplerinin düşünmesi gereken X sayısı" veya "yeni bir evin en değerli X özelliği" gibi bir e-kitap üretmeyi düşünün. Bir e-posta adresi karşılığında ücretsiz e-kitaplar sunun (ve emlak durumunda posta kodu) ) Potansiyel müşteri yakalamak için harika bir yoldur.
 

8. Profesyonel Fotoğrafçı Kiralayın.

Başarılı bir gayrimenkul, kaliteli fotoğrafçılığa güveniyor. Kötü fotoğraflar, en büyük mülklerdeki ilgiyi de azaltacaktır. Mülklerinizin muhteşem fotoğraflarına sahip olmak kesinlikle önemlidir. Profesyonel bir fotoğrafçı (tercihen evleri ve mimariyi tecrübe eden tecrübelerle) kiralayın veya sofistike ekipmanlarınız varsa ve yeteneklerinize güveniyorsanız, kendi elinizde olacaktır. Unutmayın bunun uzmanları bir araya getirmek için ödediği senaryolardan biri.
 
Gayrimenkul pazarlaması
 
Gayrimenkul fotoğrafçılığı hakkında ayrıntılı bilgi veren tonlarca kaynak var.

9. Sanal tur oluşturun.

Müşterilerinizin vakitleri değerlidir ve şahsen ziyaret etmeden önce mülk hakkında mümkün olduğunca çok bilgi edinmek isterler. Sanal turlar, potansiyel alıcılar için mülkün kapsamlı, doğru bir şekilde önizlenmesini sağlamak için mükemmel bir yoldur.
 
İşte sanal bir tur örneği (ancak bu videonun bazı yönlerinin modası geçmiş olduğunu göreceksiniz).
 

10. Yerel Sponsorluk.

Yerel festivallere, spor takımlarına veya okul etkinliklerine sponsor olmayı düşünün. Yerel sponsor olarak kaydolmak, genellikle işyerinin tişört, program broşürleri veya el ilanları üzerine yer alması demektir.

11. Animasyonlu Video.

Gayrimenkul sektörünüz için kaliteli bir animasyonlu video kullanabilirsiniz. Kısa, sevimli, kaliteli çizgi film videoları, markanızı oluşturmanın yanı sıra kişiliğe dokunmanıza yardımcı olabilir. Hatta ultra benzersiz ve hedeflenmiş olmasını sağlamak için animasyon videonuzdaki yerel yerler veya siteler içeren bir görüntü oluşturmayı düşünebilirsiniz.
 
Hareketli videonuzun süper sofistike olması gerekmiyor - Geico'nun kısa ve çok basit animasyonlu reklamını inceleyin.
 

12. Pinterest.

Pinterest panoları, belirli listeler için resim ve bilgi sağlamak için mükemmel bir yoldur. Mülk fotoğraflarına ek olarak, alanın büyük avantajlarını vurgulayan tek bir mülk için bir Pinterest tahtası da oluşturabilirsiniz.
 
Pinterest gayrimenkul pazarlaması
 

13. Sitenizi Mobil Dostu Yapın.

Teknoloji meraklıları, mobil cihazlarında çok fazla zaman harcıyorlar. Aslında, yakın tarihli bir araştırmaya göre İnternet kullanıcılarının % 80'inin mobil cihazlarını çevrimiçi etkinlik için kullandıkları görülüyor. Web sitenizin mobil uyumlu olması çok önemlidir. Daha da iyisi, potansiyel alıcıların listeleri incelemek için kullanabilecekleri bir mobil uygulama oluşturmayı düşünün.
 
Gayrimenkul pazarlama ipuçları
 

14. Bülten oluşturun.

E-posta pazarlaması, müşteri ilişkileri oluşturmak için en iyi stratejilerden biridir. Web sitenizden, yerel halkla ilişkiler alanından veya aklınıza gelebilecek diğer yöntemlerden e-posta toplayın. E-posta abonelerinize aradıkları şeyleri gönderin - yaklaşmakta olan açık evler, piyasadaki yeni evler hakkında bildirimler, bölgede sunduğunuz seminerler hakkında haber vb. (Not: farklı coğrafi bölgelerde çalışıyorsanız, Bülten abonelerinizi konumlarına göre bölümlere ayırarak yalnızca ilgili e-postaları ve güncellemeleri almalarını sağlamak isteyeceksiniz).
 

15. E-posta Besleme Kampanyası başlatın.

 
Müşterilerinize, daha önce gerçekleştirdikleri eylemlere dayanarak onlarla olan etkileşimlerinizi şekillendirerek özel e-postalar gönderin. Sizinle bir  eve ilk kez baktıysa, piyasadaki diğer evlerin detaylarını içeren bir e-posta gönderin. İlk kez ev alıcılarınızın seminerlerine katıldıysanız, onlara "Her Yeni Ev Eşyasının Bilmeniz Gereken 10 Şey" e-kitabını gönderin. Müşterilerinizin yolculuklarında nerede olduklarına bağlı olarak uygun bir sonraki adımın atılmasına yardımcı olacak içerik sunun.
 

16. Google My Business Sayfanızı Oluşturun.

Google My Business, konuma dayalı en yeni Google sayfalarıdır. Kafam karıştığını düşünüyorsanız endişelenmeyin - temel olarak Google İş Dünyası Rehberi ve Google+ Sayfaları ile aynı fikirdir. Bir Google My Business account kurmak, kullanıcıların sizi Google Arama, Google Haritalar ve Google + 'da bulmalarını kolaylaştırır . İnanın bana, bu çok zahmetsizdir.
 
Google benim işim
 

17. Hedef Odaklı Düşünün.

Bölgenizde bazı gayrimenkul pazarlaması rekabetiniz varsa, kendinizi odaklanmaya teşvik etmeyi düşünebilirsiniz. Köpek sahipleri, çocuklu aileler, boşanmış bireyler için her neyse, gayrimenkul şirketine gelin. Belirli bir pazar ihtiyacına göre kendiniz için bir isim yapmak sizi unutulmaz kılacak, özellikle de doymuş posta kodlarında.
 

18. Duygusal Hikaye Anlatımını kullanın.

Yararlanın duygusal öykü anlatımını zorlayıcı kopya ve güçlü görsel öğelerle. İnsanlar öykülerine tepki verirler - iyi olanı söylerler ve müşteriler size akın eder.
 

19. Bir Web Seminerine Ev Sahipliği Yapın.

Yeterince rahat hissetseniz, bir web seminerine ev sahipliği yapmak, işletmeniz için dikkat çekmek için harika bir yol olabilir. Sorular için sonunda soru cevap sağlayan "Yeni Bir Evde Aranacak En Az Bilinen 12 Şey" ev seminerine ev sahipliği yapın. Web seminerleri ayrıca, web sitenizde kalıcı olarak yaşayabilecek değerli video içeriği görebilecek YouTube videoları olarak yeniden kullanılabilir! İşte size harika bir web seminerini yerleştirmeyle ilgili daha fazla ipucu .
 

20. Sosyal Reklamlar Verin.

Sosyal medyada ücretli reklamlar vermekten korkmayın. Facebook gibi pek çok popüler sosyal ağda organik bir gelişme göz önüne alındığında, ücretli Facebook reklamları çoğu zaman müşterilerin önünde bulunmanın en etkili yoludur. Facebook, yalnızca anahtar hedef kitleniz tarafından fark edilmek için ödeme yapmanızı sağlayan milyonlarca mükemmel hedefleme özelliğine sahiptir.
 
Gayrimenkul pazarlaması 2015
 
 

21. Eski Reklam Yöntemleri.

Belirli bir kitleyi hedef aldığınızda internet yerine eski pazarlama yöntemlerini de kullanabilirsiniz. Aktif olduğunuz posta kodlarında kalifiye potansiyel alıcılara veya potansiyel alıcılara kartpostal göndermeyi düşünün.
 

22. Yerel Dergilerde Köşe Yazarlığı.

Emlak söz konusu olduğunda, lazerle yerelleşmeye odaklanmanız önemlidir. Kendinizi ve dergilerinizi yerel dergilerde veya gazetelerde bulmanız, sizin ve markanız hakkında kelime edinmek için mükemmel bir yoldur. Yerel yayınlar için bir sütun veya özellik yazıp yazamayacağınıza bakın. Bunun yerine, bilginizi sergilemeye çalışın. Piyasadaki evlerin fiyatlarının yükselişinin şehrin iyi performans gösterdiğini veya bölgesel alanınızın popüler olmasının nedenini (belki yeniden canlandırılan şehir merkezi veya geliştirilmiş okul sistemi) listeleyin.
 

23. Markalaşın.

Markalaşma sizin dostunuzdur. Markanızı yaymak için yerel festivallerde ve etkinliklerde bazı markalı hediyeler verin.
 
Gayrimenkul pazarlaması tavsiyesi
 
 
 

24. Yerel İşletmelerle İşbirliği Yapın.

Diğer yerel işletmelerle ilişkilerin geliştirilmesi gayrimenkul pazarlama çabalarınızın anahtarı olacaktır. Yerel ortaklıklar için yaratıcı olmaktan korkmayın. Çevrenizdeki esnafa birer logonuzun olduğu kupa veya bir kalem, takvim vermekten çekinmeyin.
 

25. Eski Müşterilerin Görüşlerini İsteyin.

Görüşler muazzam güven sinyalleridir. Gerçek, canlı kişilerin hizmetlerinizi onayladığını göstermek, potansiyel müşterilere dünya demektir. Bir ev müşterisi sizinle harika bir deneyim yaşarsa onlara ulaşın ve bir referans isteyin. Mümkünse, onlardan bir fotoğraf da çekmeye çalışın. Bu referansları web sitenize stratejik bir şekilde yerleştirerek ve şimdi ve sonra sosyal paylaşım ağlarında paylaşarak değerlendirebilirsiniz.
 
Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
 
Etkili ve Kolay Emlak Pazarlama Fikirleri yazımıza yorum bırakabilirsiniz.
Etiketler: emlak web tasarım emlak pazarlama

paylaş

İlgili YazılarYorumlar