Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Etkili Kurumsal Videolar Oluşturmak İçin 5 İpucu

Etkili Kurumsal Videolar Oluşturmak İçin 5 İpucu

Kurumsal video, bir şirket tarafından B2B (işletmelerden işletmeye satış yapanlar) veya B2C (işletmeden-tüketiciye satış yapanlar) etkileşim amacıyla kullanılan herhangi bir video türüne karşılık gelir. B2C video, genellikle biraz daha mizah içerebilir ve daha yaratıcı olur. Bu tür video, markanızı oluşturmaya yönelik çok yol kat edebilir  B2B video biraz daha ciddi ve bilgilendirici olma eğilimi gösterebilir. Etkili Kurumsal Videolar Oluşturmak İçin 5 İpucu ile işletmeniz için profesyonel videolar çekebilirsiniz.

Etkili Kurumsal Videolar Oluşturmak İçin 5 İpucu: 

 1. Ayrıntılı Bir Plan Yapın

Plan, bir video projesinin önemli bir parçasıdır ve işletmeniz zaten tanıdık bir şey olmalıdır. Siz ve ekibiniz, işlerin nasıl yapılacağını biliyorsunuz – bu nedenle, bu projeyi buna göre hazırlamak ve planlamak için ekibinizi kullanın.

Kurumsal video planınız için akılda tutulması gereken şeyler:

  • Kimler katılmalı?
  • İhtiyacımız olan dış kaynaklardan neler lazım?
  • Bütçe nedir?
  • En son hangi güne kadar çekilmeli?
  • Videoyu kim dağıtacak?
  • Hangi sosyal medyada yayınlanacak?

Bu sorularla başlayın; sağlam bir planın başlangıcı olacaktır.

2. Kalplere dokunacak, Tartışmayı Engelleyecek veya Sadece Eğlendirecek Hikayeleri Bulun

Duygusal ağırlıklı, eylemli veya mizahlı hikayeler gerçekten müşterilere / kullanıcılara ev vurdu. Alıcı kimliğinizle etkileşime girin – meslektaşlarınızla alıcı kişiliğinizin ne çizileceği konusunda beyin fırtınası yapın. Markanızın anlatabileceği hikayeleri düşünün ve en güçlü olanı seçin çünkü büyük olasılıkla en iyi çınlaması ve en çok etkileşim yaratması sağlanacaktır. Hepsinden önemlisi – basit ve kısa tutun. Unutmayın, dikkatlerini çekmek için yalnızca 8 saniyeniz var.

Aydınlı bir tostçunun esprili videosu ulusal basında büyük yer buldu:

3. Uzun yazılarla anlatabileceğiniz şeyleri 3 dakikada anlatabilirsiniz.

Bir pazarlama taktiği olarak video altın rengidir. Temel düzeyde eğlence ve bilgilendirir. Ayrıca çok ikna edici olabilir. Eşyalarınızın neler yapabileceğini göstermek için neden videoyu görsel ve sözlü olarak kullanmıyorsunuz?

Ürününüzün veya hizmetinizin somut olmayan yönleri de gerçekten videoda ön plana çıkabilir. Görüntüler ve hisler yazılı olarak göstermek zordur, ancak eski atıştırma geçerlidir – bir resim bin kelimeye bedeldir. Video resimler taşıyor, bu yüzden resimleri şarkı söylemeye ve eksik olduklarını göstermeye çalışmaya çalışıyor.

4. Çok Özel Bir Mesaja Odaklanın

Mümkün olduğunca çok sayıda puan elde etmeye çalışmak, kullanıcı / görüntüleyicinizi şaşırtabilir ve izole edebilir. Uzaklaşmasını istediğiniz bir veya iki noktaya odaklanmadıkça onları ilk 8 saniyede kaybedeceksiniz. Çalışma çevrenizin dışında birkaç kişinin görüşünü sormanıza yardımcı olabilir. İç bağlamı veya bahisleri olmayan sıradan insanların, videonuzun ne hakkında olduğunu ve onları ne hissettiklerini çözebilecek olursa, mesajınız geçiyor demektir.

5. Videolarınızı Kanallarda Tanıtın

Videoyu kendi kurumsal web sitenize yüklemek son adım değildir. Videonuzu doğru insanlar önünde gösterin – müşterileriniz. Kaldıraç sosyal medya pazarlama, YouTube, Facebook, bu müşterilerinize e-posta ile, ve her yerde yapabilirsiniz paylaşır.

Videonun işiniz için önemli olduğunu biliyorsanız ancak yine de bunun şirketinizin kapasitesinin ötesinde olduğunu düşünüyorsanız endişelenmeyin, yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek profesyonel videolar oluşturmanızı yardımcı olacak kaliteli bir ekip kiralayabilirsiniz.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Etkili Kurumsal Videolar Oluşturmak İçin 5 İpucu yazımıza yorum bırakabilirsiniz. 

About Author

Medanis Destek