Logo

ERP Yazılımı


paylaş
ERP Yazılımı

Farklı iş bölümlerinden gelen verileri merkezileştirmenizi sağlayan ve bu bilgileri birleştirmenizi sağlayan siseme ERP Yazılımı denir. ERP Yazılımı ile hem yöneticiler hem de çalışanlar, karar verme sürecini kolaylaştıracak gerçek zamanlı bilgileri birleştirebilirler. ERP Yazılımı için bizimle iletişime geçerek profesyonel ve tecrübeli ekibimizin size özel ERP yazılım çözümleri üretmesini sağlayabilirsiniz. 

Firmanız neden bir ERP Yazılımı kullanmalı?

1. Karar verme sürecini geliştirin.

Çalışanlar ve yöneticiler ihtiyacı olan bilgileri aramaya gerek kalmadan anında ekranda görebilir ve ERP Yazılımı ile bu bilgileri hemen kullanabilir. Böylece iş yerinizdeki karar verme süreci olabilecek en hızlı düzeye ulaşmış olur.

 

2. İşletmenizin geleceğini planlayabilirsiniz.

ERP Yazılımı ile daha iyi bilgiye sahip olmak gelecekteki senaryoları tahmin etmenizi gerçekçi tahminler ve planlar yapabilmenizi sağlar.

3. Minimum çoğaltma.

Henüz bir ERP Yazılımı çözümüne sahip olmayan şirketlerin departmanlarının birbirinden bağımsız olarak çalıştığını görmek çok kolaydır, bu nedenle kayıtlar ve raporlar çoğaltılır.Bu raporlar kaybolabilir, istediğiniz zaman ulaşamayabilirsiniz. ERP entegrasyonu, bu evrak çoğaltmasını ve kayıpları büyük ölçüde azaltmayı sağlar.

4. ERP sistemleri modülerdir.

ERP Yazılımı ile ERP modüller tarafından oluşturulmuştur. Böylece şirketinizin ihtiyaç duyduğu modülleri her zaman uygulayabilirsiniz. Gelecekte firmanız büyürse yeni özlelikler ekletebilirsiniz veya artık bir projeden vazgeçtiyseniz özellikleri kaldırtabilirsiniz.

5. Şirketinizin ihtiyaçlarına özel bir ERP Yazılımı sahibi olabilirsiniz.

Tüm şirketler farklıdır. Dolayısıyla, ERP Yazılımı sağlayıcısı, uygulamanın sizin için mükemmel bir şekilde uygun olmasını sağlamak için kuruluşunuzun ihtiyaçlarının bir ön analizini gerçekleştirmelidir. Sizinle görüşerek ihtiyaçlarınızı öğrenir ve yazılımı sizin için özelleştirirler.

6. Daha fazla kontrol ve izlenebilirlik.

ERP Yazılımı, hammaddeden girerek bitmiş ürünün müşterilere ulaştırılmasına kadar tüm organizasyon boyunca ürün takibini kolaylaştırır.

7. Değer zincirinin diğer üyeleriyle entegrasyon.

Yeni kavram ERP Yazılımı, değer zincirinin diğer üyeleri: müşteriler ve tedarikçiler ekleyerek şirket sınırlarını aşıyor.

Böylece şirket, deneyimlerine katkıda bulunan yeni ürünlerin tasarımına ve geliştirilmesine aktif olarak katılmak suretiyle rekabet avantajı sağlayabilecek stratejik bir ortak haline gelir.

Müşterilerle ilgili olarak ERP Yazılımı, üretim siparişlerini ayarlamanıza ve ihtiyaçlarınızı karşılamanıza imkan tanıyan daha fazla bilgiye ve daha iyi kaliteye sahip olmanızı sağlar. Öte yandan, müşterilerimizin belirli bölümleri hedef alan pazarlama kampanyaları gerçekleştirmemize olanak sağlayan bir veritabanı var.

8. Geliştirilmiş Dahili İletişim.

ERP Yazılımı, dahili iletişimi bütünleştirerek ve geliştirerek bölümler arasındaki bilgi engellerini yok eder.

9. Görevlerin Otomasyonu.

Eskiden elle yapılan faturalandırma, teslimat notları gibi işlemleri ERP Yazılımı ile otomatik hale getirirsiniz.

Bu sayede çalışanlarınız, işinizle ilgili daha önemli konulara odaklanabilir. Ayrıca elle yapılabilecek hatalar en aza indirilir.

 10. Düşük maliyet, daha rekabetçi.

Elde edilen daha yüksek verimlilik, hata sayısındaki azalma ve yinelenen görevlerin azaltılması iş maliyetlerini düşürmeye yardımcı olur. Maliyet düşüşü ise şunları sağlar:

 • Birim maliyeti düşürerek kar marjınızı arttırın.
 • Maliyetini düşürmek için her ürünün fiyatını düşürebilirsiniz.

11. Uzun vadede performans artışı ve yatırımın geri dönüşü.

Yukarıdaki avantajların hepsinin birleşimiyle, artan karlılık ve faydalar sağlanabilir. Başka bir deyişle, ERP Yazılımı uygulanmasıyla elde edilen performansdaki artış, uzun vadede ilk yatırımın telafi edilmesini sağlar.

12. Güvenilir bilgilere erişim ile aşağıdakilerl elde edilir:

 • Ortak bir veritabanının kullanımı
 • Verilerin tutarlılığı ve doğruluğu
 • Geliştirilmiş raporlama sistemi

13. Veri fazlalığını ve işlemlerinden kaçınabilirsiniz.

ERP Yazılımı kullanarak aşağıdaki hataların önüne geçebilirsiniz:

 • Sistemdeki aynı verilerin çoğaltılması veya birden çok kaydı ve
 • Kayıtların güncellenememesi nedeniyle operasyonların çoğaltılması.

14. Teslimat gecikmelerinin azaltılması.

İyileştirme için çalışmalarınızı en aza indirebilir ve üretim veya teslimat gecikmelerini engelleyebilirsiniz.

15. Maliyet Azaltma.

Bu azalma hem zaman ekonomisi hem de iş kararlarının kontrolünde ve analizinde iyileştirmeleri sağlar.

16. Uyum Kolaylığı.

ERP Yazılımı, farklı iş süreçlerinin yeniden tanımlanması yoluyla değiştirilebilir; bu, yeni gereksinimleri karşılamak için uyarlama ve yeniden yapılandırmayı kolaylaştırır.

 

17. Geliştirilmiş bakım.

ERP Yazılımı ile yazılım firmanızdan yazılımı kullandığınız süre boyunca güncelleme ve bakım da satın almış olursunuz. Bu sayede yazılım ile herhangi bir sorunda siz uğraşmak zorunda kalmazsınız anında bir telefonla her şeyi halledebilirsiniz.

 

18. Kuruluşun dışına ulaşın.

CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi - Müşteri ile İlişki Yönetimi) ve SCM (Tedarik Zinciri Yönetimi - Tedarik Zinciri Yönetimi) gibi ERP sistemlerinin uzantı modülleri, kuruluşun geleneksel sınırları dışındaki müşterilerin sağlayıcılarıyla organizasyonunu ve entegrasyonunu sağlar.

19. E-ticaret

Bir yandan, bu mümkün, çünkü ERP Yazılımı teknolojik altyapısı elektronik ticaret için gerekli olan çevrimiçi işlemleri destekliyor ve öte yandan ERP sistemlerinin benimsenmesi işletmeler arasında bir işbirliği kültürü geliştiriyor.

20. Uzun Vadeli Tasarruflar.

Gerçekten en büyük yararlarından biri, bir ERP Yazılımı tasarruf sağlamasıdır. En basit tanımında, işimizi, süreçlerimizi, maddi ve manevi varlıklarımızı, insan kaynaklarımızı ve müşterilerimizi yönettiğimiz bu tür bir çözümün olduğunu anlıyoruz. Genellikle tasarruf sağlayan daha verimli bir yönetimdir. Bu kadar basit. Kendisinin çok uzun vadeli bir tasarruf olduğunu unutmamalıyız.

21. Güvenlik için ERP'nin Faydaları.

Bilgileriniz ileri düzey güvenlik önlemlerinin alındığı sunucularda saklanacaktır. Çalışanlarınızın her birisi özel şifre ve kullanıcı adıyla sadece kendi sorumlu oldukları bölümlere girebilir. ERP Yazılımı ile bilgileriniz her zaman depolanır ve saklanır. Bilgilerinizin herhangi bir felaket durumunda kaybolması söz konusu olmaz.

 

Yukarıda belirtilen özelliklere aşağıdakiler de eklenebilir:

Şirketin farklı alanlarında, işletme birimlerinde ve coğrafi alanlarda verimli bilgi akışına ve ulus ötesi dolaşıma sahip olmak, özellikle zaman ve bilgi erişiminden daha fazla yarar sağlar.

 • Stratejik planlama süreçleri
 • İnsan kaynakları yönetimi
 • Kaynak optimizasyonu
 • Maliyet azaltma
 • Müşteri hizmet kapasitesini artırın
 • Tedarikçilerinin sağladığı faydaları zamana ve maliyette yükseltin
 • Bütün yönetim sistemlerinin entegrasyonu
 • İş süreçlerini optimize ediyorlar
 • Gerçek zamanlı güvenilir bilgi sunun
 • Onların yanı sıra müşteri hizmetleri ve onlara yönelik bakımdaki iyileştirmeler
 • Çevrede değişiklik olduğu için artan rekabet gücü.

ERP Yazılımı Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle web tabanlı yazılım konusunda yardımcı olabiliriz. ERP Yazılımı için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik yazılım ekibimizle birlikte projenizi hayata geçirebilirsiniz.

ERP Yazılımı yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz.

Etiketler: erp yazılımı erp yazılım erp yazılımları

paylaş

İlgili YazılarYorumlar