Logo

En iyi Emlak Fotoğrafları Nasıl Çekilir?


paylaş
En iyi Emlak Fotoğrafları Nasıl Çekilir?

Emlak web sitenize koyduğunuz fotoğraflar müşterilerin evle ilgili sahip oldukları ilk izlenimlerdir. Bir emlakçı olarak tabi ki profesyonel bir fotoğraf çekemeyebilirsiniz ancak kötü olan fotoğrafları ayırt edebilirsiniz. En iyi Emlak Fotoğrafları Nasıl Çekilir? yazımızla iyi bir fotoğraf nasıl olması gerektiğinden ve bu fotoğrafların iyi olup olmadığını nasıl anlayacağınızdan bahsedeceğiz.

İşte liste fotoğraflarınızı olabildiğince iyi hale getirmek için bir kaç anahtar emlak fotoğrafı.

İzleyicinin gözüne odaklanın

Görsel bir araç olarak, fotoğrafçılık, izleyicinin gözünü, sizin hatırlamak istediğinize çevirmekle ilgilidir. İzleyecinin öncelikle neyi görmesini istiyorsunuz. Bir oda, bahçe, havuz veya başka bir yeri mi görmelerini istiyorsunuz.Evin en iyi özelliğini tanımlayın ve bunlara dikkat edin. Fotoğrafın birincil özellik vurgulamak ve dikkatini dağıtmak gereksiz nesneleri atın. Her şeyi tek bir atışta toplamaya çalışmayın.

 

Foto: Hover Bürosundan Jon Stewart

Tam bir sahne sağlayın

Hangi açının en iyi görüntüyü öne çıkaracağını belirlemek için bir sürü fotoğraf çekin. Granit tezgahları veya ince taneli kiraz dolapları satış noktaları olmasına rağmen, o kadar yakınlaştığınızdan anlamaz büyük resmi kaybedersiniz. Daha geniş bir atış, alıcıları, ne gördüklerini anlamalarını sağlamak için bağlam sağlar.

Hover Bürosundan Jon Stewart

Parlak daha iyi ...

Stratejik olarak kullanıldığında, doğal ışık bazen ortam aydınlatmasından daha iyi olabilir. Bir alanın gerçek cazibesini gizleyebilen ve doğal ışığın ne zaman ve ne zaman akacağına izinverebilen lambaların veya havai armatürlerin aydınlatmalarına dikkat edin .

 Hover Bürosundan Jon Stewart

Gece bile evin büyüleyici görünmesini sağlayabilirsiniz. Doğru ışıklandırma çekilmesi zor olabilir, ancak doğru yapıldığında, alacakaranlıkta yanan bir evin sıcaklığı parlıyor ve bir alıcının hayal gücünü kıvılcımlamaya hoş geldiniz.

Parlamaya dikkat edin

Net bir gün bir ev fotoğrafını için idealdir, ama güneş ışınının karşıdan gelerek görüntüde parlamasına izin vermeyin, karşıdan gelen güneş ışığı bir oda ve çekiminizi bozabilir. Açık pencerelerden bir alana giren ışık, bir odadaki aydınlatmayı da, özellikle de derin bir renkle boyanarak karanlık ve kasvetli görünmesini sağlayabilir; bu nedenle, hangi ışık türüyle alanı gösterecek en iyi kararı verin.

 Hover Bürosundan Jon Stewart

Her alanı hazırlayın

Temiz, düzenli bir ev alıcıların daha net bir şekilde kendilerini içinde yaşadıklarını görmelerini sağlar. Dağınıklığı temizleyin, çirkin lekeleri ortadan kaldırın, tuvalet kapağını indirin, tüm mıknatısları buzdolabından çıkarın, yatakları hazırlayın, ev sahibinin özel belgelerini kaldırın, garajı organize edin; elinizden geldiğince düzenli olarak yapın. Karışıklıkları temizlemek, evin temizliğini ve potansiyelini sergilemekte ve alıcıları kirliliğini gidermek yerine bir odaya temiz çizgilere çekmektedir.

Listelediğiniz mevsimi yansıtmayı unutmayın. Ev sahipleri, bir evin fotoğraflarını gördüklerinde çiçek açan ilkbahar bahçeleri, kar yağarken ve dış mekan musluklarını kapladığını hayal edeceklerdir.

Sonbahar veya kış aylarında listelendiğinizde bile doğayı ev satmak için kullanın. Örneğin, bozulmamış bir kar örtüsü geniş bir bahçe alanını gösterebilir ve sonbahar yaprakları renkleri alıcıları yılın sonlarında bir teras kullanarak kendilerini resmetmeye davet eder.

Hover Bürosundan Jon Stewart

Fotoğraf ekipmanına yatırım yapın

Doğru araç, ortalama bir fotoğrafı çarpıcı hale getirebilir ve size zaman ve emekten tasarruf sağlayabilir. Akıllı telefon ile çektiğiniz fotoğrafları bir kenara bırakın ve tüm sahneyi yakalamak için yüksek çözünürlüklü bir dijital kamera ve geniş açılı mercekte yatırım yapın. Çekimlerinizi dengelemek için bir tripod kullanın ve en uygun ışık kaynağının elde edilmesi zor olan alanlarda çekim yapmak için bir difüzör veya şemsiye flaş standı satın almayı düşünün. Mercek temizleyicilerini ve ekstra hafıza kartlarını da unutma.

Profesyonel kiralayın

Bazen, emlak fotoğrafçılığı gibi bir işi, özellikle katı zaman çizgileri altında olduğunuzda dışa aktarmanın daha hızlı ve kolaydır. İhtiyacınız olan kadar çok harika görünen fotoğrafı çekmek için zaman ve uzmanlığa sahip yerel profesyonel fotoğrafçılar kullanın. Bonus: muhtemelen sizinle karşılıklı yarar sağlayan bir ilişki geliştirmek isteyeceklerdir.

Alıcılar, fotoğrafları gördüklerinde korkunç listeleme fotoğraflarını bilirler; kurtarma bulanıklığı, zayıf aydınlatılmış fotoğraflar veya açının veya bestenin tamamen kafa karıştıran fotoğrafları yoktur.

Kötü emlak listeleme fotoğrafları alıcıları bir evin yapısal bütünlüğünü, temizliğini ve değerini sorgulayabilir. İyi liste fotoğrafları gözlerini yakalayabilir, hayallerini yakalar ve onlara belirli bir ev hakkında ne seveceğini gösterebilir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
 En iyi Emlak Fotoğrafları Nasıl Çekilir? için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

En iyi Emlak Fotoğrafları Nasıl Çekilir? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Etiketler: emlak fotoğraf emlak pazarlama emlak web site

paylaş

İlgili YazılarYorumlar