Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Emlakçılar İçin En İyi Teknolojik Araçlar

Emlakçılar İçin En İyi Teknolojik Araçlar

Biz bu yazıyı yazarken bile teknoloji gelişiyor ve bahsettiğimiz hizmetlere tekrar baktığımızda fiyatlarının iki katına çıktığını görüyoruz. Şimdilik bu araçların çoğunun ücretsiz versiyonları var. Tüm işlerinizi birleştirmek size çok fazla maliyete neden olmamalı. Emlakçılar İçin En İyi Teknolojik Araçlar yazımızla işinizi yarayabilecek ücretsiz ve ucuz teknolojik araçları derledik.

En son çevrimiçi teknoloji, yazılım ve donanım ile sürekli test edip oynamaya başlıyorum, ancak bu temel hizmet grupları listemin başında kalıyor gibi görünüyor. Basit ve kullanımı kolaydır, ayrıca ücretsiz veya ucuzdurlar.

 

Gmail: Bütün Bir Yönetim Sistemi 

Boş odada bilgisayar üzerinde çalışan adam

 

G-mail ile birçok işinizi kolaylaştırabilirsiniz:

 • Gmail, alan adı e-posta adreslerimi kullanabilmeniz için birden fazla POP e-posta hesabını denetler.
 • Tüm e-postalarınızın dosyalanması ve kolaylıkla alınması imkanı sunuyor – şimdi 30.000’den fazla.
 • Takvim ve Görevlendirme ile bütünleşir.
 • Basitleştirilmiş iletişim yönetimi özellikleri sağlar.
 • E-postanın gönderildiği bir e-posta adresiyle yanıt vererek bu markayı korur.

Aşağıdaki araçlardan birçoğu Gmail’e bağlanmıştır, bu nedenle kutunun içindeki ilk ve en önemli araçtır. Aşağıdaki araçları kullanacaksanız mutlaka gmail hesabınız da bulunmalı.

Gmail tamamen ücretsiz bir hizmettir. Daha 

 
 

 Google Takvim: Gmail ile Sıkı Entegrasyon

Başlıktaki bağlantıya tıklarsanız toplantılarınızı, randevularınızı ve etkinliklerinizi yönetmek için Google Takvim’in farklı yollarını açıklayan birkaç makaleye ulaşabilirsiniz. Birinci yazıda, genel işletme yönetimi sisteminize nasıl bağlı olduğunu göreceksiniz. Yüksek noktalardan bazıları:

 • Bir e-postadaki etkinlikleri ekleme ve gelecek etkinliklerinizi ve e-postanızın yanındaki randevuları görüntüleme olanağı da dahil olmak üzere, Gmail ile entegrasyon.
 • Bu araç grubunda bahsedeceğimiz Jott’tan sesli randevuları alır.
 • Metin mesajları, e-posta ve pop-up’lar için özel hatırlatma sistemleri kurmanızı sağlar.
 • RTM’yi entegre eder

Google Takvim de ücretsizdir. Daha 

 Rememberthemilk: Görev Yönetimi basit yol

Bu bağlantıdaki ilk dört veya beş makale, RTM – Remember the milk’in nasıl çalıştığını gösterir. İşlem görev yönetimi için kullanabilirsiniz, çünkü:

 • Gmail ile bütünleşir ve görevlerimi Gmail’in ekranında görüntüler.
 • Takvim ile randevuları, e-postaları ve görevleri bir ekranda daha organize edebilirsiniz.
 • Yeni bir işlem başlattığınızda, tarihli görevlerin tüm listesini e-postayla almanızı sağlar.
 • RTM görevleri Google Takvim’de de alınabilir, böylece bir takvim görünümüm herkese gün, hafta veya ay boyunca bilgi verir.
 • Görev süreleri için metin veya e-posta yoluyla alarm gönderir.

RTM’nin serbest seviyesi çoğu insan için çalışmalıdır. Daha 

 
 

 Evernote: Bilgi Toplama ve Depolama 

 Ücretsiz olarak kayıt olabilirsiniz, ancak Premium düzeydeki hizmetin ücreti çok pahalı olmayan bir ücrettir. Birçok kez kullandığınızda buna değdiğini görürsünüz. Gayrimenkul alanınızda Evernote’u kullanmanın birçok yolu vardır.  Daha 

 Xpenser: Bulutta basit defter tutma

Bağlantıdaki makale hepsini anlatıyor google translate ile çevirerek okuyabilirsiniz. Bu ücretsiz çevrimiçi hizmette emlak işiniz için basit hesaplar yapın. Google takviminde olduğu gibi Jott.com’dan gelen ses girişi ve Remember the milki de alır.  Daha 

 

 Evernote Tood ile Metin Notlarına Ses Ekleme!

Notları daha belirgin kılan bir başka özellik: konuşmaları metne dönüştürerek notları yazabilmeniz.  Daha 

 

 Thunderbird: Gmail Yedeklemeleri + İşlem E-postası Arşivleri ve Yazdırma

Bu bağlantıdaki makaleler, tüm Gmail’inizi sabit sürücünüze yedeklemek için Thunderbird ve IMAP’yi nasıl kullanacağınızı gösterir. Ancak daha da iyisi, bir işlemle ilgili tüm e-postaları tek bir klasöre toplayacak “arama klasörü” oluşturabilirsiniz. İşlem tamamlandıktan sonra tüm e-postaların PDF’lerini oluşturabilirsiniz.

Thunderbird ücretsiz bir yazılımdır. Daha 

 

 Google sürücü

Google Drive, yaklaşık 7 gigabayt’lık boş alan ve daha fazlasıyla, önemli dosyalarınızı neredeyse zahmetsizce bulutta yedeklemenizi sağlar.

Google Drive klasöründeki her dosya, yüklendikten sonra otomatik olarak bulut hesabında senkronize edilir. Yeni bir bilgisayar alırsanız, bilgisayarınıza yükleyin ve tüm öğeleriniz indirilir ve hiçbir zaman çalışmazsınız demektir. Maliyet azdır.  Daha 

 

 Fotoğraf Yönetimi ve Coğrafi Etiketleme

Bu bağlantıdaki makaleler, çevrimiçi fotoğraf albümleri oluşturmak için Google’ın ücretsiz Picasa fotoğraf hizmetini nasıl kullanacağınızı gösterir. Haritacılık için onları coğrafi bölgelere ayırabilirsiniz. Flickr’dan daha çok seveceksiniz ve sabit diskinizden otomatik fotoğraf senkronizasyonu ile ücretsiz ve kullanımı kolay olması ilginizi çekecek. Picasa son zamanlarda daha özgür depolama alanı ve daha iyi özellikler sunmak için Google Drive’a dahil edildi. Daha 

 

 Web Sitesi Video İçin YouTube

Bu bağlantıdaki makaleler size internet videosunun önemi – geniş kitlesi ve gayrimenkul web sitenizde nasıl kullanılacağı hakkında bilgi verecektir. Kameralar hakkında ve web sitenizi servis alanınızın videolarını görmek isteyen potansiyel müşteriler için gitmek üzere bir yer haline getirmek için bu ücretsiz servisin nasıl kullanılacağı hakkında bazı ipuçları verir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Emlakçılar İçin En İyi Teknolojik Araçlar yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek