Logo

Emlak Web Sitesi Kontrol Listesi


paylaş
Emlak Web Sitesi Kontrol Listesi

Bir emlak web siteniz olabilir veya yenisine sahip olmayı düşünüyor olabilirsiniz. Emlak Web Sitesi Kontrol Listesi ile web sitenizin eksiksiz olmasını sağlayabilirsiniz.

Bu kontrol listesi aslında herhangi bir zamanda kullanılabilir, ancak sitenize başlamadan önce bu listeyi kullanmanızı öneririz, böylece mümkün olan en iyi yerden başlayacaktır. Kalite güvencesi her zaman iyi bir şeydir ve ayıracağınız zaman size uzun vadede kesinlikle geri ödeme yapacaktır.

Emlak Web Sitesi Kontrol Listesi

1) Başlık ve Meta Verileri

Emlak Web Sitesi Kontrol Listesi için önemli maddelerden birisi benzersiz, optimize edilmiş sayfa başlıkları ve meta verileri, arama motorlarına ve ziyaretçilerinize, sayfada ne olduğunu ve her sayfanın ne hakkında olduğunu söylerken, arama motorlarının görünürlüğü için hayati öneme sahiptir. Sitedeki diğer sayfalara kopyalanan, yapıştırılan veya çoğaltılan başlıklar ve meta veriler yalnızca arama motorlarını karıştırır, bu nedenle mümkün olan her sayfa için özel, eşsiz başlıklar ve meta veri oluşturduğunuzdan emin olun.

 

2) Çapraz Tarayıcı Uyumluluğu

Çoğu web tasarımcısı ve geliştiricinin en büyük hatalardan biri, bir web sitesinin bütün tarayıcılarda nasıl göründüğünü kontrol etmemektir. Çoğu kişi Internet Explorer 6 veya 7 veya Firefox 3'ün en çok kullanılan tarayıcı olduğunu düşünse de, pek çok kişi birçok farklı tarayıcı ve tarayıcı sürümünü kullanmaktadır. Bu nedenle, web sitenizin tüm olası tarayıcılarda nasıl göründüğünü kontrol etmek önemlidir.

İşte ise en çok kullanılan tarayıcılar ve tarayıcı sürümleri listesi uyumluluğu kontrol edilmelidir:

Internet Explorer 6
Internet Explorer 7
Internet Explorer 8
Firefox 3
Safari 3
Opera
Chrome
iPhone

 

3) Düzeltme

Web sitenizin içeriğini zaten yeterince bildiğinizi ve tekrar kontrol etmeniz gerekmediğini düşünüyorsanız, zararınıza yol açabilecek genel bir hata yapmış olursunuz. Sitenizdeki içeriğiniz, ne kadar profesyonel ve bilgili olduğunuzu, her şeyi düzeltmek için içeriğinizi okumak için fazladan zaman ayırdığını temsil eder. Bir başkasının da içeriğinizi düzeltmesi ona için izin vermek iyi bir fikirdir .

4) Bağlantı Kontrolü

Tıpkı içeriğinizin mükemmel olduğunu varsaymak gibi, başka bir büyük hata, sitenizdeki tüm bağlantıların mükemmel bir şekilde çalışmakta olduğunu varsaymaktır. Geliştirme sürecinde ortak göz ardı edildikleri için bağlantılar kolaylıkla kopabilir. Sitenizdeki bir kötü bağlantı, olası bir müşteriyi geri çevirebilir, bu nedenle aşağıdakileri sağlamak için sitenizdeki TÜM bağlantıları kontrol etmek için fazladan zaman ayırın:

 • Bağlantı doğru sayfaya gidecek
 • Bağlantı kesilmemiş veya sitenizde hata oluşmuyor
 • Bağlantı artık yoksa, bağlantı özel bir 404 hata sayfasına yönlendiriliyor

5) İşlevsellik Testleri

Yine, içeriğinizin mükemmel olduğunu veya bağlantılarınızın hepsinin işe yaradığını varsaymak gibi, sitenizdeki her şeyin işlevselliğini kontrol etmemek zararınıza olabilir. Sitenize formlar, modüller, widget'lar veya diğer etkileşimli öğeleriniz varsa, her şeyin gerektiği gibi çalışıp çalışmadığını kontrol ettiğinizden emin olun. İletişim formlarınız varsa formdaki bilgilerin e-posta yoluyla gönderildiğinden ve / veya bir çeşit iletişim veritabanında saklandığından emin olmak için bunları test ettiğinizden emin olun. Biz tavsiye e-posta bildirimleri ve uygun kurşun takip için sitenizde bir kurşun ya da kişi yönetim sistemi hem kullanan.

 

 

6) Web Sitesi Analizi

Gerekli izleme ve analiz sistemlerini yerine getirmediğiniz sürece, sitenizin gerçekte ne kadar etkili veya başarılı olduğunu ya da olabildiğince doğru olduğunu izlemek mümkün değildir. Pek çok seçenek ile bu gün rahat bir analitik program bulma konusunda sorun yaşamamanız gerekir. Analytics programları, aşağıdakileri yapmanıza izin verdikleri için aşağıdaki nedenlerle mükemmeldir:

 • Günlük, hafta, ay, yıl vb. kaç tane ziyaretçiyi takip ettiğinizi araştırın.
 • Ziyaretçilerinizin dünyadaki nereden geldiğini görün
 • Sitenizdeki ziyaretçi eğilimi ve kullanılabilirlik kalıplarını bildirin
 • İnsanların sitenize nasıl girdiğini araştırın
 • Ziyaretçilerinizin sitenizde en çok zaman harcadıklarını belirleyin

8) Arama Motoru Optimizasyonu

Sitenizin maksimum arama motoru pozlaması için optimize edildiğinden emin olmak için bu ön lansman aşamasından yararlanın. Çok sık insanlar, sitelerinin SEO "süreci" ile baş edinceye kadar beklemeye karar veriyorlar.

* "İşlem" kelimesinin kullanıldığına ve "proje" kullanılmadığına dikkat edin. SEO, sitenizde hiçbir zaman yapılması gereken bir süreç değil, bir proje. Devamlı bir hizmettir, eğer doğru yapılır ve sürekli yapılırsa, sitenize, hedeflediğiniz anahtar kelimeler ve ifadeler için organik sıralamada tırmanmaya yardımcı olur.

Yapmayı düşünecek ya da tercihen mesleğe sahip olmak için düşünülmesi gereken başlıca şeylerden bazıları şunlar olabilir:

 • TÜM başlık etiketleri, meta etiketleri, sayfa etiketleri, resim etiketleri ve diğer ilgili kodlama, arama motorları tarafından sağlanan yönergelere göre optimize edilmiştir
 • Web sitesi büyük arama motorlarına başarıyla gönderildi (bir kez yeterliydi)
 • Benzersiz, alakalı içerik, arama motorlarının sitenizi, önemli terimleriniz ve deyimleriniz için ilgili, yetkili bir kaynak olarak gördüğü şekilde stratejik ve doğal olarak sitenin her yerine yerleştirilmiştir
 • Anahtar kelimeler, sitenin sayfaları veya kodlaması boyunca doldurulmamıştır. İçerik gibi bunlar stratejik olarak ve yalnızca özgün nedenlerle eklenmelidir. Anahtar kelime doldurma işe yaramaz!

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Emlak Web Sitesi Kontrol Listesi yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

Etiketler: emlak web sitesi kontrol emlak web sitesi kontrol listesi

paylaş

İlgili YazılarYorumlar