Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Emlak Web Sitenizden Nasıl Para Kazanabilirsiniz?

Emlak Web Sitenizden Nasıl Para Kazanabilirsiniz?

Geçmişe baktığımızda gazete, dergi, radyo gibi reklam türlerinin pek değişmediği görülür. Ancak, emlak web siteleri söz konusu olduğunda, hemen her şeyin farklı olduğunu görürsünüz. Çok fazla emlakçı ve broker reklam deneyimini radyo ve dergilerde nasılsa kendi web sitelerinde de aynı türde materyalleri yerleştiriyor. Peki, Emlak Web Sitenizden Nasıl Para Kazanabilirsiniz? Web sitenizde de aynı reklam yöntemlerini uygulamak işe yarar mı?

 

Üzgünüz, ama işe yaramaz. Bunun nedeni, internet sitesi ziyaretçisinin bir web sitesini ziyaret ettiklerinde oldukça farklı bir şeyler bekliyor olmasıdır:

  • Web siteniz sizin için değil! 

Ana sayfanızın %5’inden fazlasını kendi fotoğrafınızı veya ilgisiz fotoğraflarla doldurmakla en büyük hatalardan birisini yapıyorsunuz. Heryerde kendi isminizi yazmak da bu hatalardan birisi. Ziyaretçileriniz arama motorlarına sizin adınızı yazmıyorlar. Bu yüzden özellikle ana sayfanızda emlakla ilgili hem de yerel emlakla ilgili resimler ve kelimeler kullanmalısınız. Bornova Kiralık Ev, Gayrimenkul ve emlak firmanızın ismini kullanmanız gerekir.

 

  • Bir arama motorundan geldiyse, yapmak istedikleri şey budur. 

Potansiyel bir alıcı örneğin Alsancak Emlak Listeleri gibi bir sözcükle arama yaparak web sitenize gelecektir ve karşılarına da bu listenin çıkmasını isteyerek gelirler. Sayfanızı açtıklarında ekibinizin veya sizin fotoğraflarını gördüklerinde hayal kırıklığına uğrayarak web sitenizden çıkacaklardır. Listeleri aramak için uğraşmayacaklar bile. Listeleri görünür bir yere koyarak ziyaretçilerinizin web sitenizde kalmasını sağlayabilirsiniz.

 

  • İnternette ücretsiz olan herhangi bir şey bulabilirsiniz

İnsanlar internetten ücretsiz bir şeyler bulmaya çok alışık. Siz de web sitenizde emlakla ilgili bilgiler verebilirsiniz. Bulunduğunuz çevredeki okullar, bu okullarla ilgili yorumlar, restoranlar ve yorumlar gibi yazılar ekleyebilirsiniz. Web sitenize ne kadar çok kişi gelirse müşteriniz olma potansiyeli de artacaktır. Böylece bu insanlar gelecekte bir emlakçıya ihtiyaç duyduklarında sizi arayacaklardır.

  • Sizi tanımak isterler ancak daha sonra. 

Sitenizde deneyimleriniz, sertifikalarınız, yaptığınız büyük ve önemli satışlar için Benim Hakkımda bölümü açabilirsiniz. İnsanlar kaç yıldır bu işi yaptığınızı bilmek isteyecektir. Küçük bir fotoğraf ve kendinizi tanıttığınız bir yazı yeterli olacaktır.

 

 
  • Bu sınıflandırılmış reklam bölümü değil:  

İnsanlar gazete okurken ne isterler? Açıkçası hepsi de bilgi ile ilgilidir. Mallara veya hizmetlere ihtiyaç duymadıkları sürece reklamlara bakmazlar. Reklamları yalnızca bilgi istediklerinde ne kadar harika olduğunuza bakmalarını sağlamayın. Onlara bilgi verin ve bir sürü şey hakkında ipuçları verin. Tabi emlakla ilgili olduğu sürece.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

 Emlak Web Sitenizden Nasıl Para Kazanabilirsiniz? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek