Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Emlak Web Siteniz Neden Yavaş Çalışıyor Olabilir?

Emlak Web Siteniz Neden Yavaş Çalışıyor Olabilir?

Bir emlak web siteniz varsa Google’da sıralanıp sıralanmadığına baktıktan sonra yapılması gereken ilk şey web sitenizin hızıdır. Gelen ziyaretçilerin memnun olması Google için önemli bir faktördür bu yüzden 3 saniyeden yavaş yüklenen web siteleri Google tarafından cezalandırılır. Bunun yerine, açılış sayfalarınızın arama motoru optimizasyonunu (SEO) iyileştirmeniz gerektiğini düşünmek yerine, Emlak Web Siteniz Neden Yavaş Çalışıyor Olabilir? sorusu aklınıza gelmeli.

Emlak web sitenizi hem masaüstü bilgisayar hem de mobil cihazlar için test etmeniz gerektiğini unutmayın. Google’ın Mobil Dizini birincil arama dizini olacak şekilde ayarlandığından, mobil öncelik taşıyor. Yükleme işlemini yavaşlatabilecek pop-up’ları veya videoları kullanmaktan kaçının.

Emlak Web Siteniz Neden Yavaş Çalışıyor Olabilir? sorusunu sorduğunuza göre web sitenizde dikkati çekecek şekilde yavaş açılma problemi var ancak yine de emin olmak için bazı araçları kullanarak web sitenizin hızını ölçebilirsiniz.

Web sitenizin Hızını Ölçme Araçları

Sitenizin hızını belirlemenize yardımcı olacak beş ücretsiz araç öneriyoruz. Her biri performansını nasıl artırabileceğiniz konusunda farklı bilgiler sunar.

Web Sitesi Hız Testi

Sitenizin ne kadar süreyle yüklenmesi gerektiğini öğrenmek için URL’nizi Pingdom Web Sitesi Hız Testine girin. Analizleri ücretsizdir ve sonuçlarınızı almak için sitenizi kaydettirmek zorunda değilsiniz.

Onların aracı, URL’nizin yüklenme süresini ve zaman içinde gönderilen diğerleriyle nasıl karşılaştırıldığını gösterecektir. Buna ek olarak, bu test, yükleme sürenizi nasıl azaltabileceğinize ilişkin ayrıntıları döndürür. Önbelleğinde değişiklikler yapmanız veya komut dosyalarınızda değişiklik yapmanız gerektiğini görebilirsiniz. Web geliştiriciniz, web sitenizin yavaş çalışmasını sağlamak için bu önerileri izlemenize yardımcı olabilir.

PageSpeed ​​Insights , Pingdom Web Sitesi Hız Testi’ne benzer bir araçtır. Halihazırda sahip olduğunuz oran optimizasyonunu değerlendirir. Neyin çalıştığını bilmek, çoğunlukla, neyin işlenmediğini bilmek kadar değerlidir. Ayrıca, her iki web sitesi de aynı tavsiyeleri bir öncelikle geri getiriyorsa, bu önerilerin adres edilmesi gereken alanlar olduğunu biliyorsunuzdur.

WordPress Sitenizi Nasıl Hızlandırabilirsiniz?

Emlak Web Siteniz Neden Yavaş Çalışıyor Olabilir? sorusuna cevap arıyorsanız ve bir WordPress siteniz varsa, wp_betawppostsEngine Speed ​​Aracı’nı kullanabilirsiniz.

wp_betawppostsEngine Speed ​​Tool, URL’nizin yüklenmesi için geçen süreyi test etmekle kalmaz, aynı zamanda belirli sorun türlerini nasıl düzeltebileceğinizi de gösterir. Web geliştirme hakkında biraz bilgi sahibi olan bu araç, WordPress web sitenizin hızını artırmak için yapabileceğiniz çeşitli onarım işlemlerinde size adım atabilir.

wp_betawppostsEngine Speed ​​Tool tarafından sağlanan ayrıntılı düzey, analizinizi almak için sitenizi kaydettirmeniz gerektiği gerçeğini ortadan kaldırır. Kayıt yaptırmalarına rağmen, test ücretsizdir.

WordPress sitelerine özgü olmasa da,  Web Sayfası Performans Testi , web sitenizin performansıyla ilgili her türlü veriyi verir. Hem Performans İncelemesi hem de İçerik Arızası, performansınızı ve müşterinizin deneyimini iyileştirmenin yolları hakkında değerli bilgiler sağlar. Kullanıcı deneyiminin, Google’ın sitenizi arama sonuçlarına yerleştirdiği yerlerde önemli bir rol oynadığını unutmayın.

Web siteniz Yahoo’da neden yavaşlıyor?

Şu bir gerçek ki tek arama motoru Google değil. Web sitenizin hepsine hızla yüklendiğinden emin olmanız gerekir. Yahoo’daki sorunları belirlemek için kullanışlı bir araç YSlow’tur. Her arama motorunun sıralamayı belirlemek için kullandıkları farklı ölçütler kümesi vardır. YSlow, URL’nizi Yahoo tarafından belirlenen 34 veri noktasına dayanılarak değerlendirir.

Emlak Web Siteniz Yavaş Açılıyorsa Yapılması Gerekenler

Yukarıda bahsedilen araçlardan her biri, yükleme hızını nasıl artırabileceğinizi belirtir. Ancak, sorunları düzeltmek için ne yapmalısınız? Web geliştirme hakkında biraz bilgi sahibi iseniz, değişiklikleri kendiniz yapabilirsiniz. Yükleme sorunlarıyla baş edebilecek zamanınız veya beceriniz yoksa, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Web sitenizi hızlandırmanın ve yükleme sorunlarının giderilmesinin zorluğunu sizin için üstlenebiliriz.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Emlak Web Siteniz Neden Yavaş Çalışıyor Olabilir? Web siteniz yavaş mı? Bunu düzeltmek için siz neler yaptınız? Yazımıza yorum bırakarak düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek