Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Emlak Sitesi Nasıl Kurulur?

Emlak Sitesi Nasıl Kurulur?

Emlak Sitesi Nasıl Kurulur? sorusunu sorduğunuza göre kendi web sitenizi kurmayı düşünüyorsunuz. Kendi web sitenizi yapmaya karar verdiğinizde İşletme sahipleri bir seçimle karşı karşıya kalırlar: Hazır bir İçerik Yönetim Sistemi uygulamak veya elle kodlanmış bir İçerik Yönetim Sistemi seçmek.

Emlak Sitesi Nasıl Kurulur? diyorsanız bu konuda pek de tecrübeniz olmadığını düşünebiliriz. CMS’lerden önce, insanlar web sitelerini kendi yerel bilgisayarlarında elle kodlardı ve bu dosyaları web sunucusuna taşımak için bir FTP programı kullandılar ve daha sonra bu dosyalar kendi web sitelerinde kullanıma sunulacaktı. Bir şeyi değiştirmeleri gerekiyorsa, tüm süreci yeniden yürütmeleri gerekiyordu. Uygulamaya devam ederken bu eski yöntem artık mümkün değil, bazı insanlar WordPress veya Drupal gibi hazır kutu çözümlerinde özel bir CMS kullanmayı tercih ediyor.

İçerik Yönetim Sistemi (CMS) Nedir?

Emlak Sitesi Nasıl Kurulur? diyorsanız önce CMS’nin ne demek olduğunu öğrenmelisiniz. Bir CMS, çevrimiçi içeriği ve kullanıcıları veya daha özel olarak, web sitelerinin oluşturulmasını ve bakımını kolaylaştıran bir sunucu tarafı yazılımı yönetmek için gerekli araçları sağlayan bir web uygulamasıdır.

Muhtemelen CMS’ye sahip olmanın en önemli nedenlerinden birisi, kullanıcıların web sayfalarını oluşturmak, içeriği yüklemek veya değiştirmek için kapsamlı teknik uzmanlığa ihtiyaç duymamasıdır. CMS’ler, kullanıcıların içeriğini gerektiği gibi yüklemesine veya düzenlemesine olanak tanıyan bir yönetim alanı içerir. Bu yönetici alanına bir web tarayıcısı üzerinden erişilebilir; bu, herhangi bir istemci yazılımı kurulumuna gerek duyulmadığı anlamına gelir ve web sitenizde çalışmaya başlamak için ihtiyacınız olan tek şey bir İnternet bağlantısıdır.

Bir CMS temelde bir webmaster ihtiyacını ortadan kaldırır ve kullanıcıların konuyu kendi ellerine almasını sağlar.

En Popüler Açık Kaynak CMS Yazılımı

Emlak Sitesi Nasıl Kurulur? sorusunu iyice araştırmanız gerekir. CMS seçimi bile başlı başına büyük önem taşır. Bir CMS’den diğerine geçmek çok zaman, bilgi birikimi ve çaba gerektirir, bu nedenle web sitenizin modeli ve işiniz için doğru olan içerik yönetim sistemini seçmek önemlidir. Orada web sitenizi oluşturmak için kullanabileceğiniz ücretsiz yüzlerce yazılım var. Aşağıda, en popüler 3 özellikli zengin özellikli açık kaynaklı CMS yazılımı sunulacaktır.

WordPress

Emlak Sitesi Nasıl Kurulur? sorusunu soran herkesin WordPress konusunda ayrıntıları bilmesi gerekir. WordPress’in kalbinde, bir CMS’den çok bir wp_betawpposts yazısı platformu vardır, bununla birlikte, mevcut birçok eklenti (17.000’den fazla eklenti) nedeniyle daha CMS benzeri bir yazılım haline geldi. Komut dosyasının açık kaynak olduğu göz önüne alındığında, sahip olduğunuz herhangi bir proje için onu kullanmakta özgürsünüz ve bu da çok yönlü ve son derece özelleştirilebilir bir platform haline getiriyor. Çoğunlukla küçük ve orta boy web siteleri ve wp_betawppostslar için kullanılır. Karmaşık bir sistem olmasına rağmen, gelişmiş teknik becerilere sahip olmayanlar için bile hızlı bir öğrenme eğrisi vardır. Bu anlamda muhtemelen yeni başlayanlar için en iyi platformdur.

Emlak Sitesi Nasıl Kurulur? diyenler için kullanması biraz zor olabilir. WordPress’in büyük bir kullanıcı topluluğu vardır; yükleme, kişiselleştirme, güncelleme, kullanma, yönetme gibi WordPress’in neredeyse tüm yönleriyle ilgili destek ve dokümantasyon kullanıcılara açıktır. Eklentilerin bolluğu, WordPress siteniz ile hemen hemen her şeyi elde etmenizi sağlar. Ücretsiz ve ücretli şablonlar veya temalar kullanarak, web sitenizin görünümünü kolayca özelleştirebilirsiniz.

 

Joomla!

Karmaşıklık açısından, Joomla WordPress’den biraz daha karmaşık ancak Drupal’dan daha kapsamlı ve gelişmiştir. Bu yüzden Emlak Sitesi Nasıl Kurulur? sorusunu soran kişiler için Joomla biraz karışık gelebilir. Joomla, açık kaynaklı bir platform olup, üzerinde çalışan webin% 3’ünden fazlasıdır. Joomla özellikleri son derece zengin ve modern bir web sitesinin tüm özelliklerini destekliyor. Herhangi bir web sitesi oluşturmak için kullanılabilir, ancak çoğunlukla küçükten orta katmanlı e-Ticaret web siteleri için kullanılır.

Joomla, WordPress kadar kolay kullanılmasa da, kullanımı kolay içerik yönetim sistemleri arasında halen yüksek seviyededir. Kullanıcılar, Joomla web sitesinde başlamak için programcı araçları ve öğreticiler de dahil olmak üzere mevcut kaynakları bol miktarda bulurlar.

Joomla’nın geniş kapsamlı navigasyon sistemi sayesinde kullanıcılar birkaç hiyerarşiyi başarılı bir şekilde yönetebilir, yani bir web sitesini yüzlerce sayfa ile yönetmenin kolaylıkla yapılabileceğini ifade eder.

Drupal

Drupal, WordPress ve Joomla’yı karmaşıklığın ötesine geçen en kapsamlı açık kaynak CMS’lerden biridir. Dahası, bir CMS yerine bir içerik yönetimi çerçevesi olarak görülüyor. Bu, bir CMS’den farklı olarak, bir CMF, bir web sitesinin içeriğinin nasıl yönetileceği konusunda herhangi bir varsayımda bulunmaz, içeriği yapılandırma açısından bir hayli geride bırakılmış demektir. Özel tasarlanmış e-ticaret web sitelerini veya güç, ölçeklenebilirlik ve istikrarın en önemli öğeler olduğu büyük projeler oluşturmak için harika bir platform.

 

Emlak Sitesi Nasıl Kurulur? diyenlerin Bir CMS kullanmasının avantajları:
 • Hızlı geliştirme ve dağıtım süresi: Bir CMS kullanmak, bir site geliştirme sürecini hızla artırabilir;
 • Emlak Sitesi Nasıl Kurulur? diyenler için Açık kaynak CMS’leri indirip yüklemek için ücretsizdir;
 • Gelişmiş site işlevleri: Çoğu sistem elde edilmesi çok zor olan fonksiyonelliklerin (formlar, anketler, sınavlar, etkinlik takvimleri, vb.) Uygulanmasına izin verir;
 • Kullanıcı Dostu: Teknik becerileri az olan ya da hiç olmayan kişilere içerik oluşturma, güncelleme veya değiştirme yeteneği kazandırır;
 • Emlak Sitesi Nasıl Kurulur? diyenler için Maliyetleri düşürür: Kutudan çıktığında bir CMS uygulaması, özel bir CMS’den daha az maliyetlidir. Ayrıca, kullanıcılar CMS’nin içeriklerinden bazılarını öğrendikten sonra, temel işlevleri tek başlarına halledebilecek ve bu da dışarıdaki teknik yardım maliyetlerini de azaltacaktır;
 • Kolay bakım ve güncelleme: Çoğu CMS, bakımı ve güncellemesi kolay olacak şekilde geliştirilmiştir.
 • Açık kaynak kodlu CMS’ler için dev kalkınma toplulukları;

Emlak Sitesi Nasıl Kurulur? diyenlerin bir CMS kullanmasının dezavantajları:

 • Emlak Sitesi Nasıl Kurulur? diyenler için sistemi kullanıcının ihtiyaçları için mükemmelleştirmek için gizli uygulama maliyetleri;
 • Sunucu kaynakları: Bazı CMS’ler (örneğin Joomla) sunucu kaynaklarınıza yük bindirebilir;
 • Bazı teknik beceri gereksinimleri: Kullanıcıların bir CMS kullanmanın temellerini öğrenmekten kaçınmaları durumunda bir CMS kullanımı verimli olmayacaktır. Bu, deneyimli personeli çalıştırmak veya teknik yardım sözleşmesi yapmak gerekebileceği anlamına gelir;
 • Bakım: Yanlış ellerde, bakımsız ve modası geçmiş bir CMS, bir web sitesine çok fazla zarar verebilir ve ciddi güvenlik açıklarına neden olabilir;
 • Doğrudan destek: Emlak Sitesi Nasıl Kurulur? diyenler için topluluk tabanlı CMS sistemleri için doğrudan destek bulmak kolay olmayabilir ve kullanıcı forumlarına ve mevcut dokümanlara güvenmeniz gerekir.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle Emlak Sitesi Nasıl Kurulur? çalışmalarınızın her aşamasında size yardımcı olabiliriz. Emlak Sitesi Nasıl Kurulur? çalışması için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik takım arkadaşlarımızla birlikte fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Emlak Sitesi Nasıl Kurulur? yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür eder

 

About Author

Medanis Destek