Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Emlak Sitenizin Müşteri Dönüşümünü Arttırmak İçin Ne Yapmalısınız?

Emlak Sitenizin Müşteri Dönüşümünü Arttırmak İçin Ne Yapmalısınız?

İnsanlar evlerle ilgili bilgi almak  için emlak  web sitelerini ziyaret ediyor. Bir ev satın almak, fiyatları karşılaştırmak, belirli bir konuyu öğrenmek için internette bilgi arıyorlar. Başarılı bir emlak web siteniz olması için, web sitenizde bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir. Web sitenize gelen ziyaretçi sayısı tabi ki önemli ancak bu ziyaretçilerin birer müşteriye dönüşmesi gerekir. Emlak Sitenizin Müşteri Dönüşümünü Arttırmak İçin Ne Yapmalısınız?

Sitenizin tasarımının dönüşüm oranlarında önemli bir rol oynadığını biliyor muydunuz? Tasarımda bir takım yanlışlıklar olabilir. Belki de emlak siteniz çok sıkıcıdır. Belki tarayıcıların çökmesine neden olan çok fazla içerik var. Bilgiler dağınık olabilir. Durum ne olursa olsun, sitenizin tasarımını iyileştirmek için bazı ipuçları var ve bunları uygulamalısınız.

Emlak Sitenizin Müşteri Dönüşümünü Arttırmak İçin Ne Yapmalısınız?

Emlak Sitenizin Yapısı

Yapı, bir web sitesi düzeninin en önemli özelliklerinden biridir. Sitenizdeki sayfalar, ziyaretçiler için mantıklı olacak şekilde düzenlenmelidir. Gezinme düzgün ve kolay bir süreç olmalıdır. İnsanlar aradıklarını kısa sürede bulamazlarsa, vazgeçip sitenizi terk edecekler. Bir site haritası oluşturarak ve kategorilere ve alt kategorilere sahip olarak yapıyı geliştirebilirsiniz. Her şeyin mantıksal olarak yapılandırıldığından emin olun.

Dikkat Çekici Harekete Geçirici Mesajlar

Harekete geçirici mesajınızı belirginleştirmenin bir yolu, kutu veya dikdörtgen gibi bir “kapsayıcı” mesajı içine koymaktır. Ayrıca, kabı farklı bir renkle vurgulamak isteyebilirsiniz. Sayfanız yüklenir yüklendikten sonra ziyaretçilerinizin harekete geçirici mesajı fark ettiklerinden emin olun. Sayfanın üst kısmı gibi ya da birkaç paragrafın ardından olduğu gibi açık bir yerde olmalıdır.

Tüm Cihazlarla Uyumluluk

Web sitenizin akıllı telefon veya tablette nasıl görünebileceğini hiç düşündünüz mü? Genel bir şablonla tasarlanmışsa, bir masaüstü monitörü dışındaki herhangi bir öğeye düzgün şekilde yüklenememe ihtimali vardır. Durum buysa, milyonlarca potansiyel müşteriyi kaçırıyorsunuz demektir. Sitenizin yalnızca olası tüm cihazlar, ekranlar ve tarayıcılarla uyumlu olmadığından değil, aynı zamanda yanıt verici olduğundan emin olun.

Bu, her sayfanın içeriği otomatik olarak yeniden boyutlandırma yeteneğine sahip olması gerektiği anlamına gelir. Cep telefonu kullanıcılarını yakınlaştırmaya veya uzaklaştırmaya zorlamayı.  Site otomatik olarak ekranları için mükemmel bir boyuta ölçeklenmelidir.

İçeriğin Okunabilirliği

Okunabilirlik, dönüşümleri büyük ölçüde etkiler. İnsanlar okudukları şeyleri anlamıyorlarsa, neden size güvenmeli? Kesinlikle satın almayacaklar. Sadece yüksek kaliteli içeriği sitenize koyun. Yazım hatası olmadığından emin olun. İçerik de yararlı ve orijinal olmalıdır. Sadece bir sürü anlaşılmayan kelime koymayın ve insanları çekici bulmasını beklemeyin. Ayrıca, anahtar kelimeleri dengeli kullanın. Bununla birlikte, onları aşırı kullanmak istemezseniz çünkü arama motorları tarafından cezalandırılabilirsiniz.

Renk ve Karşıtlık

Bir arada harika görünen renk kombinasyonlarını kullanın. Renk psikolojisi de dikkate değer bir şeydir, ancak renk kombinasyonu ve kontrast kadar önemli değildir. Gözlerdeki her şeyi kolaylaştırmanız gerekiyor. Metin okunması kolay olmalı, ancak o kadar parlak ki ziyaretçiler kör oluyor.

Sitenize bakın ve bu iyileştirmelerden herhangi birini yapmanızın gerekip gerekmediğine bakın. Her şey düzgün bir şekilde yapıldığında, dönüşümlerde bir artış görmeniz gerekir!

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
Emlak Sitenizin Müşteri Dönüşümünü Arttırmak İçin Ne Yapmalısınız? için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Emlak Sitenizin Müşteri Dönüşümünü Arttırmak İçin Ne Yapmalısınız? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek