Logo

Emlak Sitenizin Hemen Çıkma Oranını Azaltın


paylaş
Emlak Sitenizin Hemen Çıkma Oranını Azaltın

Emlak işinizin web sitesi etkileyici bir trafik alıyor olsa da, ziyaretçilerin çoğunun web sitenizde az zaman harcamasından dolayı gelir eksikliği yaşayabilirsiniz. Türkiye'de bulunduğunuz şehirde daha rekabetçi olmak için hemen çıkma oranı denilen bu olgunun farkında olmalısınız. Hemen çıkma oranı, kısa bir ziyaretten sonra, herhangi bir işlem yapmadan veya başka sayfalara, ev ilanlarına bakmadan web sitenizden kaç kişinin çıktığını ölçer. Google, bu çıkmaları "tek sayfa ziyaretleri" olarak belirtmektedir. Hemen çıkma oranınızı iyileştirerek, ziyaretçilerinizin sayfalarınızı daha fazla inceleme olasılığı daha yüksek olduğu için bu, sitenizin başarısını büyük ölçüde artırabilir ve bu, yeni bir müşteri kazanma şansınızı önemli ölçüde artıracaktır. Emlak Sitenizin Hemen Çıkma Oranını Azaltın ve web sitenize gelen ziyaretçilerin müşteriye dönüşmesini izleyin.

Emlak web siteniz yüksek bir hemen çıkma oranından etkileniyorsa, ziyaretçilerin ilgisini çekmesine neden olan faktörleri ortadan kaldırmak için açılış sayfanızda bazı değişiklikler yapmayı düşünebilirsiniz.Beğenilme oranınız, yükleme zamanları veya site yerleşimi veya cazip olmayan bir renk düzeni kadar basit bir şey gibi daha ciddi bir kusurun bir sonucu olabilir.

 

Hemen çıkma oranınızı azaltmaya başlamak için aşağıdaki önerileri uygulayın:

  • Uzun süre web sitenizde duran ve aniden ayrılan ziyaretçileri karşılaştırarak başlayın. Tarayıcılar veya kullanılan platformlar arasında bir ilişki var mı? Belki de bu iki tür ziyaretçimiz, web sitenizi bulmak için farklı arama terimleri kullanıyor. Hemen çıkma oranı ile belirli tarayıcılar veya cihazlar arasında bir bağlantı varsa, tüm platformlar için tam uyumluluk sağlamaya çalışın. Hemen çıkma oranının yüksek olduğu kullanıcılar belirli arama terimlerini kullanmak eğilimindeyse, alternatif bir anahtar kelimeyi düşünün veya açılış sayfanızı o belirli anahtar kelimeye daha iyi uyacak şekilde değiştirin.
  •  Eğer ciddi bir satış oranı ile uğraşıyorsanız, bazı temel değişiklikler gerektirebilir ve gönderdiğiniz mesajı yeniden değerlendirmeyi düşünmelisiniz. Mesajınız tüketicilerin aradığı şeyle aynı olmayabilir ve ek piyasa araştırması yapmanız gerekebilir. Müşterilerinize daha iyi bir anlayış geliştirdikten sonra, web sitenizi onlara daha iyi hitap edebilir ve aramakta oldukları cevapları daha verimli bir şekilde sağlayabilirsiniz.
  •  Kullanıcı dostu kesinlikle geçerlidir. Web siteniz insanların tarayıcılarına uymuyor veya kırık linklerle dolu mu? Belki gezinmek ve belirli içeriği bulmak zor olabilir? Siteniz iyi düzenlenmiş mi? Arama işlevi doğru ve sezgisel mi?
  •  Sosyal oturumları kullanmaya özen gösterin. Çoğu kişi, kullanıcı adı ve şifre oluşturmak için sıkıcı ve rahatsız edici bir süreç buluyor; Facebook, Google+, Twitter vb. kullanarak giriş yapmalarına izin verin. Bu, giriş işlemini kolaylaştıracak ve müşterilerinizin parolalarını unutmaları daha olası olacaktır.
  • Pop-up'lar bir müşteriyi caydırabilir, bu nedenle kullanımlarını asgariye indirmeye çalışın veya onları tamamen ortadan kaldırın. Benzer şekilde, otomatik olarak başlayan videolar ve ses, müşterilere dikkati dağıtmakta ve rahatsız edicidir.Bu reklamlar yalnızca insanları sinirlendirmek ve siteyi derhal kapatmalarına neden olacak şekilde sunulacaktır.
  • Sitenizin içeriği uygun bir şekilde segmentlere ayrılmış mı? Ziyaretçilerinizin sorularını cevaplamak ve onlara çözümler sunmak istiyorsanız, ancak hepsini tek bir yerde yapmaktan kaçınmalısınız. İçeriği mantıksal bölümlere veya kategorilere yerleştirin. Uzun postaları birden fazla sayfaya bölün.
Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
Emlak Sitenizin Hemen Çıkma Oranını Azaltın için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Emlak Sitenizin Hemen Çıkma Oranını Azaltın yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Etiketler:

paylaş

İlgili YazılarYorumlar