Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Emlak İçin AdWords Hesabı Nasıl Açılır?

Emlak İçin AdWords Hesabı Nasıl Açılır?

PPC yani tıklama başına maliyet pazarlaması için bir Google AdWords hesabı kurmak aslında oldukça kolaydır. Bağlantı sizi başlamanız gereken yere götürecek ve reklam yerleştirip tıklama gerçekleşene kadar size hiçbir maliyeti olmayacak. Birçok emlakçı tıklama başına maliyet gerektiren reklamlara hala sıcak bakmıyor. Emlakçıların Google AdWords hesabı açmadan önce bir plan yapması gerekir ve bu plan doğrultusunda reklamlarını vermeye başlaması gerekir. Emlak İçin AdWords Hesabı Nasıl Açılır? 

Ancak, siteniz ziyaretçilerin gelmesine hazır olmadıkça bunu gerçekten yapmamalısınız. Bu bir işe tersten başlamak gibidir. Profesyonel bir web sitesine sahip değilseniz reklamlardan gelen insanlar web sitenize girdikten sonra anında geri çıkacaklardır ve reklam bütçenizi boşa harcamış olacaksınız. Ancak aradıkları şeyleri doğru yerlerde bulabilen, web sitenizi beğenen ziyaretçiler birer potansiyel müşteriye dönüşecektir.

Emlak İçin AdWords Hesabı Nasıl Açılır?

Açılış Sayfası

Öncelikle önemli bir konudan bahsetmek gerekli. Reklamlarınızı kesinlikle ana sayfanıza yönlendirmemelisiniz. Bu  ” reklam kalite puanınızı ” zedeleyecek ve tıklama başına maliyetinizi (TBM) artıracaktır.

İçerik oluşturuyorsunuz ve bunu yapmaktan vazgeçmek istemiyorsunuz. Bununla birlikte, sitenizin içeriğini daha çok odaklanmış konular üzerine olmalı. Bu yazıda bir mahalle “Örnek Mahallesi” olsun, bu mahalleyle ilgili reklam içeriği nasıl oluşturulur? Nasıl müşteri çekebilirsiniz bunları inceleyeceğiz.

 

Örnek Mahallesi ile ilgili birkaç makale veya sayfa içeriğine sahip olabilirsiniz, ancak örneğimiz için, öncelikle bir başlık seçmeliyiz. “Örnek Mahallesi Satılık Evler”  Bu mahalle hakkında çok özel bilgiler içeren bir sayfa olacak. Alıcılar neden bu evi seçmeli ve neden bu evi sizden almalı temalı bir sayfa oluşturacağız.

 

Başlık, aynı zamanda anahtar kelime öbeği olmalı. Yani reklamınızın potansiyel alıcıların dikkatini çekmesi için Google AdWords’te kullanacağınız ifade olmalı.

Harekete Geçirici Mesaj

Onları reklamımızla bu sayfanıza götüreceksiniz, ancak onların iletişim bilgilerini vermelerini istiyorsak, biraz çalışmamız gerekecek. Bu alt bölüm için Mülk Satış Raporu oluşturabiliriz. Kişi bilgilerini ve e-posta adresini içeren bir form doldurduğunda PDF dosyasını otomatik olarak e-postasına gönderebilirsiniz. Böylece kişinin iletişim bilgilerini elde etmiş olursunuz. Kiralık evle ilgili bilgiler, satılık evle ilgili bilgiler, kira sözleşmeleri gibi farklı belgeler oluşturabilirsiniz.

Son üç yılda Örnek Mahallesinde satılan evlerin değerindeki artış raporu gibi insanları harekete geçirici bir mesaj sunmalısınız. İnsanlar bunu e-postalarını girerek indirecek kadar değerli bulmalı.

Rakiplerinizin AdWords’le yaptığı birçok yöntemden farklı bir şey deniyoruz. Çoğu emlakçı reklamları ana sayfalarına getiriyor. Ziyaretçi aradığı bilgileri bulmaya çalışıyor ve kısa zamanda sıkılarak geri çıkıyor. Siz sorularına ve aramalarına özel bir hedef oluşturacaksınız ve onların iletişim bilgilerini almak için değerli dökümanlar sunacaksınız.

 

ŞİMDİ REKLAM

İnsanları istediğiniz sayfaya getirmedikten sonra Satılık Örnek Mahallesinde Ev reklamınızı vermenin ne anlamı var? Açılış sayfamız sadece bu reklam kampanyası için oluşturulduğundan, doğrudan istedikleri bilgiye gideceklerini biliyoruz. Google, sitede geçirdikleri zamanı izler ve etkinlikleri tıklar, böylece Google da mutlu olduklarını bilir.

Özel rapor teklifimiz, harekete geçirici mesajımıza ve alıcı tarafını nasıl ürettiğimiz şekli dikkate almalısınız. Ziyaretçiler İstediğini bulur, bunlarla ilgili her şeyi okur ve alan için mülk bilgilerini satabilecekleri değerli bir ek rapor görürler.

Başarılı bir AdWords kampanyası oluşturmak gerçekten önemli bir çalışma. Hem reklam paranızı boşa harcayabilir hem de web sitenize gelebilecek yüzlerce müşterinin önünü kapatabilirsiniz. Bu işi profesyonelce yapmalısınız. Eğer bunu yapamayacağınızı düşünüyorsanız bizimle iletişime geçerek Google AdWords sertifikalı ekibimizden destek alabilirsiniz.

 

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.
About Author

Medanis Destek