Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Emlak Doküman Paylaşımı İçin Google Drive

Emlak Doküman Paylaşımı İçin Google Drive

Google Drive nedir? Google Drive, sabit diskinizdeki dosyaları sürekli olarak izleyen ve bunları buluta yedekleyen ücretsiz bir Google hizmetidir. Ücretsiz ve Gmail, Google + fotoğrafları ve Google Drive’da paylaşılan fotoğraf ve belgeler için 15 GB’a kadar depolama alanı bulunuyor. Yani, sahip olduğunuz boş alanın boyutu, diğer iki uygulama için ne kadar alan kullandığınıza bağlı olarak değişecektir. Gmail’i veya diğer Google hizmetlerini kullanıyorsanız, geçerli depolama alanı kullanımınızı ve burada kalan Google Depolama Alanı sayfasında kalan alanı kontrol edebilmeniz gerekir. Emlak Doküman Paylaşımı İçin Google Drive kullanarak birçok avantaj elde edebilirsiniz.

 

Emlak Doküman Paylaşımı İçin Google Drive

Emlak Doküman Paylaşımı İçin Google Drive için, sabit sürücünüze küçük bir uygulama yüklemeniz gerekir. Bu, bir klasör oluşturur ve bu klasöre sürüklediğiniz veya dosyaya kaydettiğiniz tüm dosyalar buluttaki Google Drive’a otomatik olarak kopyalanacaktır. Hiçbir şey yapmanız gerekmiyor ve önemli dosyalar için bir bulut desteğine sahip olduğunuzu bilmek rahatlatıcı bir his olacaktır.

Ne kadar depolama alanına sahip olduğunuza, ne kadar ödemek istediğinize bağlı olarak bu klasöre istediğiniz kadar yükleme yapabilirsiniz. Daha fazla dosya yüklemek istiyorsanız aylık ödemeler yaparak saklama alanı satın alabilirsiniz. Bunun için istediğiniz alan miktarına göre farklı miktarlar ödemeniz gerekir.

Emlakta, her işlem için sabit diskinizde bir işlem klasörü oluşturarak temel işlemleri yapıyorsunuzdur. Yedeklemeleri yapmak için yalnızca bu klasörü Google Drive klasörüne yerleştirmeniz yeterlidir.
 
 

 Belki de Müşteri İşlem Belgeleri olarak adlandırılan ana işlem klasöründe bir alt klasör oluşturabilir ve paylaşmak istediğiniz her şeyi bu klasöre yerleştirebilirsiniz.

Artık yalnızca internetteki Google Drive klasörüne gidip , uygun klasörü müşterilerinizle paylaşmak için paylaş seçeneğini kullanın. Elbette dokümanlarınıza ek olarak e-posta da gönderebilirsiniz, ancak onlara paylaşılan klasördeki her belgeye her zaman erişebileceklerini söyleyebilmek harika. Bir anlaşma yapıldıktan sonra, müşterilerinize bir e-posta gönderebilir ve tüm belgeleri bu klasörden istedikleri zaman indirebileceklerini söyleyebilirsiniz.

** Uyarı: ÇOK ÖNEMLİ – Varsayılan “Düzenle” düğmesini “Görünme” olarak değiştirin. Öğeleri yine de indirebilirler. Bununla birlikte, düzenleme erişimine sahip oldukları takdirde, dosyaları silebilir veya başka yollarla bu dosyaları bilgisayara taşıyabilirler. Bunu yaparlarsa, Google Drive Klasörünüzde kaybolur ve daha sonra yedeklenir ve sabit diskinizden kaybolur! 

Gelecekte bir noktada alanı boşaltmak için bu klasörden çekilmek ve birkaç ay içinde istedikleri herhangi bir belgeyi almaları gerektiğini bilmelerini istersiniz.

 

İlk Görüşmeden Kapanışa Kadar Ki Emlak Dosyaları

Hepimiz, gösterilerin kapanış ve komisyona açılmasını diliyoruz, ancak hepimiz bunun böyle olmadığını biliyoruz. Dolayısıyla, işlemin başlangıcı olabilecek ya da olmayabilecek belgeler ve e-posta iletişimleri var. Gösterilen aşamaya ulaşan her müşteri için bir klasör başlatmak, o klasörü daha sonra tek bir yerde tüm belgeler seti için işlem klasörüne taşımanıza izin verir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Emlak Doküman Paylaşımı İçin Google Drive yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

WMwcZ9zI1x

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir