Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Emlak Arama Motoru Optimizasyonu

Emlak Arama Motoru Optimizasyonu

Emlak Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), en çok tercih edilen çevrimiçi pazarlama biçimlerinden biridir. Arama motorlarında yüksek doğal sıralamalar elde etmek, web sitesi sahipleri ve çevrimiçi işletmeler için çok önemlidir.

Emlak Arama Motoru Optimizasyonu önemli olmasının başlıca nedenleri şunlardır:

  • Gayrimenkul işlemlerinin % 85’inden fazlası başta bir Google araması ile çevrimiçi başlatılıyor
  • Google, diğer tüm arama motorlarında % 70’lik bir pazar payı sürdürür
  • Sponsor Linkler karşısında doğal sonuçlara % 64 daha fazla tıklama ihtimali var
  • İlk 5 organik sonuç, doğal sonuçlarda toplam tıklamaların % 90’ını oluşturmaktadır

Bu nedenler, diğerleri arasında Emlak Arama Motoru Optimizasyonu pazarlamacılarını ve web sitesi sahiplerini, bu yüksek doğal yerleşimleri mümkün olan en kısa sürede oluşturmaya zaman ve / veya para odaklanmaya yöneltmeye devam ediyor. Bu sonuçlara bir önemli uyarı olsa da, tüm pazarlamacılar / web sitesi sahipleri, arama motorlarında iyi bir sıralamada bulunup bulunmadığını ve sitelerinin, alakalı anahtar kelimeler ve cümleler için ilk sayfada yer almalı.

Arama motorları web sitenizi, alakalı anahtar kelimeler ve cümleler için  ilk sayfada sıralanacak şekilde düşünmek için web siteniz aşağıdaki ölçütleri karşılamalıdır:

Düzgün Kodlanmış / Geliştirilmiş Web Sitesi Arama motorlarının sitenizin kodlamasına gitmesi
çok kolaydır, siteniz kısa sürede sıralamaya alınır.

Web Sitesi Yaşı 
ne kadar uzun süre çevrimiçi olursa, arama motorlarıyla güvenilirlik ve meşruiyet kazanma olasılığı o kadar yüksek olur. Buna ek olarak, eski sitelerin çoğu yeni siteye göre daha fazla geri dönüş olasılığı daha yüksektir. Backlinkler aşağıda tartışıldığı üzere son derece önemlidir.
Benzersiz / Alakalı / Kalite İçerik Siteniz, bilgi verme bakımından, diğer sitelerden daha iyi kaynak değilse, arama motorlarının sitenizi daha yüksek sıralamaya koyma ihtimali düşükolacaktır. İlginç, benzersiz, orijinal, viral ve derecelendirmeye çalıştığınız içerikle alakalı içeriğe ihtiyacınız var.

Link popülaritesi
Link popülaritesi veya yetkisi arama motorları, sitenizin diğer web sitelerinin çevrimiçi gözünde ne kadar popüler ve yetkili olduğunu belirlemek için kullandığı için son derece önemlidir. Diğer web sitelerinden sitenize işaret ettiğiniz bağlantıları ne kadar çoktur, tercihen karşılıklı bağlantılar vermek zorunda kalmazsanız, doğal sonuçlarda ilk sayfa yerleştirme şansınız o kadar yüksek olur.

Web Kullanılabilirliği Arama motorlarının güvenebileceği
ve ileriye doğru rafine etmeye devam edebileceği en yeni sıralama faktörlerinden biri web sitenizin ne kadar kullanışlı olduğu. Web siteniz yavaş yükleniyorsa, uygun olmayan hatalar veya rahatsız edici pop-up’lara sahipseniz, o zaman web sitenizi, organik olarak en üst sırada yer alan bir web sitesi olarak kabul edilmekten alıkoyabilirsiniz.

Bu ana faktörler, arama motoru sonuç sayfalarında doğal sonuçların yer aldığı bir sitenin temel ayağı olmuştur ve devam edecektir. İçeriğiniz olsun ya da olmasın, size bağlanmaya çalışırken elinizden geldiğince başlayın ve bu ilk sayfa organik listelere yakın olun. Aklınızda bulundurun, yüksek doğal yerleşim elde etmek için sürekli olarak bir şeyler yapmıyorsanız başkasının çok tembel olmamasını veya köşelerini veya çevrimiçi pazarlama bütçelerini azaltmayı deneyeceğini garanti edebilirsiniz.

Eski, geleneksel pazarlamanızın gerçekten ne kadar düşük maliyetle etkili olduğunu düşünün ve arama motoru optimizasyonunun daha etkin ve geniş kapsamlı niteliklerine doğru bu bütçenin bir kısmını tahsis etmek için çalışın.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

About Author

Medanis Destek