Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Eczane Web Tasarım

Eczane Web Tasarım

Eczanelerinde diğer sektörler gibi web sitelerinin olması artık kaçınılmaz bir gerçek. İnternet sitesi bir tanıtım platformudur. Bu tanıtım platformunda ister sadece reklamınızı yaparsınız ister bir ürünü rahatlıkla satabilirsiniz. Ülkemize henüz eczanelerin internet üzerinden ilaç satışı mümkün değil ancak birçok eczane medikal ürünler veya dermokozmetik dediğimiz sadece eczanelerde satılan kozmetik ürünlerini kendi Eczane Web Tasarım  sitelerinde satmaktalar.

Şöyle düşünebiliriz eczacılık fakültesini yeni bitirdiniz ve elinizde kısıtlı bir bütçe var. Küçük bir şehirde küçük bir mahalleye eczanenizi açabildiniz. Kaderinize teslim olup ne kadar müşteri gelecek diye her gün beklemek mi daha mantıklı eczanenize özel bir Eczane Web Tasarım sitesi açıp tüm Türkiye’ye satış yapabilmek mi daha mantıklı. Eczanenize ait bir Eczane Web Tasarım sitesi olduğunda insanlar sizi internetten de görüp tanıdık bir yer olduğunu düşünerek sizin eczanenizi tercih edeceklerdir. Yani hem Eczane Web Tasarım sitesi sayesinde reklamınızı yapacaksınız hem de gelecek olan müşteri potansiyelini arttırmış olacaksınız.

Sadece satış yapmak için değil prestij ve internette insanların sizi bulabilmeleri için de Eczane Web Tasarım çalışmanız olmalı.

Günümüzde web sitesi sahibi olan firmalar daha profesyonel, prestijli görünmektedir. Sizi diğer eczanelerden ayıracak olan profesyonel bir web sitesine sahip olmaktır. Global dünyada yerinizi almak ve kazancınıza kazanç katmak istiyorsanız web sitesi kesinlikle bir zorunluluk halini almıştır.

Peki,  web sitesi yaptırmaya karar verdiniz, nasıl bir web sitesi yaptırmalısınız? Hazır kalıp halinde şablon site tasarımları kullanabilirsiniz ancak bu sistem her ne kadar daha ekonomik olsa da işlemenize zarar verecektir. Şöyle düşünün bir şablon site yapılıyor grafikler, renkler vb. birçok şey aynı sadece sizin iş alanınıza göre değişik içerikler giriliyor. Seri üretim olarak satış yapıldığı için birçok web sitesi birbirine benzer duruma geliyor ve siteler özgünlüğünü kaybediyor. Peki, böyle olursa size bunun nasıl bir zararı olur? Google, Bing, Yandex gibi arama motorları birbirinin kopyası olan bu siteleri artık önemsiz kabul etmeye başlar. Kısacası hazır paket web sitesi yaptırabilirsiniz ve kısa sürede yayın hayatına başlarsınız ancak bu site size ne kadar fayda sağlayabilir. Bedava web sitesi dağıtan birçok firma kesinlikle kurulum ya da yönetim desteği hizmeti vermemektedir. Sitenizi yaptırdığınızda yönetimini ve kurulumunu nasıl yapacaksınız? Logo tasarlayabilecek misiniz? Hangi renklerin sizin Eczane Web Tasarım siteniz için uygun olduğunu biliyor musunuz? Bunun gibi çok fazla soru çıkıyor karşımıza.

Eczane Web Tasarım sitemizi profesyonel ellere bıraktıktan sonra mutlaka yine SEO çalışması yapan bir firmayla iletişime geçip sitemizin reklam çalışmalarına başlamamız gerek.  Bu konuda da destek almanızı öneririm çünkü internet dünyasında yani Eczane Web Tasarım ve SEO çalışmalarında standart bir fiyat çizelgesi yoktur. Bu işi çok ucuza da yapan var çok pahalıya da. Bütçenize uygun ve köklü işler yapmış bir firma bulmanız çok önemli. İşiniz bittikten sonra sorun yaşadığınızda ulaşabileceğiniz ve müşteri hizmetleri sağlam bir ekiple çalışmalısınız. Bu ekip sizin organik hit almanızdan tutun da FacebookTwitter, İnstagram, wp_betawpposts tarzı sitelerde tanıtımınızı yapacaktır.

İçerik stratejisi oluşturma

Eczane Web Tasarım için başarılı bir sosyal medya kampanyası yürütmenin en önemli basamağı içerik stratejisi oluşturmaktan geçer. Şunu unutmayın Facebook takipçileri ile Twitter takipçilerinin hayranları farklı içeriklerle ilgilenirler bu yüzden her sosyal medya platformu için farklı strateji oluşturmalısınız. Örneğin biz Medanis olarak web tasarım, pazarlama, video, kodlama gibi konuları seçiyoruz çünkü çalışma alanımız bu yönde. Siz de sektörünüze uygun konular belirleyerek bir strateji oluşturmalı ve bunu uygun içerikler paylaşmalısınız.

Mesajla ilgili içerik

Eczane Web Tasarım için takipçiler organik paylaşımların %15’ini görüyorlar. Çoğu takipçi paylaşılan içerikleri sıkıcı olduğunu düşündüğü için okumuyor. İçerik oluşturmak için zaman ayırın ve özen gösterin. İnsanların dikkatini çekmeye çalışın. Ana başlıkları dikkat çekici seçin. Takipçiler yorum yaptıklarında onlara cevap verin

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Eczane Web Tasarım yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek