Logo

E-ticaret Siteniz Neden Mobil Uyumlu Olmalı?


paylaş
E-ticaret Siteniz Neden Mobil Uyumlu Olmalı?

Ülkemizde teknoloji dendiği zaman neredeyse akla gelen ilk şey akıllı telefonlar oluyor. Ülkemizde akıllı telefon kullanımı yaklaşık %55 civarında. Bu hiç de azımsanacak bir rakam değil. Ayrıca akıllı telefonu olanlar evden veya operatörlerinin internetinden mutlaka internete giriyor. Gelelim E-ticaret Siteniz Neden Mobil Uyumlu Olmalı? 

Mobil her yerde:

İnsanların çoğunda akıllı telefon var ve telefonlarla artık çok az konuşuyoruz. Bütün işlerimizi internet üzerinden hallediyoruz. E-ticaret Siteniz Neden Mobil Uyumlu Olmalı? sorusunun en önemli cevabı bu. Müşterileriniz akıllı telefonlarda ise siz de orada olmalısınız.

Web trafiğinin çoğu bazen mobilden gelir:

Web sitenize gelen kişilerin kaçının mobil cihazlardan geldiğini Google analitik üzerinden öğrenebilirsiniz. Web sitenize gerçekten iyi bir mobil trafiği varsa hiç zaman kaybetmeden mobil uyumlu bir web sitesi sahibi olmalısınız.

Mobil kullanıcılar farklı bir tavırla etkileşime giriyor:

Mevcut web siteniz masaüstü kullanıcıları için iyi çalışıyorsa, cep telefonları için optimize etmeye gerek olmadığını düşün. Sonuçta, telefonunuz üzerinden çevrim içi olmanın ve bir masaüstü veya dizüstü bilgisayar kullanma arasındaki fark nedir? Mobil kullanıcılar, görsel medyaya, videolara ve resimlere ağırlıklı olarak odaklanmış durumda. Bu nedenle Vine ve Instagram çok iyi bir performans gösterdi. Mobil internet kullanıcılarını yakalamak için, e-ticaret sitenizin görsel medya önyargılarından yararlanmak için optimize edilmesi gerekiyor.

Mobil kullanıcılar daha fazla para harcıyor:

Mobil cihaz kullanıcıları, tüm cihazları dikkate alarak, bir masaüstü bilgisayar aracılığıyla internete erişen bireylerden daha fazla para harcıyorlar. Akıllı telefon kullanıcıları küçük ve sık yapılan satın alımlara yönelirken, her cihaz için işlem başına en yüksek ortalama tutar tablet kullanıcıları tarafından verilir. Akıllı telefon müşterilerini hedef alacaksanız, sitenizin özel ve sadakat kurmak için daha düşük fiyatlarla cazip satın alma seçenekleri sunması gerekir.

Google AdWords Reklam Verme  çalışmaların da yardıma mı ihtiyacınız var? Medanis Bilişim AŞ Google AdWords sertifikalı ekibiyle size en karlı reklam kampanyalarını hazırlayabilir. Hedefimiz size mümkün olduğunca az reklam gideri çıkmasını sağlayarak, çok fazla kar etmenizi sağlamak olacaktır. 

Google AdWords Reklam Verme çalışmalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

E-ticaret Siteniz Neden Mobil Uyumlu Olmalı yazımıza yorum bırakarak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Sizce E-ticaret Siteniz Neden Mobil Uyumlu Olmalı?

Etiketler: e-ticaret sitesi mobil uyumlu mobil uyumlu e-ticaret sitesi

paylaş

İlgili YazılarYorumlar