Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
E-ticaret Sitelerinde Kredi kartı Ödeme Sistemleri: Güvenli Form

E-ticaret Sitelerinde Kredi kartı Ödeme Sistemleri: Güvenli Form

E-ticaret Sitelerinde Kredi kartı Ödeme Sistemleri: Güvenli Form kolay, kullanışlı bir yöntemdir ve çoğunlukla küçük işletmeler tarafından kullanılır.

E-ticaret Sitelerinde Kredi kartı Ödeme Sistemleri: Güvenli Form“, bu entegrasyon türü için kullanılan tek ismi değildir. Farklı sağlayıcıların aynı hizmet için farklı isimleri vardır. (Örneğin, ödeme duvarı) Bu wp_betawpposts yazısında “E-ticaret Sitelerinde Kredi kartı Ödeme Sistemleri: Güvenli Form” sadık kalacağız ve neler yapabileceğini göstereceğiz.

E-ticaret Sitelerinde Kredi kartı Ödeme Sistemleri: Güvenli Form Nedir?

Müşterilerin bakış açısından, her zamanki gibi neredeyse aynı işlemdir. Seçtikleri ürünleri alışveriş sepetlerine ekliyor ve ödeme düğmesini tıklıyorlar.

Ancak bunu yaptıklarında mağazanın sayfasında kalmazlar – ödeme sağlayıcının sayfasına yönlendirilirler. Orada ödeme yöntemini (örneğin kredi kartı, banka havalesi, vb.) kararlaştırdıkları ve işlemi tamamladıkları sayfaya yönlendirilirler. Para gönderildikten sonra müşteri mağazaya geri döner. Kısaca, E-ticaret Sitelerinde Kredi kartı Ödeme Sistemleri: Güvenli Form, e-ticaret web sayfası sahibi yerine ödeme sağlayıcı tarafından para toplama sürecini sürdürme olanağı sağlar.

Her sağlayıcıdan bu tür bir hizmet sağlanmadığına dikkat edin. Kullanmak isterseniz, önceden hazır olduğundan emin olun.

E-ticaret Sitelerinde Kredi kartı Ödeme Sistemleri: Güvenli Form Nasıl Kullanılır?

Satıcının, sayfalarını Güvenli Forma veya ödeme sağlayıcısı tarafından sağlanan diğer formlara entegre etmesi için on adım atması gerekiyor.

1. Test edin.

E-ticaret Sitelerinde Kredi kartı Ödeme Sistemleri: Güvenli Form (veya eşdeğeri) sizin için doğru olduğundan emin olmak için, bir sağlayıcı sayfasında kayıt olmalısınız ve bir test hesabı oluşturmalısınız . Ücretsizdir ve mevcut işlevlerin genel bir görünümünü sunar. Bazen, (her sağlayıcı size bunu yapmanızı sağlamaz) aynı zamanda hizmeti uygulamanıza izin verecektir.

2. Satıcıyı doğrulayın.

Ödeme sağlayıcınızın bazı bilgi ve belgeler gerektirecektir. İhtiyaçlarınızı belirtmeniz de gerekir. Doğrulama tamamlandıktan sonra sağlayıcı size ulaştığında bir sözleşme imzalarsınız. Sonra bir sonraki adımı atmaya hazırsınız: işlerin gerçekten işe yaraması için!

3. Seçenekleri yapılandırın.

Onaylandınız, bir anlaşma imzaladıysanız, hesabınız neredeyse tamamen çalışır durumdadır. Müşterilerinizden para toplamaya başlamak için şimdi hesabınızın yapılandırmasını yapmanız gerekiyor.

4. E-ticaret Sitelerinde Kredi kartı Ödeme Sistemleri: Güvenli Form Neredeyse Hazır.

Her ödeme sağlayıcının hesabın hizmetin tam olarak uygulanmasıyla test edilmesine izin vermediğinden bahsettiğimizi hatırlıyor musunuz? Bunu yapmadıysanız, şimdi vakit geldi.

5. E-ticaret Sitelerinde Kredi kartı Ödeme Sistemleri: Güvenli Form Yönlendirme

Mevcut dokümanlara alışmak kendinize her zaman önemle önerilir. Bu sayede, oluşturulan hesapta sağlanan tüm olasılıkları daha iyi kavramış olacaksınız.

Size en çok ilgi duyması gereken şey, ödemeleri, sağlayıcının ödeme formuna yönlendirme yapmanızı sağlayacak şekilde nasıl uygulayacağınızdır.

Yönlendirme, müşteri seçilen hizmet veya ürün için ödeme yapmaya karar verdikten sonra gerçekleşmelidir. Yeniden yönlendirildikten sonra, müşteri sağlayıcı sayfasındaki ödeme sürecini (doğrudan mağazanızın sayfasında değil) geçirir.

6. Eylem çağrısı.

Sayfanızdaki, müşterilerinizin siparişlerini vermelerini sağlayacak bir harekete geçirici mesaj düğmesi oluşturmalısınız. Örneğin, “şimdi satın alın”, “kaydolun”, “hizmeti al” gibi bir düğme olabilir. Sağlayıcıya ait belgelerde bulabileceğiniz eylem çağrısı düğmesinin belirtimi.

7. Tıklamadan sonra ne olur?

Harekete geçme düğmesini kullandıktan sonra müşteri, ödeme sağlayıcı sayfasına yönlendirilir (yönlendirme işleminin arka planındaki ilgili parametrelerle birlikte). Her sağlayıcı farklı bir parametre seti ister. Her zaman bulunması gereken en yaygın olanlar şöyledir:

  • satıcının yetkilendirme verileri, örneğin giriş veya simge
  • ödenmesi gereken tutar
  • para birimi
  • işlem açıklaması
  • geri arama URL’si (ödeme yapan kişi, sağlayıcı sayfasındaki işlemi tamamladıktan sonra orada yönlendirilecektir)

Yönlendirildiğinde, müşteri bir sağlayıcı ödeme formunu kullanarak işlemi tamamlar. E-ticaret Sitelerinde Kredi kartı Ödeme Sistemleri: Güvenli Form yönteminin pasta kadar kolay olması tam da budur: tüm işlem sağlayıcı tarafında olur satıcının herhangi bir şey yapmasına gerek yoktur.

8. E-ticaret Sitelerinde Kredi kartı Ödeme Sistemleri: Güvenli Form ödemeleri – sonrasında.

Böylece müşteri, işlemi tamamladı ve bir geri arama URL parametresi olarak ayarlanmış olan sayfaya yönlendirildi. Yönlendirme ile birlikte sağlayıcı tüccara işlem verilerini gönderir. (Çoğu durumda – işlem durumu ve satıcının hem alıcıyı hem de satın alma işlemini tanımasına olanak sağlayan bazı veriler.) Ör: Siparişiniz Başarıyla Alındı

9. Müşteri bunun bittiğini nasıl bilecek?

İşlem başarılı olursa, mağaza / SaaS sayfası bilgileri görüntülemelidir. Bir şey ters giderse – görüntülenen uyarı başarısız işlem hakkında bilgi vermeli ve müşteriden tekrar denemesini istemelidir. Örneğin kredi kartı limizi yetersiz, yanlış kart bilgisi vb.

10. E-ticaret Sitelerinde Kredi kartı Ödeme Sistemleri: Güvenli Form kullanmaktan pişman olmayacaksınız.

Kendine saygılı her ödeme sağlayıcısı, müşterilerine ek işlem bildirimleri uygulama olanağı sunmaktadır. Neden bu mekanizmayı kullanmak istiyorsunuz?

Her müşteri satıcının web sitesine yönlendirilmez. Dolayısıyla, satıcı ödemenin yapıp yapılıp yapılamadığını her zaman bilemez. Sebepler değişebilir, ancak çoğunlukla internet bağlantısı kesildiğinden veya internet tarayıcısının penceresinin biraz erken kapatıldığında ödeme yarım kalabilir. (mağazaya / SaaS’ye geri yönlendirilmeden önce.)

Dükkan sağlayıcıdan ek bilgi alırsa, bu durum artık bir sorun oluşturmaz. Sağlayıcı taciri işlemlerin durumları hakkında bilgilendirir. Böylece dükkan sahibi, paranın gönderilip gönderilmediğini hep bildirecektir.

E-ticaret Sitelerinde Kredi kartı Ödeme Sistemleri: Güvenli Form

Ödemelerinizi gerçekleştirmenin hızlı ve güvenli bir yoluna ihtiyacınız varsa, orada sizi bekleyen hazır bir çözüm var. Bir ödeme sağlayıcı tarafından oluşturulan ve bir ödeme sağlayıcı tarafından barındırılan bir form ile basit ve güvenli bir ödeme.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
E-ticaret Sitelerinde Kredi kartı Ödeme Sistemleri: Güvenli Form konusunda daha fazla bilgi için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

E-ticaret Sitelerinde Kredi kartı Ödeme Sistemleri: Güvenli Form yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek