Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Doktor Yazılımları

Doktor Yazılımları

Binlerce uygulamanın yazılımlarını, verilerini ve güvenliğini buluta taşıması şaşılacak bir şey değil. Anketlere göre, sağlık kuruluşlarının %86’sı zaten bulut hizmetlerini kullandığını ve %67’sinde hizmet olarak yazılımsal (SaaS) uygulamaları kullandıklarını söylüyor. Peki neden siz Doktor Yazılımları kullanarak daha verimli ve düzenli çalışmayasınız?

Rapor, Doktor Yazılımları bulut teknolojisinin medikal sektördeki en yaygın üç kullanım şekli olduğunu göstermektedir:

  • Klinik uygulamaların ve verilerin barındırılması
  • Sağlık bilgi alışverişi
  • Yedekleme ve veri kurtarma

Doktor Yazılımları bulutta uygulama yönetiminden faturalama, e-reçete yazımı ve EHR’ye kadar birçok farklı uygulama vardır. Bazı durumlarda, bir satıcı bunlardan birkaçını içeren bir bulut tabanlı paketi bile sunabilir.

Ama neden Doktor Yazılımları ile buluta geçmelisiniz? Neden kendi sunucunuza bir şeyler yüklemiyorsunuz ve şirket içinde yönetemiyor musunuz? SaaS aracılığıyla sağlık bakımının sayısız yararlarını kaçıracağınız için.

  1. En Küçük Boyutlandırılmış Başlangıç ​​Maliyeti:  Doktor Yazılımları uygulamaya bağlı olarak değişiklik gösterse de, çoğu bulut yazılımı bir abonelik temelinde lisanslanır, yani kalıcı bir lisans için binlerce lira ödemek yerine, aylık erişim için bir ücret ödersiniz – dolayısıyla ” Hizmet olarak yazılım. “Bulut uygulamaları uzaktan barındırıldığından, fiziksel sunucu gereksinimleri yok, bu da uygulama daha hızlı ve daha az maliyet gerektiriyor demektir.
  2. Hareketlilik ve İşbirliğini Arttırma: Doktor Yazılımları bulut uygulamalarına fiziksel bir sabit sürücüye yazılım yüklemek  yerine, genellikle bir web portalı üzerinden giriş yaparak erişebilirsiniz. Bu doktorlar, personel ve bazı durumlarda hastalar, istedikleri bilgiye herhangi bir yerden ve cihazdan erişebilirler. Doktor Yazılımları, ofisteyken, seyahat ederken veya bir ev ziyaretinde bulunsunlar olsun, hasta ve prosedür verileri ile bağlantıda kalarak bakımın sürekliliğini sağlamanıza yardımcı olur. İletişim konusunda özellikle mobil erişim önemlidi
  3. Verilere Gerçek Zamanlı Erişim:  Sunucu tabanlı EHR’ler ve kurum içi diğer tıbbi sistemler, verileri güncel tutmak için çok sayıda manuel senkronizasyon, yükleme ve yedekleme gerektirir. Öte yandan bulut barındıran bir sistem, verilerinizin tümünün gerçek zamanlı olarak her cihazda senkronize kalmasını sağlar. Doktor Yazılımları ile hastalarınız için ciddi klinik sonuçları etkileyen kararlar alırken, doğru veriler elzem bir önemdedir. Günde bir kez güncellenen bir çevrimdışı elektronik tabloya veya bir sisteme güvenmeyin.
  4. Dışarıdan Verilen BT Bakımı:  Doktor Yazılımları bulut tabanlı bir uygulamaya abone olduğunuzda, satıcı genelde hata giderme, güncelleme, düzeltme ekleri ve güvenlik de dahil olmak üzere tüm BT bakımlarını yönetmeyi kabul eder. Bu, sınırlı (veya hiç) BT kaynağı olan daha küçük bir uygulama için büyük bir fark yaratabilir. Bu zamandan kazandırır, paradan tasarruf sağlar, personelinizin bakım sağlamaya ve hastanın deneyimini geliştirmeye odaklanmasını sağlar.
  5. Ölçeklenebilirlik: Gelecekte uygulamanızın büyümesini beklerseniz  (hasta nüfusu arttıkça, personeliniz daha fazla, daha büyük bir ödeme ağı vb.), ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre genişleyebilecek bir ürün seçmeniz önemlidir. SaaS ürünlerinin çoğu, etkinleştirilen işlevsellik düzeyine ve belirtilen kullanıcı sayısına bağlı olarak fiyatlandırılır (tıbbi çözümler için dil “sağlayıcı başına” olabilir). Bunun anlamı, önümüzdeki sene ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek veya olmayacak bir ürüne kendinizi kilitlemek için binlerce dolar harcamak yerine, erişim ve özellik seviyenizi gerektiği gibi ayarlayabilirsiniz.

Dürüst olmamız gerekirse bu makaleyi okuyorsanız, muhtemelen zaten Doktor Yazılımları bulut tabanlı yazılımlara geçiş düşünüyorsunuz demektir. Ancak, mevcut çözümünüze çok şey yatırmış olabilirsiniz, bu yüzden kararı hafife almayın: gerekli paydaşları bir araya getirin ve işletim giderlerinden sonra her bulut çözümünün uygulamanızı her ay ne kadar tasarruf edebileceğini hesaplayın. Ayrıca, veri taşıma için geçerli sağlık verilerinizi yeni sisteme taşımak için bir plana ihtiyacınız olacak.

Doktor Yazılımları Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle web tabanlı yazılım konusunda yardımcı olabiliriz. Doktor Yazılımları için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik yazılım ekibimizle birlikte projenizi hayata geçirebilirsiniz.

Doktor Yazılımları yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz.

About Author

WMwcZ9zI1x

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir