Logo

Dernek Web Tasarım


paylaş
Dernek Web Tasarım

Web sitesi derneklerin vazgeçilmezleri arasındadır. Derneklerin çalışmalarını duyurması, yeni üye kazanması, etkilin planlarını paylaşması, üyeleriyle birebir iletişim kurabilmesi için Dernek Web Tasarım çalışmasına ihtiyacı vardır. Dernek Web Tasarım çalışması olan firmalar ve dernekler insanlara güven vermektedir.  Web siteleri birer prestij göstergesi haline gelmiştir.

Dernek Web Tasarım çalışmasıyla derneğinizin kurumsal tarafını ortaya çıkaracak şekilde tasarlanması gerekir. Dernek Web Tasarım çalışmasıyla daha kurum aşamasındayken SEO kurallarına uygun olarak yapılmalıdır. Dernek yöneticileri derneklerine verdikleri özeni web sitelerine de göstermeliler. Dernek Web Tasarım çalışmasıyla siteler basit, sade ama bir o kadar da derneğin faaliyetlerini yansıtacak şekilde tasarlanmalıdır. İnternet günümüzde insanların ilk başvuru kaynağı haline gelmiştir. Derneğin iletişim bilgilerine ulaşmak isteyen kişi ilk olarak Google arama motoruna girerek derneğinizi aratacaktır. Hayvanları seven ve bir hayvan sever derneğine üye olmak isteyen kişi Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarına girerek hayvan sever dernek isimlerini aratacak ve web sitesini inceleyerek üye olup olmamaya karar verecektir. Bunun yanı sıra bir yardımsever derneğe para bağışında bulunmak isteyecek. Güvenilir bir dernek aramak için Google arama motorunda çevresindeki dernekleri aratacaktır. Sizin derneğinizin web sitesi tasarımı kötü olduğunda daha baştan hayırsever kişinin güveni zedelenmiş olacaktır.

Dernek Web Tasarım çalışması sonucunda Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında üst sıralarda çıksın istiyorsanız dernek web sitenize güncel yazılar eklemelisiniz. Web siteniz tasarım aşamasındayken Web sitenize bir blog ekletebilirsiniz. Bloğunuza derneğinizin faaliyetleri, gelecekteki planları, derneğinizin kuruluş amacıyla ilgili güncel yazılar yazabilirsiniz. Bu çalışmalara SEO çalışması denmektedir. SEO çalışmalarının en değerlisi web sitenize organik hit çekmektir. Web sitenize her gün 3-4 saat ayırarak güncel, özgün ve ilgi çekici içerikler girmelisiniz. Dernek Web Tasarım internet sitenizdeki içerik de çok önemlidir. Yazdığınız yazıları Twitter, Facebook, Instagram gibi paylaşım sitelerinde paylaşarak yazılarınızın daha kısa zamanda duyulmasını sağlarsınız.  Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarındaki sıralamanız hiçbir ücret ödemeden bu şekilde yükselmeye başlayacaktır. Zamanla Google’da birinci sırada çıkabilirsiniz böylece insanlar internette dernek kelimesini arattığında ilk siz çıkmış olursunuz.

SEO çalışmalarına bu kadar zaman ayıramam diyorsanız bir SEO firmasıyla anlaşıp çalışmaları yaptırabilirsiniz. Google, Yandex gibi arama motorlarına reklam verebilir, Google AdWords sayesinde web sitenize giren ziyaretçi sayısını %100 arttırabilirsiniz. Derneğinizin kuruluş amacına uygun web sitelerine ve forumlara da reklam vererek web sitenizin duyulmasını sağlayabilirsiniz.

Dernek Web Tasarım için nasıl yardım edebiliriz?

Bir ajans olarak Medanis Bilişim, açık bir şekilde ticari işler yapıyor ancak biz, çevrimiçi potansiyellerini en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olmak için Dernek Web Tasarım projeleri üzerinde çalışmada uzmanlaşmayı da seçtik. Teknoloji için gerçek bir tutku ve odaklanmaya sahibiz, ancak dernekler, sivil toplum kuruluşları, yardım kuruluşları ve üçüncü sektör kuruluşlarıyla çalışmak gerçekten bizi mutlu ediyor.

  • Temel olarak, Dernek Web Tasarım, STK web sitelerinin basit ticari projelerden farklı olduğunu anlıyoruz çünkü Dernek Web Tasarım, bireysel yararlanıcılardan, hepsinin çok farklı ihtiyaç ve hedeflere sahip üst düzey devlet görevlilerine kadar geniş bir yelpazede paydaşlara sahiptir.


  • Bir Dernek Web Tasarım tasarlamak, örneğin basit bağış tabanlı hayır web sitesinden çok daha karmaşıktır. Savunma odaklı kuruluşlar, farklı paydaş gruplarını, ihtiyaçlarını ve bunların her biri ile en iyi nasıl etkileşime geçebileceklerini düşünmeye vakit ayırmanın web sitenizin ziyaretçilerinizle uygun bir şekilde etkileşimde bulunmasını sağlamak için kritik olan daha ince bir yaklaşım gerektirebilir.


  • Dernekler için devam etmekte olan bir sorun, bilgiye, araştırmaya ve görüşe kolay erişilebilir ve sezgisel bir tarzda dağıtıp anahtar paydaşlarla iletişim kurmak için web sitelerini nasıl kullanacaklarıdır.  Medanis Bilişim, sivil toplum kuruluşlarının daha iyi çevrimiçi iletişim kurmasına, web sitesi içeriğini ve mesajları rafine etmesine yardımcı olan ve bunu çizelgeler ve bilgi grafikleri kullanarak geliştiren uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir.


  • Bir organizasyon olarak, sonuçlarınızı ve kazanımlarınızı göstermek çoğu zaman sizin ve paydaşlarınız için anahtardır, ancak web sitenizde her zaman göstermek ve sayısallaştırmak kolay değildir. Derneklerin başkalarıyla yapılan işbirlikleri, daha soyut istatistikler ve uzun zaman ölçekleri veya geniş coğrafi alanlara yayılmış etkilerle karakterize olması nedeniyle ölçüm alanınızdaki başarıların 'satış sayısı' veya 'ziyaretçi sayısı kadar basit olmadığını anlıyoruz. Ölçmek o kadar kolay değildir. Dernekler için web siteleri tasarlayan uzun yıllara dayanan deneyim, bize yalnızca etkinliğinizi çevrimiçi olarak iletmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda etkinliğini ölçmek için gereken deneyimi sağlar.


  • Birçok dernek, yardım kuruluşu ve 3. sektör kuruluşunun bütçesi sınırlıdır ve bu nedenle müşterilerimizin web siteleri için açık kaynaklı CMS platformları kullanmada uzmanız.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Dernek Web Tasarım yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Etiketler: sivil toplum kuruluşu web tasarım dernek web tasarımı web tasarım dernek dernek web tasarım

paylaş

İlgili YazılarYorumlar