Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Daha Fazla Görüntüleme İçin Facebook Videolarınızı Optimize Edin

Daha Fazla Görüntüleme İçin Facebook Videolarınızı Optimize Edin

Facebook’ta en çok dikkat çeken ve paylaşılan içeriğinin videolar olduğunu söylediğimizde sanırız şaşırmazsınız. Mark Zuckerberg, videoyu ” mobil cihazlarla aynı sınıfta mega bir trend olarak görüyorum” dedi. Ancak çok fazla videonun paylaşıldığı Facebook’ta daha fazla tıklama ve beğenilme almak için Daha Fazla Görüntüleme İçin Facebook Videolarınızı Optimize Edin. Çünkü insanların çoğu Facebook’a akıllı cihazlarından giriş yapıyor.

Bu video mega trendi, mobil cihazlarla çok iç içe geçmiş durumda. Sonuçta, Facebook kullanıcılarının % 90’ı siteye mobil aracılığıyla erişiyor. Başarılı bir Facebook pazarlama stratejisi, bu nedenle, yalnızca düzenli olarak video içermekle kalmamakla birlikte, mobil izleme için optimize edilmiş videoyu da düşünmelidir.

Daha Fazla Görüntüleme İçin Facebook Videolarınızı Optimize Edin için beş kolay yol.

1. RIP Geniş Ekran

Facebook Ad Manager’da Facebook’un kendisi ” mobil cihazlara özgü ” bir format kullanmanızı önerirler . Bu, dikey veya kare video formatı anlamına gelir. Peki neden? Çünkü hiç kimse, cep telefonunda bir video izlemek için telefonlarını yatay olarak çevirmekten hoşlanmaz. Bu müşterilerinizi bilgisayarlarının başında değilken kaybedebileceğiniz anlamına gelir.

Jane Goodall Enstitüsü, aynı video reklamın kare ve manzara sürümlerini oluşturdu ve aynı kitleyle paylaşmayı hedefledi. Sonuçlar oldukça şaşırtıcıydı – kare video 2x sevildi, 3x paylaşım aldı. Bu şaşırtıcı görünebilir, ancak kare, mobil haber yayınında manzara görüntüsünden % 78 daha fazla ekran alanı kaplar.

2. Ses kapalı görüntüleme

Facebook videoları otomatik olarak sessiz olarak çalınır. Facebook videolarının % 85’i ses kapalıyken görüntüleniyor. Bu nedenle, videonuz sessizken de çalışmalıdır.

Ses yokken videolarınızı izleyin. Hala mantıklı mı? Değilse, ek bağlam için videolarınıza metin ekleyin (ilgi çekici görüntülerin üstüne videonuzun başında ekleyin metin eklerseniz bonus puanları).

WV Skydivers, videolarını başlatmak zorunda kaldıkları müthiş video klibine değil, içeriği tanıtmak ve eklemek için metin ekleyen bir videonun mükemmel bir örneğidir. Bu videonun kare şeklinde nasıl performans göstereceğini görmek isterdik, ancak geniş ekranda bile mükemmel sonuçlar verdi. Yaklaşık 110 $ tutarındaki reklam harcamasıyla 140’dan fazla yeni müşteri rezervasyonu yaptılar.

3. Metin okunabilirliği

Artık videonuzda bir metniniz var, böylece ses kapalı, otomatik oynatma ortamında çalışıyor, söz konusu metnin küçük ekranda okunabilir olduğundan emin olun. Pazarlama video içeriğinizi bir mobil cihazda önizleyin.

Videonuzda güzel bir masaüstünde mükemmel bir şekilde okunan metin, telefonda okunamaz. Metninizi okumak için gözlüğünüzü takmanız gerekiyorsa, belki de videonun kopyasını daha kısa tutarak metin boyutunun daha büyük olabileceğini düşünün.

4. Kısalık önemlidir

Ocak ayında Facebook, daha uzun videoların daha yaygın biçimde sergileneceğini söyledi. Ancak burada büyük bir uyarı var. Algoritma, bu videolar mükemmel bir tamamlanma oranına sahip olduğunda, daha uzun videoları daha kolay ortaya çıkaracaktır. Bu, Facebook’un videonun mükemmel olduğunu ve daha fazla kişinin görmesi gerektiğini gösteren bir göstergedir.

5. Video başına bir hikaye

Başarılı bir Facebook stratejisi düzenli video kayıtlarına ihtiyaç duyuyor ve daha önce de belirttiğimiz gibi, bu videolar ideal olarak çok uzun olmamalıdır. Bunu başarmanın bir yolu, video başına bir hikayeye yapışmaktır.

İnsanlar öyküler üzerine takılıyor ve hikayeleri paylaşmayı severler. Bu, insanların Facebook’ta tüketmek üzere gelip biçimi. Video öykü anlatımı büyük, ezici bir görev gibi görünebilir, ancak başarılı bir hikaye oldukça basit olabilir.

 

Sonuç

Sosyal medyada öne çıkan şey, mobil haber yayınında “ön plana çıkmak” anlamına geliyor. Bu ipuçlarını uyguladığınızda küçük mobil ekranlarda çalışan video ile harika hikayeler anlatmaya ve Facebook’ta başarı elde etmeye hazırsınız demektir.

Sizin için uygun bir seçenek ve tarz bulduğunuzda, düzenli olarak video ile iletişim kurmak, herhangi bir sesle Facebook pazarlama stratejisi için neredeyse gereklidir. Bu ipuçları, bu videoları oluştururken harcadığınız çabanın markanız için en fazla etkiye sahip olmasını sağlar.

 

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Daha Fazla Görüntüleme İçin Facebook Videolarınızı Optimize Edin yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

 

About Author

Medanis Destek