Logo

CRM Yazılımı


paylaş
CRM Yazılımı

Müşterilerle ilişki kurma ve bunları sürdürme, herhangi bir işletmenin en önemli özelliklerinden biridir. Olumlu ilişkiler olmaksızın, herhangi bir endüstride başarılı olmak zordur ve uzun vadeli başarı tehlikeye atılabilir. Bu nedenle, bir müşteri ilişkileri yönetimi yani CRM Yazılımı operasyonlarınıza uygulamak çok avantajlıdır.

Bu teknolojinin nasıl işlediğiyle ilgili temel bilgileri, CRM Yazılımı avantajları ve bir CRM platformu seçmek için bazı yönergeleri okuyabilirsiniz:

İşlev

CRM Yazılımı birincil amacı, müşteri etkileşimlerinin tüm önemli alanlarını düzene sokmaktır. Bu, kişileri yönetmeyi, randevuları ayarlamayı, bir pazarlama kampanyasını izlemeyi, müşteri hizmetini ele almayı ve çok sayıda diğer görevi içerebilir.

CRM Yazılımı, işletme sahiplerine kapsamlı bir operasyon noktası sunmak için bir kontrol paneli, analiz ve raporlama araçları kullanmaktadır. Modelleri tespit ederek ve eğilimleri belirleyerek, bu size müşteri katılımını daha fazla kontrol etmenizi sağlar, böylece işletmeniz daha verimli çalışabilir.

Görev Takibi

Günün iş dünyasında son tarihleri ​​karşılamak çok önemlidir. Planlanan randevular ve önemli görevler gibi bilgileri girerek, projenin tamamlanması için varsayımlar gerekiyor. Birçok platform, yaklaşmakta olan görevler ve son başvuru tarihleri ​​hakkında sizi bilgilendirmek için bu verilerin bir takvimle senkronize edilmesine izin verir.

Örneğin, değerli bir yol gösterici olarak planlanmış bir satış görüşmeniz varsa, CRM Yazılımı önceden bir e-posta gönderebilir ve böylece çağrıyı almayı unutmayın. Bir müşterinin yaklaşan bir doğum günü olduğunda, siz veya bir satış temsilcisine bildirim gönderilir, böylece doğum günün kutlu olsun derhal gönderirsiniz. Sonuç olarak, müşterileri daha değerli hissetmelerini ve daha derin ilişkiler kurmalarını sağlayabilirsiniz.

Bu şekilde her bir müşterinin ihtiyaç duyduğu dikkati almasını ve hiçbir şeyin unutulmaması sağlanırken tüm görevlerinizi takas edebilirsiniz.

Satış Temsilciliği Yönetimi

Satış temsilcileri ekibini bir araya getirdiyseniz, ilerlemeleriyle ilgili sekmeleri tutmak ve satış yollarını geliştirme ve satışları kapatmada ne kadar etkili olduklarını bilmek önemlidir. Bu tür yazılımları kullanmak, ortalama kurşun temas süreleri, görev tamamlama süresi ve dönüşüm oranı gibi bilgileri de içeren her takım üyesinin satış istatistiklerine bir göz atmanızı sağlayacaktır. Bu şekilde, en iyi performans gösterenleri ödüllendirebilir ve ekstra yardıma ihtiyacı olan kişileri koçluk yapabilirsiniz.

Satış departmanı zaman içinde, satışların en yükseğe çıkarıldığı iyi yağlanmış bir makine gibi çalışmalıdır.

Artan Organizasyon

Yüzlerce, hatta binlerce müşteriyle uğraşırken, dağınık ve tahrip olmak kolaydır. Neyse ki, doğru CRM Yazılımı, müşteri bilgilerini düzenli ve erişilebilir tutmak için basit ve sezgisel kılar. Bir kişi listesi oluşturarak, müşteri e-postası, telefon, satın alma geçmişi ve doğum gününüz gibi zengin bir bilgiye hızlıca erişmenizi sağlar.

Bir arama gerçekleştirdiğinizde, bu bilgilere genel bir bakış sunulur; böylece, kağıt klasörlerde arama yapmak veya eski olmayan diğer teknikleri kullanmak zorunda kalmadan, ihtiyaç duyduğunuz bilgileri çıkarabilirsiniz. Pek çok platform meta verileri içerdiğinden, son derece özelden çok geniş terimlerle arama yapabilirsiniz.

Bu, belirli bir terim yerine genel anahtar kelimeler girerek ihtiyacınız olan müşteriyi bulabildiğiniz için faydalıdır.

Satış Olanaklarında Artış

Müşteriler hakkında bilgi biriktikçe, kendilerini daha çok fırsatta sunmak yaygın bir durumdur. Örneğin, belirli bir müşterinin satın alma kalıplarını takip etmek, en çok ilgilendiği şeyleri açıklığa kavuşturacaktır.

Benzeşik yeni bir ürün başlattığınızda, bu müşteriye başvurarak bir şey bildirebilirsiniz. Sonuç olarak, bu yeni müşterilere sürekli reklam vermek zorunda kalmadan satışları artırmayı mümkün kılmaktadır.

Mevcut bir müşteri tabanından yararlanarak müşterileri mutlu tutarken tekrar satış yapabilirsiniz.

Geliştirilmiş Sosyal Medya Pazarlaması

Çoğu platformun sunduğu bir diğer özellik, Facebook, LinkedIn, Twitter ve Pinterest gibi sosyal medya ağlarıyla entegrasyon kabiliyetidir. İşletmelere, sosyal medya kampanyalarının tüm yönlerini izleyebilmeleri için bu, önemli avantajlara sahip olabilir. Örneğin, işletme sahipleri hangi ağların en fazla trafikte olduğunu, takipçilerin markaları ve genel müşteri deneyimi hakkında ne söylediğini belirleyebilir. Eğilimler ortaya çıktıkça, çabalarınızdan en iyi şekilde yararlanmanız ve markanızın internetteki varlığını artırmanız için ayarlamalar yapılabilir.

CRM Yazılımı faydalarını bildiğimize göre, işiniz için ideal ürünü nasıl bulacağınız hakkında konuşalım.

Ölçeklenebilirlik

Acil ihtiyaçların yanı sıra, uzun vadeli ihtiyaçları göz önüne alarak gelecekteki büyümeyi de hesaba katmak önemlidir. Bu nedenle, yeterince ölçeklenebilir olan yazılım çok kritiktir. İdeal olarak, bir platform, artan veri depolama kapasitesini ve daha fazla kişinin kazanılmasını sağlayacak şekilde Bulut tabanlı CRM Yazılımı olacaktır. Ayrıca, gerektiğinde yükseltmeleri uygun bir şekilde satın alma seçeneği de olacaktır.

Aksi takdirde, sınırlı bir ölçeklenebilirliğe sahip bir satıcıyla uzun bir sözleşme yapmaya çalışmak çabalarınıza zararlı olabilir.

Mevcut Platformlarla Entegrasyon

İşletmelerin içine düştüğü bir konu, seçtikleri CRM Yazılımı, Outlook, Microsoft Excel ve Quickbooks gibi programlarla uyumlu olmadığı zamandır. Müşteri etkileşimlerini izlemek için hali hazırda mevcut bir altyapı biçiminiz varsa, görece kolaylıkla entegre olabilen bir yazılım bulmak akıllıca olacaktır. Bu, öğrenme eğrisinizi azaltacak ve yazılımı hızlı bir şekilde kullanmanıza yardımcı olacaktır.

Aksi takdirde, entegrasyon süreci zorlu olabilir.

Mobil Yetenekler

Modern iş dünyasında, akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazlar birçok işletme için norm haline gelmiştir. Yerden bağımsız olarak görevleri tamamlamak ve projelerde güncel kalmak için mümkün olmaktadırlar. İşletmeniz herhangi bir mobil teknoloji kullanıyorsa, bu cihazlarda erişilebilen CRM Yazılımı bakmanız gerekir.

Bu, tüm ekip üyelerinin verimliliklerini artırmasına ve yolda bir şeyler yapılmasına yardımcı olmalıdır.

Destek sistemi

Teknoloji meraklısı iseniz bile, bir CRM Yazılımı tüm bileşenlerini ve özelliklerini bulmak her zaman kolay değildir. Sonuç olarak, teknisyenlere kolay erişime sahip kapsamlı bir destek sistemi geçiş sırasında ve sonrasında çok fazla baş ağrısından sizi kurtarabilir. Bu, sorunları çözmek için telefon desteği, çevrimiçi sohbet ve e-posta yazışmaları içerebilir.

İş saatlerinin düzenli saatlerinde 9 ila 5 arası destek olsa da,  ​​acil durumlarda haftanın 7 günü 24 saat boyunca destek alınması en iyisidir.

istikrar

Son olarak, seçtiğiniz satıcının kaliteli bir ürün ve profesyonel hizmet sunması için olumlu bir üne sahip olması gerekir. Bu, gemi atlamak ve gelecekte başka bir CRM Yazılımı sağlayıcısı bulmak zorunda kalma olasılığını azaltacaktır. Genel anlamda, ne kadar uzun sürdükleri işte o kadar iyi olur.

CRM Yazılımı çalışmanıza Medanis Bilişim AŞ olarak tecrübe ve profesyonellikle yardımcı olabiliriz. CRM Yazılımı için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik yazılım ekibimizle birlikte projenizi hayata geçirebilirsiniz.

CRM Yazılımı yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz.

Etiketler: crm yazılımı crm yazılım crm yazılımları

paylaş

İlgili YazılarYorumlar