Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
C2C Yazılım

C2C Yazılım

Tüketiciden tüketiciye alışveriş anlamına gelen C2C Yazılım yeni e-ticaret terimlerden birisi. Sizin yapmanız gereken bir platform alışveriş sitesi kurmak. İlk etapta insanlara tanıtmak. Gerisi kendiliğinden gelecektir. C2C Yazılım sisteminde insanlar alışveriş sitesine üye olarak kendilerine bir hesap açarlar. İkinci el ürünlerini, kendi ürettikleri şeyleri veya kar etmek istedikleri herhangi bir ürünü aracı alışveriş sitesi üzerinden satarlar.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

C2C Yazılım sisteminde sizin yapmanız gereken promosyonları belirlemek, ana sayfada görünecek ürünlerin düzenlemesini yapmak ve kredi kartı ödemelerinde kolaylık, kampanya vb. teknik konuları halletmekten ibaret. Bir ürün satmak, kargolamak, ürünü alanlarla ilgilenmek, fatura hazırlamak zorunda değilsiniz. Bunları siteniz üzerinden satış yapan firmalar ya da bireysel müşteriler gerçekleştirecek.

C2C Yazılım sisteminde ürünü satan kişiler ve alan kişiler birbirini görmediği için sıfır risk ön planda tutulmalıdır. Sıfır risk şöyle sağlanır: Ürünü alan kişi parayı kredi kartı veya havale yoluyla öder, ödeme otomatik olarak web siteye yapılır ürünü satan kişiye değil, satıcı ürünü kargolar, alıcı kargoyu alıp inceler ve ürünü aldığını onaylar, para yaklaşık %10 komisyon kesiminden sonra satıcıya aktarılır. Şöyle düşünelim C2C Yazılım sisteminde web sitenizde birisi 100 TL’ye ürün satınca 10 TL komisyon olarak size kalıyor ürün satan kişinin hesabına 90 TL yatıyor.

C2C Yazılım sistemi gerçekten karlı bir sistem üstelik çok fazla yorulmanıza da gerek kalmıyor. Ancak burada önemli bazı noktalar var. Yukarıda değindiğim gibi satılan ürün başı komisyon alacağınız için web site trafiğiniz ne kadar artarsa kazancınız da artacaktır. Web site trafiği çok önemli. Web sitenizi ilk etapta iyi tanıtmanız da çok önemli. Ürün satacak kişiler sitenizi duyup gelmezse de hedefe ulaşamazsınız.

C2C Yazılım sisteminde başarılı olmanın yolu iyi bir web sitesinden geçer. Web sitenizin mutlaka C2C Yazılım sistemine özel olarak tasarlanmış olması gerek. Web siteniz özgün olursa Google arama motoru tarafından kısa zamanda tanınarak üst sıralara çıkacaksınız. Bunun dışında web sitenize eklenen bir wp_betawpposts bölümünde her gün düzenli olarak özgün yazılar yayınlayıp bunları Facebook, Twitter, İnstagram gibi sitelerde paylaşarak site trafiğinizi arttırmış olursunuz.

Web sitenizin özel tasarım olması insanlara güven verecek ve sizi kurumsal bir firma olarak görecekler. Alışveriş sitelerinde güven her zaman birinci sıradadır. İnsanlar güvenmedikleri yerlerde kredi kartı bilgilerini girmek istemeyebilir ve ürün almak istemeyebilir. Bu yüzden sitenizin kurulum ve tasarım aşaması gerçekten çok önemli. Web siteniz yayına alındıktan sonra kısa zamanda Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında üst sıralarda çıksın istiyorsanız Google AdWords reklamları kullanabilirsiniz.

Firmamız C2C Yazılım çalışmalarında ve AdWords konusunda deneyimli elemanlarıyla sizlere yardımcı olacaktır.

1. Satış Büyümesi / Müşteri Tutma

Yukarıda belirtildiği üzere, C2C Yazılım genel satışların bir parçası olarak yükselmeye devam edecektir. Müşteriler sorumlu ve satın alma alışkanlıkları bu geçişi sağlamaya yardımcı oluyor. Satın almak için her zamankinden daha fazla seçenek olsa da, mağazaların potansiyel müşterileriyle etkileşim kurabilmeleri ve mevcut müşterilerle ilişkileri sürdürmeleri için mağazaların kararlı ve odaklı bir dijital varlığı olması önemlidir. Kesin olarak bildiğimiz bir şey: Mağazanızdaki envanter çevrimiçi değilse, çevrimiçi satış olmayacağından emin olabilirsiniz.

2. Arama ile Trafiği Sürüş

C2C Yazılım çevrimiçi perakendeciler, kullanıcılarla en alakalı olanı temel alarak arama motorlarında sıralanır, ancak artık Google’ın ilk sayfasına gelmek için bu yeterli değildir. Araştırma, yüksek katılımlı sonuçlar için artan etkileşim ve düşük çıkma oranlarını gösterdiğinden, sayfanız rakiplerinizden daha üst sıraya dizilmelidir. Şans eseri, sektörümüz, birçok müşterinin okullara özgü öğeler için alışveriş yaptığı ve bu nedenle mağazalara rakiplerinden önce arama sonuçlarında rütbeli bir sıralama yapma şansı veren benzersizdir. Arama motorlarının zengin içeriği vardır; bu nedenle, ürün listelemelerinizin aramada yüksek sıralamaya girebilmek için yüksek kaliteli görüntüler, başlıklar ve ürün açıklamaları ile eksiksiz olmasını sağlamak önemlidir.

Bin yıllık alışkanlıkları, online araştırma ve satın alma konusundaki yaygınlık ve tercih sebebi ile, tüketici yönelimli endüstrilerin çoğunun önemli bir bölümünü yönlendirmektedir. Bu segment, insanlar sitenize yaptıkları ilk ziyarette genellikle satın almaz. Müşterilerinin satın alma yolculuğunu anlayan mağazalar, tüm aşamaları boyunca müşterileri ile etkileşimde bulunmak için dijital varlıklarını kullanmaktadır.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

C2C Yazılım yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek

Önceki Yazı

Sonraki Yazı