Logo

C2C Site


paylaş
C2C Site

C2C Site müşteriden müşteriye satış imkanı sunan Ebay tarafından 1995 yılında uygulamaya başlanmıştır. C2C Site ülkemizde ilk olarak 2000 yılında gittigidiyor daha sonra da N11, sanalpazar, pttavm, sahibinden ve letgo gibi web siteleri tarafından uygulanmaktadır. C2C Site mantığında siz bir alışveriş merkezi kurarsınız. İnsanlar sizin dükkanlarınızı kiralar ve satılan her üründen belli bir komisyon alırsınız.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

C2C Site paket fiyatlarımızı incelemek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

C2C Site tasarımınızın kaliteli olması çok önemli. Artık insanlar web sitesinin güzel ya da kötü olmasına göre firmalar hakkında fikir yürütüyorlar. Web siteniz sizin prestijiniz. Web sitenizin kaliteli tasarlanması sizi kurumsal bir firma olarak gösterecektir. İnsanlar size güven duyacak ve rahatlıkla alışveriş yapacaklardır. C2C Site tasarımında ayrıca son teknolojilerin kullanılması önemlidir. Web sitenizin Google arama motorunda üst sıralarda çıkması sizin için büyük bir avantaj. Son teknolojiler kullanılarak tasarlanan siteler Google arama motoru tarafından çok sevilir ve Google'da üst sıralara çıkarsınız.

C2C Site tasarımında örneğin responsive tasarım kullanabilirsiniz. Responsive tasarım sayesinde web siteniz ayrı bir mobil siteye gerek kalmadan telefonda, tablette ve bilgisayarda açılacaktır.

C2C Site güvenliği açısından sıfır risk göz önünde bulundurulur. Sıfır risk sayesinde müşteri de satıcı da en  az riskle alışveriş yapar. Müşteri ürünü aldıktan sonra parayı öder. Para web sitesinin hesabında bekletilir. Müşteri kargoyu alıp ürünü onayladığı an para komisyon tutarı kesilerek satıcıya aktarılır. Komisyon tutarı yaklaşık %10'dur. C2C Site üyesi satıcı 100 TL'ye bir ürün sattığında 10 TL web sitesine 90 TL'de satıcıya kalır. Ayrıca listelenen her ürün içinde belli bir ücret alırsınız. Satılan her üründen komisyon alırsınız.

Web sitenize giren kişi sayısı komisyon açısından çok önemlidir. C2C Site reklam çalışmaları mutlaka profesyonel bir ekip tarafından yapılmalıdır. Profesyonel ekipten kastımız Google AdWords'ten yetkili sertifikası olan firmalarla çalışmanız. Firmamız sertifikalı ekibiyle Google AdWords reklamları da istediğiniz çözümleri size sunacaktır. Az parayla daha çok kişiye ulaşmanızı sağlayabiliriz. Eğitimsiz kişiler anahtar sözcük seçimini veya reklam bölge seçimi gibi seçimleri yanlış yapabilirler. En ufak bir hatada reklam bütçeniz boşa harcanmış olur. Reklamınız sizin kriterlerinize uygun müşteri potansiyeline gösterilmemiş olabilir. Bu yüzden profesyonel bir ekiple çalışmak en iyisi olacaktır.

Yazılım gerçekten esnektir ve hem alıcı taraftan hem de yönetici panelinden tüm işlevlere erişmek için gelişmiş ve sofistike özellikler barındırmaktadır. Ancak küçük ve orta boy şirketler için en esnek e-ticaret çözümü olduğunu açıkladı. Kendi çevrimiçi mağazanızı oluşturmak ve yönetmek için insanları davet ediyoruz. Buna ek olarak, açık kaynak kodlu bir çözümdür ve doğrudan resmi web sitesinden ücretsiz indirebilir ve kurabilir.

Opencart Yönetimi

C2C Site Yazılımı indirdikten sonra, şu anda birden fazla dilde bulunan bir yükleme sihirbazının yardımı ile çalıştırmanız gerekebilir. Aynı zamanda, kendi çevrimiçi mağazasını yönetirken kullanıcının yardım talep edebileceği ve sorunları hızlı bir şekilde düzeltebileceği aktif bir topluluğa sahiptir. Ayrıca sayfanın düzenini tercihlerimize uyacak şekilde özelleştirebilirler.

E-ticaret çözümü, web dolaşım şirketiyle ürünün performansını test edebilecek veya kurmayı kolaylaştıran PHP, MySQL ve bilgisayar dillerine dayalıdır. Program osCommerce çerçevesi üzerine kurulu ancak daha fazla imkan sunuyor, daha az sistem kaynağı tüketiyor ve kolay kullanımlı bir seçeneğe sahip. Bazı BT uzmanları osCommerce'ın mini versiyonu olarak kabul ediyor. Bu küçük ve orta boy E-ticaret web sitesi için bir çözüm olmasına rağmen çevrimiçi mağazanız için özelleştirilebilir şablonlar indirip yüklemek mümkündür. Web sitenize farklı bir görünüm vermek için kullanılabilecek çeşitli eklentiler bulunmaktadır. Ayrıca, eğer çevrimiçi olarak küçük bir araştırma yaparsanız, Opencart tabanlı bazı güzel web sitelerini referans olarak görebilirsiniz.

Ürün Yönetimi

C2C Site için ürün yönetimi söz konusu olduğunda, ürünleri kategorilere göre düzenlemek mümkündür ve açık kaynaklı bir yazılım olmasına rağmen kodun mükemmel olanaklarla düzenlenmesi de mümkündür. Bu sayede, alıcıların doğru bilgiye sahip ürünleri seçmelerine yardımcı olmak için çeşitli özellikler ve iyi bir fotoğraf galerisi ekleyebilirsiniz. Kısacası, kendi e-ticaretinize başlamak ve kendi çevrimiçi mağazasını kurmak ve yönetmek istiyorsanız, bu iyi bir seçimdir.

Etiketler: c2c full site c2c site fiyatları c2c iş modeli c2c e-ticaret paketi c2c e-ticaret c2c site

paylaş

İlgili YazılarYorumlar