Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
C2C Site Kurmak

C2C Site Kurmak

C2C Site Kurmak gün geçtikçe yaygınlaşmaya devam ediyor. Ebay tarafından ilk olarak ABD’de uygulanan e-ticaret yöntemi ülkemizde de gittigidiyor tarafından uygulanmıştır. C2C Site Kurmak hem web site sahibi hem de satıcılar için karlı bir iş olduğundan bu tarz web siteleri gittikçe yaygınlaşıyor.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

E-ticaret paket fiyatlarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Müşteriden müşteriye satış imkanı sunan C2C sistemi sayesinde ticaretle ilgisi olmayan kişiler de ürünlerini satabilir; evlerinin, arabalarının ilanlarını yayınlayabilirler. Bunun dışında firmalar da artık bu tarz siteleri kullanarak ürünlerini satmakta. C2C Site Kurmak aslında bir nevi alışveriş merkezi kurmaya benziyor. Alışveriş merkezinize gelerek insanlar dükkan kiralıyor ve sattıkları her üründen komisyon alıyorsunuz. Ayrıca listelenen her üründen belli bir ücret alıyorsunuz.

C2C Site Kurmak sıfır risk göz önünde bulundurarak yapılır. Sıfır riskte belli hem satıcı hem de müşteri güven altına alınmış olur. Müşteri web sitenize girerek alışveriş yapar parayı kredi kartı veya havale yoluyla öder. Para web sitesinin hesabında bekletilir. Müşteri kargosunu alıp ürünü onaylayınca para komisyon tutarı kesilerek satıcının hesabına aktarılır. Komisyon oranı yaklaşık %10’dur. Satıcı 100 TL’lik bir ürün satmışsa 10 TL siteye kalır 90 TL satıcıya aktarılır. Satılan her üründen komisyon alırsınız.

C2C Site Kurmak tasarımla bitmiyor. Tasarımdan sonra reklam çalışmalarına başlamanız gerekir. Reklam çalışmalarını profesyonel bir ekiple yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Google AdWords reklamları basit gibi görünse de yapacağınız yanlış bir seçim veya yanlış anahtar kelime kullanımı reklam bütçenizin boşa gitmesine neden olabilir. Google AdWords reklamları sayesinde web siteniz Google arama motorunda ve diğer sitelerde reklam vermiş olur. Günümüzde neredeyse herkesin Google arama motorunu kullandığını düşünürsek Google AdWords ile reklam vermek en doğrusu olacaktır.

Reklam çalışmaları dışında SEO çalışmaları da yapabilirsiniz. Web sitenize özgün yazılar ekleyerek bunları Facebook, Twitter, İnstagram gibi sitelerde paylaşabilirsiniz. Böylece yazılarınızı okumak için insanlar web sitenize gelecektir. Her gün 3-4 saatinizi ayırarak web sitenizi SEO çalışmalarıyla ücretsiz olarak Google arama motorunda ilk sıralara taşıyabilirsiniz.

Ödeme Yöntemlerinde Esneklik

İnternet, hem elektronik hem de geleneksel ödeme yöntemlerini sağlayarak mevcut tüm ödeme yöntemlerini birleştirebilir. Nakit ödemede, özellikle de banka kartı kredisi, bankamatik kartı veya banka havalesi ile veya PayPal ile ödeme yapılabilir. Yakında BitCoin gibi sanal paralarla bile ödeme yapabilirsiniz.

 

Ürün Aralığını Artırın

C2C Site Kurmak ile tek bir noktadan, ekrandan, neredeyse sonsuz sayıda tedarikçiye ve dolayısıyla mümkün olan en geniş ürün yelpazesine erişebilirsiniz. Bu, seçeneklerin gerçek zamanlı olarak karşılaştırılmasını ve zıt olmasını ve belirli ihtiyaçlara en uygun seçeneği sağlar.

Küresel bir Pazara Erişim

Daha ucuz ulaşım ve küreselleşme ve kıtalararası ticaretin yapılmasını sağladı. Artık e-ticaret, alıcılar ve satıcılar arasında muazzam derecede kolay iletişim kuruyor, sınırları aşıyor ve tek bir tıklama ile gerçekten küresel bir pazar haline geliyor.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

C2C Site Kurmak yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

WMwcZ9zI1x

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir