Logo

C2C İlan Sitesi


paylaş
C2C İlan Sitesi

C2C İlan Sitesi müşteriden müşteriye satış imkanı sunulan web sitelerine verilen ortak isimdir. C2C İlan Sitesi mantığında siz bir web sitesi yani alışveriş platformu kurarsınız insanlar da girerek ürünlerini satarlar veya alışveriş yaparlar. İlan siteleri de aynı alışveriş sitesi mantığıyla kurulur ama bazı farklılıklar vardır. C2C İlan Sitesi deyince sanırım aklımıza ilk gelen site sahibinden.com sitesi oluyor. Sahibinden sitesi sadece ilan sitesi gibi ön plana çıksa da ikinci el ürünlerden tutun da insanların bahçelerinde yetiştirdiği cevizleri bile satabildiği bir platformdur.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

C2C İlan Sitesi açacaksanız önce bir düşünmelisiniz sadece ilan mı verilecek yoksa ürün de satılacak mı? Ürün satılırsa satılan her üründen %10 komisyon alırsınız. İlan sitesi olacaksa ev, araba ilanlarından reklam, listeleme ücreti gibi para kazanabilirsiniz. Aslında ikisini birden yürütmek en mantıklısı. Yine ana olarak ilan sitesi özelliğini ön plana çıkararak ürün satışına da izin verebilirsiniz. Bu size bir şey kaybettirmeyecektir. Siz nasılsa kargo, depo, fatura gibi durumlardan sorumlu değilsiniz. Ama ille de C2C İlan Sitesi tek bir alana yoğunlaşsın diyorsanız ürün satışını engelleyebilir araba, ev, bisiklet, motor gibi büyük şeylerin kiralık ve satılık ilanlarına yer verebilirsiniz.

C2C İlan Sitesi tasarımı çok önemli bir konu. Web siteniz sizin prestijinizdir. Web siteniz ne kadar kaliteli tasarlanırsa o kadar kurumsal gözükeceksiniz. Web siteniz bir ilan sitesi olacağı için işlevsel olması da çok önemli. İnsanlar aradıkları ilanlara rahatlıkla ulaşabilmeli. İlan sahibiyle iletişim kurabilmeli. Web siteniz tasarlanırken son teknolojilerin uygulandığına emin olun. Google arama motoru son teknolojileri ve özgün siteleri sever. Bu sitelere ücret almadan zamanla üst sıralara çıkarır. Yeter ki web sitenizle düzenli olarak ilgilenin. Firmamız tüm siteleri Google uyumlu yani Google optimizasyonuyla yapar. Ayrıca responsive tasarım konusunda da yardımcı olabiliriz. Responsive tasarım sayesinde ayrı bir mobil site açtırmadan web sitenizin telefon, tablet ve bilgisayarlardan açılmasını sağlarsınız.

C2C İlan Sitesi: Neden Online Perakende İşletmeniz İçin Çalışabilir?

Çevrimiçi perakende sektörü bugüne kadar en rekabetçi sektörlerden biridir. Ancak, başarılı promosyon ve operasyonel stratejileri geliştirebilen ve uygulayan bu Web mağazaları için son derece karlı olma potansiyeline sahiptir. Büyümek için, bu işletmeler kendilerini yüz binlerce diğer sitelerden açıkça ayırt edebilmelidir. E-ticaret yazılımı, internet mağazalarının, web mevcudiyetini cazip, sezgisel ve olabildiğince çekici hale getirmelerine yardımcı olarak bunun ve daha fazlasının gerçekleştirilmesine yardımcı olur.

Bir e-ticaret yazılım paketinin kurulması ve kullanılması yoluyla sağlanabilecek en önemli avantajlardan bazıları şunları içerir:

Pazarlama ve Teşvik Çabaları için Daha Geniş Erişim

Birçok C2C İlan Sitesi paketi, en sofistike arama motoru optimizasyon stratejilerini bile destekleyen özellikleri içerir. Bu, potansiyel alıcılar arasında daha fazla farkındalık yaratarak ve daha fazla kişinin belirli bir Web sitesini bulmasını kolaylaştırarak pazarlama ve tanıtım çabalarını önemli ölçüde geliştirir.

Ayrıca, birçok e-ticaret yazılım çözümü, profesyonel tarzdaki tasarım şablonlarının eksiksiz bir portföyünü sunar. Bu, çevrimiçi perakendecilere, üçüncü şahıs grafik tasarımcıları istihdam etmek zorunda kalmadan daha iyi bir görüntü projelendirmenin bir yolu sunarak marka oluşturma girişimlerini geliştirmeye yardımcı olur.

Artan Gelirler

Bir C2C İlan Sitesi yazılım çözümü, gelirleri çeşitli şekillerde artırabilir. Birincisi, bir çevrimiçi mağazaya daha fazla trafik çekmeye yardımcı olabilir ve bu da daha yüksek bir satış hacmiyle sonuçlanabilir. Ayrıca, müşterilere daha kolay arayabilmeleri için daha sezgisel bir arayüz sunabilir, böylece aradıklarını daha kolay bulabilirler.

Ayrıca, bazı e-ticaret yazılım paketleri, satın alanlara daha önce satın aldıkları veya satın aldıklarını temel alarak ücretsiz ürün ve hizmetleri dinamik olarak önereceklerdir. Bu, yukarı-satış ve çapraz satış programları tarafından üretilen geliri artırabilir.

Geliştirilmiş Müşteri Hizmeti

BirC2C İlan Sitesi yazılım çözümü alıcılara daha kolay ve keyifli bir çevrimiçi alışveriş deneyimi sunar. Belirli ürün ve hizmetlere göz atmak basittir ve ödeme hızlı ve kolaydır. Ayrıca, sipariş yerine getirme ve sevkıyat durumu her an takip edilebilir. Sonuç olarak, müşterilerin belirli bir Web mağazasını diğer alıcılara önermeleri daha olası olacaktır ve gelecekte ek satın alımlar yapmak için geri dönme olasılığı daha yüksek olacaktır.

Geliştirilmiş Verimlilik

C2C İlan Sitesi yazılımı, Web sitesini ve gerekli tüm işlevleri elle kodlamanın gerekliliğini ortadan kaldırarak verimliliği önemli ölçüde artırır. Ayrıca, yeni ürün listelemelerinin oluşturulması, kategorilendirilmesi ve organizasyonu gibi öğelerin alt toplamlarının ve toplamlarının (birden fazla ürün satın alındığı zaman), vergilerin ve nakliye giderlerinin hesaplanması gibi işlemleri de tamamen otomatik hale getirir. Üstelik, e-ticaret yazılım çözümleri, site yönetimini düzene sokar ve basitleştirir; böylece şirketler, internet mağazalarını gerektiğinde geliştirip güncelleştirebilirler.

Gelişmiş Zeka

Bir C2C İlan Sitesi yazılım paketi yerleştirildiğinde, çevrimiçi perakendeciler, işlerini yönlendiren şeyleri tam olarak anlamak için gezinme ve satın alma kalıplarını ayrıntılı bir şekilde analiz edebilirler. Kritik eğilimler ve alıcı davranışlarını etkileyen faktörler hakkında fikir edindiklerinde, satışları ve karlılığı artırmak için planlar geliştirebilirler.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

C2C İlan Sitesi yazımıza yorum bırakabilirsiniz.


Etiketler: gittigidiyor gibi site sahibinden gibi site pazaryeri e-ticaret c2c e-ticaret c2c ilan sitesi e-ticaret web tasarım

paylaş

İlgili YazılarYorumlar