Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
C2C İn E Commerce

C2C İn E Commerce

C2C İn E Commerce sistemi müşteriden müşteriye direkt satış imkanı sunan bir e-ticaret modelidir. Bu sistem ilk olarak Ebay tarafından Amerika’da kullanılmıştır. Ebay bu konuda ülkemizde de yatırım yapmış ve gittigidiyor web sitesinin kurulmasında öncülük etmiştir. Bu sistemde web site sahibi sadece bir aracıdır. Web siteniz bir alışveriş merkezi ise satıcılar da mağazalarınızı kiralayan kişilerdir. Siz alışveriş merkezinin güvenliği, temizliği, görünümü, reklamı gibi konulardan sorumlusunuzdur. Satıcılar ise ürün gönderme, depo, fatura gibi işlerden sorumludur. İki tarafa da kazandıran C2C İn E Commerce sistemi bu yüzden çok ilgi görmekte ve her geçen gün yayılmaktadır.

C2C İn E Commerce sisteminde müşteri de satıcı da güven altına alınır. Sıfır risk dediğimiz yöntemle iki taraf içinde risk en aza indirilir. C2C İn E Commerce sisteminde müşteri ürünü satın alır ve parasını öder. Para web sitesinin hesabında bekletilir. Müşteri kargoyu teslim alıp ürünü onaylayınca para komisyon oranı kesilerek satıcının hesabına aktarılır. Komisyon oranı yaklaşık %10 civarındadır. 100 TL’lik bir ürün satıldığında 10 TL size kalacaktır. Ayrıca listelenen ürünler içinde belli bir ücret alırsınız.

C2C İn E Commerce sisteminde tüm bunların düzenli bir şekilde yürümesi için web sitenizin kurulumu ve tasarımı çok önemlidir. Pazar yeri tarzı web sitelerinde tecrübeli olan ekibimiz web sitenizi son teknolojileri kullanarak ve Google uyumlu olarak kurulmasında yardımcı olabilir. Google optimizasyonu yapılmış web siteleri Google tarafından görülür ve uygun şartlar sağlandığında ilk sıralarda çıkar. Ayrıca Yandex ve Bing için de aynı şartlar geçerlidir. Web sitenizin responsive tasarım yapılarak kurulması da Google sıralamanızı ve müşteri potansiyelinize etkileyecektir. Responsive tasarım sayesinde web siteniz ayrı bir mobil site gerekmeden telefon, tablet ve bilgisayardan açılabilir. Kaliteli tasarlanmış bir web sitesi size kurumsallık ve prestij kazandıracaktır. Web siteniz ne kadar kaliteli tasarlanmışsa o kadar çok kişi web sitenize girecek ve güvenle alışveriş yapacaktır.

About Author

WMwcZ9zI1x

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir