Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
C2C Full Site

C2C Full Site

C2C Full Site müşteriden müşteriye satış imkanı sunun yeni bir e-ticaret metodudur. C2C Full Site mantığını örnekle şöyle açıklayabiliriz. Siz bir alışveriş merkezi açıyorsunuz insanlar gelip sizin alışveriş merkezinizde mağazalar açarak istedikleri ürünleri satabiliyorlar. Siz alışveriş merkezinin güvenliğinden, temizliğinden ve bu gibi teknik konulardan sorumlusunuz. Ürün satışı, faturalama bunların hepsi ürün satan kişilerin sorumluluğunda.

C2C Full Site klasik alışveriş sitelerindeki gibi sizi yoracak bir e-ticaret yöntemi değil. Sizin yapmanız gereken iyi bir alışveriş merkezi kurulmasını sağlamak. Web sitenizin iyi ve kaliteli bir tasarıma sahip olması insanlara güven verecek. Web sitesi kaliteli olan firmalar daha kurumsal görünür ve insanların alışveriş yapması için güven ortamı oluşturur. C2C Full Site tasarımlarını incelerseniz genel olarak birbirine benzediğini görürsünüz. Gittigidiyor, sahibinden, N11 ürün listeleme yöntemine göre tasarımı yapılmış sitelerdir. Bazı firmalar bu sitelerin benzerlerini çok uygun fiyata yaptıklarını söylüyorlar. Ucuza web site yaptırmadan önce bazı şeyleri gözden geçirin. Web sitenizin ucuza yapılması onun hazır-kalıp site olduğunu gösterir. Yani herkese aynı iskelet kullanılır üzerindeki renkler şekiller biraz değiştirilir. Bir süre sonra birbirine benzeyen siteler çoğalmaya başlar. Google arama motoru bunu anlayarak sitenizi geri sayfalara düşürmeye başlar. Ayrıca siteniz Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarıyla uyumlu olmalı. Eğer Google optimizasyonu yapılması web siteniz Google arama motorunda ya çok geride olacaktır ya da görünmeyecektir. C2C Full Site tasarımınızda yeni bir özellik olan responsive tasarım olması da Google’da ilk sıralarda çıkmanız açısından önemlidir. Responsive tasarım sayesinde web siteniz ayrı bir mobil siteye gerek kalmadan tablette, telefonda, bilgisayarda kolaylıkla açılacaktır. Böylece insanlar mobil cihazlardan da rahatlıkla alışveriş yapabilecekler.

C2C Full Site tasarım çalışmaları bittikten sonra reklam sorunuyla karşı karşıya kalacaksınız. Reklam konusunda mutlaka profesyonel bir yardım alın. Google AdWords sertifikalı ekibimizle size destek olabiliriz. Google AdWords reklamlarını vermek basit gibi görünse de anahtar kelime seçimi, reklamların hangi bölgelerde gösterileceğinin seçilmesi konularında teknik destek almanız daha az maliyetle daha çok kişiye reklamınızın görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca SEO çalışmaları yaparak da web sitenizin Google arama motorunda üst sıralarda çıkmasını ücretsiz sağlayabilirsiniz ancak SEO çalışmalarının sonucunu vermesi 3-4 ayı bulacaktır.

About Author

Medanis Destek

Önceki Yazı

Sonraki Yazı