Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
C2C Forum

C2C Forum

C2C Forum siteleri müşteriden müşteriye satış imkanı sunan bir e-ticaret modelidir. Ebay tarafından Amerika’da başlatılan sistem ülkemize gittigidiyor sitesi ile giriş yapmıştır. Ebay sitesinde yani C2C Forum sisteminde mantık şu şekilde işlemektedir. Siz bir alışveriş platformu kurarsınız insanlar bu platformda ürünlerini sergiler ve satarlar. Siz burada gözetmen görevi üstlenirsiniz. Satışa, faturalamaya, kargo gönderme işlerini satıcılar yaparlar. Satılan her üründen belli bir komisyon alırsınız. Komisyon oranları genelde %10 civarındadır.

C2C Forum sisteminde sıfır risk gözetilerek alışveriş yapılır. Müşteri ürünü seçerek alışveriş sepetine ekler. Parasını öder, para web sitesinin hesabında beklemeye alınır. Ürün kargolama yapılıp müşteri ürünü teslim aldığında ürünü onaylar. Para bu aşamada komisyon miktarı kesilerek satıcıya aktarılır. Satıcı 100 TL’lik bir ürün sattıysa 10 Tl size kalır 90 Tl satıcıya aktarılır. Satılan her üründen komisyon alırsınız. Web siteniz ürün listeleme yapılırken de ücret alabilirsiniz. Listelenen her ürün için bir miktar belirlersiniz ve satıcı ürün listelemek için bunu ödemek zorundadır. Web sitenizi ilk kurduğunuzda müşteri çekmek için çeşitli kampanyalar yapabilirsiniz. Örneğin 3 ürün listeleyene 4. bedava veya kredi kartı şirketleriyle anlaşıp ödemelerde kolaylık sağlayabilirsiniz.

C2C Forum sitelerinin tasarımları çok önemlidir. Web sitenize giren kişiler ucuz ve kalitesiz bir web sitesi gördüğünde size güven duymayacak ve kredi kartı bilgilerini girmek istemeyeceklerdir. Web siteniz kaliteli bir tasarımla yapılırsa daha kurumsal görünecek ve zamanla N11, gittigidiyor,letgo gibi bir marka haline geleceksiniz. Firmamız son teknolojileri kullanarak web sitenizin tasarımında size yardımcı olabilir. Örneğin web sitenizde responsive tasarım uygulayabiliriz. Responsive tasarım sayesinde ayrı bir mobil site yaptırmanıza gerek kalmadan siteniz telefon, tablet ve bilgisayarlarda sorunsuz açılır. Bunun dışında kurduğumuz tüm siteler Google optimizasyon özelliğine sahiptir. Bu özellikler Google arama motorunun sevdiği şeylerdir ve sitenizin Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını sağlar.

Tasarım çalışmaları bitip C2C Forum yayına alındığında web sitenizin reklam çalışmalarına başlamanız gerekir. Reklam çalışmaları sayesinde sitenize giren müşteri ve satıcı oranı artar. Kazandığınız komisyon oranı da bununla birlikte artış gösterir. C2C Forum reklam bütçenizi boşa harcamamak için profesyonel Google AdWords sertifikalı ekibimizle çalışmanızı öneririm. Daha az ödeyerek sizi daha çok kişinin görmesini sağlayabiliriz.

About Author

WMwcZ9zI1x

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir